Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az AI legnagyobb hiányossága?

Mi az AI legnagyobb hiányossága?

Figyelt kérdés
Az embereket a kérdés vonatkozásában szerintem az különbözteti meg leginkább a gépektől hogy bizonyos impulzusok és/vagy érzések hatására képesek kivételeket tenni, képesek a szabálytól és a rendszertől elvonatkoztatni. Szerintem ez az AI legnagyobb hiányossága, hogy lehet bármilyen okos, azt soha nem fogja tudni hogy a szabályokat mikor nem kell alkalmazni, hiszen ez egy szubjektív és sokszor nem is tudatos döntési folyamat eredménye. Igaz, hamis, miért?
2021. márc. 5. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

#39

Ne az enyémet magyarázd meg. A sajátodat.

2021. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

#41

De hogy egészen konkrét legyek: mit kell ahhoz beleprogramozni a hűtőszekrénybe, hogy ugyanúgy megélje a saját életét, ahogyan te a tiédet?

2021. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

41

Lásd 11 válasz mégegyszer.


42

Most meg fogsz lepodni de hogy ugyan azt érezze ugyan azt kell leprogramozni, csak más lesz a kiszolgáló egység.

2021. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

#42

És itt beszélünk el egymást mellett.

Mert ezzel azt állítod, ha leprogramozzák, hogy "érezzen", akkor érezni is fog. Szerintem pedig csak szimulálja mindezt, és erre utaló választ ad vissza.


Ez olyan, mintha a Tamagocsiról annak idején azt hittem volna, hogy él, mert "szól, hogy játszani szeretne", meg "kakilt".

2021. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

44


Még mindig nem választál hogy mitöl lesz valami szimulált vagy mitől nem.

2021. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

#45

Csak oldalakat írtam róla, ezek szerint hiába.

2021. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

46

Oldalakon keresztül ismételgetted hogy szerinted igy van. Ennek valoban nincs sok értelme.

2021. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

#47

Ha bármelyik felvetésemre reagáltál volna érdemben, kialakulhatott volna egy diskurzus róla.

2021. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
... de sajnos a kérdéseimre nem válaszoltál, csak visszautaltál a 11-es válaszodra, amelyben annyi van leírva kinyilatkoztatásszerűen, hogy "az ember is csak egy mechanikus gépezet", és fizikai jellemzői vannak.
2021. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

-A 11 válasz nem az enyém.


-A tudományban annak kell bizonyitani aki állit valamit. It pedig te állitod hogy az ember nem lemásolható, bármilyen indoklás nélkül.


-Mint már többször leírtam... Az állitásoddal kapcsolatban nem tudok válaszolni, mivel nem ismerek semmit ami erre utalna. Pontosan erre várom a válaszod hogy mitől lesz valami szimulált valami meg nem???? De eddig csak fárasztoan tereled a témát, majd ugyan ezt kérdezed tőlem.

2021. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!