Általában a matematikusok vagy a fizikusok okosabbak?
Szerintem IQ alapján ilyet besorolni agymenés.
Nyílván aki a minták felismerését tanulja egyetemen, akkor a minta felismerésre irányuló teszteken jobban fog teljesíteni, mint az aki nem ezzel foglalkozik az IQ pedig nagyjából ez.
Én nem hiszek abban, hogy van olyan IQ teszt, amin mindenki reális számot kaphat az intelligenciájáról...Ahány teszt annyi eredmény, ha ez mérhető lenne ilyen általánosan, akkor kb ugyan úgy teljesítenél bármelyik IQ teszten és szerintem ez nem igaz.
Én nem egy random szám alapján választanék pályát magamnak a jövőre, hanem érdeklődési kör szerint, de lincseljetek meg, ha nem értetek velem egyet :D
Calculus likely requires a higher level of intelligence to understand (rather than memorize formulas and come away with a mishmash of incoherent facts). I'd guess around 115-120. Most students who understand introductory math courses like calculus and linear algebra (read: get an "A") could go to graduate school in some sort of STEM subject. 10-20% of the population seems reasonable, and many educated folks or those interested in learning these types of subjects are probably at least in this range or higher.
Upper level undergraduate courses or lower level graduate courses would require something higher. Few students make it through STEM or a math major and are admitted to graduate school. I'd guess about 2-5% of the population would be able to understand proof construction and concepts/abstractions in topology, abstract algebra, real analysis... Most people who stick with this and come to understand those type of subjects would be in this small percentage, as most people would find studying that material extremely unpleasant.
The IQ estimates I can find in the literature suggests the average IQ for a PhD in physics/math is about 145. 130 is probably the lower limit on successfully doing research in the field.
Továbbra is állítom(matek korepetítor vagyok), hogy lényegtelen milyen butának tartanak, lehet csak nem figyeltél oda a fontosabb részeken és e miatt van baj a matekkal, ebböl következöen kis IQ számot fog produkálni.
Van diákom a bukásból versenygyöztes lett, és nem a saját fasz*mat szopkodom, sok energiát bele is tett a kölök, de kedve is volt hozzá a végén és a barátainak ö is magyarázta, pedig amikor hívtak lehet “lòf*sz” IQ tesztet írt volna a matek tudása alapján.
Szerintem ha érdekel valami akkor okos lehetsz benne.
"Az IQ genetikailag meghatározott"
aha, akkor miért is növekszik a huszadik század első felétől évtizedenként 3 ponttal az átlag IQ? (Flynn-effektus)
28: sose hallottál még az akcelerációról? Nem konkrétan az egyén IQ-ja változik, hanem egy adott populációban fogantatáskor több olyan rekombináns gén keletkezik (valószínűleg evolúciós szempontból), ami előfeltételezi a pár pontszámmal magasabb értéket. De ha már megszülettél, az már soha nem fog megváltozni, mert az IQ mennyiségi öröklődés, mint a magasság.
A szegényebb, fejletlenebb országokban az akceleráció miatt épp, hogy csökken az éves átlag. Gondolom a táplálkozás, életmód miatt. Hasonló, mint az életkor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!