Általában a matematikusok vagy a fizikusok okosabbak?
Statisztikát bármiről lehet csinálni. Csakhogy utána meg kell válaszolni, mekkora a hibahatára, mekkora a relevanciája. És ezekre többnyire csak homályos utalások vannak.
Makacsul tartja magát a tévhit, hogy ezt IQ-val kell mérni. Nem lehet! Mindkét szakterület más, mások a körülményei és feltételei. Nem összevethető. Egyetlen mérce a publikálás ás annak visszajelzései. A két terület magas szintű művelői rendszeresen publikálnak, és a publikáció minőségét mérik objektív szervezetek, és ezt is közzé teszik. Azonban ebből sem érdemes kiindulni, mert mindenkinek van magánélete, személyisége, amelyek ezt befolyásolják.
Minden ilyen természetű hasonlítgatás hamis és megalapozatlan. Kiugró személyiségeket lehet mindössze kiemelni, ez azonban évszázados összehasonlításban mond csak valami (keveset).
Szerintem ha reál beállítottságú vagy, akkor azt célozd meg, ami érdekel.
Az IQ ráadásul egy olyan dolog, ami véleményem szerint fejleszthető, csak gondolj bele, ha már a második IQ tesztedet csinálod, akkor "tudod", hogy mire számíthatsz, így az biztosan jobban fog sikerülni...
Az okosságot pedig nem lehet számmal mérni(legjobb tudásom szerint).
Pl.: amennyiben jól tudom, Erdő Pál az az ember a történelemben, akinek a matematika legnagyobb részére volt rálátása (valami 50% körüli az akkori ismeretek szerint), de ha abból kérdezted volna, amiben nem járatos lehet, hogy esetlennek, talán még butának is tűnhetett volna?!
Konklúzió: szard le ki mit mond, olyan egyetemre menj ami téged is érdekel, IQ, EQ, okosság, butasság nem számítanak ilyenkor, keresni viszont a matekkal fogsz tudni többet(bár azért ezt sem merném 100%-ra mondani, ezek mind nagyon sok mindentől függenek)
Hát, szerintem 120 alatt nem nagyon éri meg matekot tanulni. Ez nem szorgalom kérdése, hanem logika kérdése. A matematikai analízis, főleg a kalkulus számítások nagy intellektuális kapacitást igényelnek.
A fizikusok, matekosok IQ-ja általában Mensás szint fölött van, de minimum 120.
Teljesen értelmetlen ebbe belekötni, az intelligencia egy velünk született tulajdonság, mint a magasság. Nem leszek soha jobb sportoló azoknál, akik eleve magasabbak az átlagnál (ha olyan sportról beszélünk, ami kifejezetten igényli a magasságot).
Amúgy teljesen mindegy, hogy fizika vagy matek, mindkettő magas fokú absztrakciós gondolkodást és kapacitást igényel. Nem lehet őket összemérni, ugyanis kiegészítik egymást.
Itt egy angol forrás:
About 130 for an entry point. At this level, a person can obtain a degree and find work in physics. The mean (based on what we know about mathematics) is probably a full SD above that level. The brightest STEM people are found in physics, astronomy, and mathematics.
With an IQ of 130 a person is unlikely to achieve any distinction in this cognitively demanding field. There are scary smart people in physics who are way above 130.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!