Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Éltél már át földrengést?...

Éltél már át földrengést? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 22:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem volt a legkellemesebb. Annyira megijedtem hogy a számítógép asztalból kitéptem a a bill. tartót. :)

Olyan volt mintha elszédültem volna.

2010. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
63%

az nem semmi kedves előzö:O

és hol volt ez a földrengés?

2010. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon erős földrengés volt az 1980-as években Budapesten, kora reggel és nyáron. Át akartam szállni, szabályosan lökött előre, de nagy erővel, mellettem állóba kapaszkodtam, a panelházak kilengtek. A Sashegy morajlott, a föld utána is többször megmozdult. Ez volt a híres móri földrengés.
2010. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A móri földrengés 1810-ben volt. A közelmúlt legnagyobb földrengése 1985-ben berhidán volt.
2010. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Épp beteg voltam és az ágyat nyomtam magas lázzal, amikor egy 4-es erősségű földrengés történt. (később a híradó mondta be hogy 4-es volt) Remegtek a bútorok, meg a virágok ezerrel, de mire felfogtam vége lett. Hát ennyi, nem volt nagy durranás, szerencsére.
2010. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%
.
2010. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Többet is, de amelyik a legerősebb volt, az 1989. januárjában történt. Hat éves voltam és akkor még egy zalaegerszegi tízemeletes ház (nem panel, hanem alagútzsalus) 9. emeletén laktunk. Hajnali 3 óra körül erős zajra ébredtem, de nem foglalkoztam vele, mert a közelben volt két vasúti sín is és azt hittem, hogy egy nagyobb tehervonat. Utána egyből elkezdett minden mozogni: csillárok, ajtók, virágok. A konyhaszekrényben csörömpöltek az edények. Én a szüleimnek kiabáltam, hogy segítsenek. Nagyon meg voltam ijedve. Szerencsére hamar véget ért az egész. Kinyitottuk az ablakot, hogy körbenézzünk. Érdekes, hogy senki sem volt az utcán, de a lámpákat sok helyen felkapcsolták. A föld közvetlenül a rengés után leírhatatlan hanggal "morgott". Az a félelmetes hang még mindig itt van a fülemben. Arra is emlékszem, hogy felöltöztünk és úgy feküdtünk vissza, tartva egy esetleges utórengéstől. Ha jól emlékszem, akkor a Richter-skálán 4,4-es volt. Károk legalábbis nálunk nem keletkeztek.
2010. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Én is a 89-es földrengést éltem át...a legijesztőbb a hatalmas morajlás volt,ami a föld alol jött..arra ébredtem fel..az emberek hetekig ugy aludtak,hogy az ágyuk mellett volt egy táskában a legszükségesebb holmi..nagyon kiszolgáltatottnak és tehetetlennek érzed magad..félelmetes..
2010. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Az elso 2-3-as erossegu lehetett,mar nem emlekszem pontosan.Ejjel tortent,fahazban aludtunk,amikor arra riadtam hogy mozog a fold,recseg ropog a fahaz,az allatok pedig nagyon hangosak voltak.Hamar veget ert.Nagyon megijedtem,sokaig rossz erzesem volt.


A masodik foldrengest par honapja eltem at kulfoldon,5,5 -os erossegu volt.Ekkor teljesen bepanikoltam.Emeletes hazban lakom,a csillar es az allolampak kilengtek,a polcok rezegtek,mintha razna valaki,az egesz epulet mozgott alattam,a falak ropogtak.Leszaladtunk az epuletbol,de vannak dolgok amire nem is emlekszem,mert annyira megijedtem.Azota minden nap rossz erzesem van,ha hitelen fordulok,vagy ha valami megmozdul a lakasban,pl a virag levele a huzattol,nem mozog-e tovabb mint kellene.

2010. aug. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy Gyömrői, amit Pesten lehetett érezni. Megmozdult alattam a szék, de azt hittem képzelődtem. Gyerekkoromban is volt,de az is rövid ideig tartott, bár elég ijesztő érzés volt.
2010. aug. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!