Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Éltél már át földrengést?...

Éltél már át földrengést? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 22:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
én Bodajkon voltam úttörőtáborban, amikor az a bizonyos berhidai földmozgás volt. hajnalban éreztem egyetlen egy mozdulatot alattam, mintha egy pillanatra megszédültem volna. valójában nem ijedtem meg
2010. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10-12 éve lehetett Kecskeméten. Remegett alattam az ágy, de mire észbe kaptam el is múlt.
2010. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy 7-8 éve volt Pesten (17. ker)-ben érezhető földrengés. A mellettem lévő akváriumban kb 4-5 centit lötyögött a víz, az áram azonnal elment és éreztem, hogy "mozog a fal". Rögtön kirongyoltam az utcára (ahogy mindenki :D ) de többször nem rengett. Kb 5 mp-ig ha tartott, de soknak tűnt.
2010. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Csömörön volt :)
2010. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
1985 Berhida: az nagyon nagy földrengés volt, az egész Dunántúli középhegység mozgott, a Budai-hegység is. Akkor a Gellérthegyen laktunk, akkorát lökött, hogy kiestem az ágyból. Aztán anya beszaladt értem és a hugomért, kivitt az utcára, mindenki kiszaladt. Olyan érzés, mintha nagyon szédülnél. És mély hangon morajlottak a hegyek, félelmetes volt.
2010. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
85%
én kb.negyed órája éltem át egy kicsike rezgést.msn-en és facebookon is többen megkérdezték hogy érzem e én is a rengést.nagyon megilyettem és halottam,hallotta ahogy anyukámék szobályában a tányérok is csörögtek.remélem töbet nem kell átélnem amit még érzek is :S
2011. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
utolsónak üzenem, hogy ezt a földrengést itt is lehetett érezni!! a hír tv sürgős hírekbe bemondta, hogy magyarország több pontjárol is küldtek be az elmúlt fél órában észleléseket, és általában a skálán 4,7-esek voltak. itthon is remegtek a bútorok, olyanok is, ami egy egész falnyi helyet foglalnak el, a tányérok csörögtek, a kisebb szekrények inogtak, mi meg mintha szédültünk volna. nagyon ijesztő volt, azóta se merek felállni a székből.
2011. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Zalaegerszegen is érezni lehetett a magasabb épületek felső emeletein.
2011. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, régi, rossz házban lakom és az ablak reccsenésén kívül más nem történt, észre se vettem, ez is III. kerület, de téglaház és a dunai síkságon van. Az óbudai megsérült panelházakat mocsárba és patakra építették, cölöpöket vertek a mocsaras talajba. Egyáltalán nem csoda, hogy megroggyantak. Huszti út: Kaszásdűlő, óbudai mocsarak voltak ott.

[link]

2011. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

01-29 19:23 -esnek üzenem

igen álítólag mindenhol érezték.felmentem fészbúkra ott egy csomóan közzétették meg bejelentették és szinte minden portálon fenvolt a rengés.de olyan gyorsan hogy az egész 18:42kor történt és 18:45re már szinte minden ilyen portálon megjelent

2011. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!