Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az AI legnagyobb hiányossága?

Mi az AI legnagyobb hiányossága?

Figyelt kérdés
Az embereket a kérdés vonatkozásában szerintem az különbözteti meg leginkább a gépektől hogy bizonyos impulzusok és/vagy érzések hatására képesek kivételeket tenni, képesek a szabálytól és a rendszertől elvonatkoztatni. Szerintem ez az AI legnagyobb hiányossága, hogy lehet bármilyen okos, azt soha nem fogja tudni hogy a szabályokat mikor nem kell alkalmazni, hiszen ez egy szubjektív és sokszor nem is tudatos döntési folyamat eredménye. Igaz, hamis, miért?
2021. márc. 5. 23:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

#30

De nem szűnik meg. És nem is alakul ki tőle. Csak átalakul.


Szóval, hogy képzeled el azt, hogy valaki ki-be kapcsolja az öntudatodat (de közben tovább működsz majdnem teljes funkcionalitással)?

2021. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:

31 Ha részeb kapcsolják ki az átalakulás. Ha meg telejes kikapcsolják az valoszinű olyan mint az alvás. Bár it erősen füg minden attol hogy pontosan mit kapcsolnakki.


Vagy mire gondolsz pontosan?

2021. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

#32

Pontosan?


Arra, hol van az a pont, amikortól egy számítógép megéli önmagát. Tudatosan jelen van, identitása van, és definiálja önmagát (a maga módján!).


Ha van ilyen pont, akkor mi van előtte? Ki kapcsolja be a tudatot, és miként?

2021. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

33


Te állitod hogy létezik ilyen pont, ugy hogy ezt neked kell tunod.

2021. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:

#34

Én éppen azt állítom, hogy nem létezik ilyen pont. Minőségileg más a kettő. Nincs átjárás egyikből a másikba.


Szerinted van, márpedig ez azt jelenti, hogy egy ilyen pontnak léteznie kell, HA a hűtőszekrényt vagy az okostelefonodat nem tekintjük egy saját identitással felruházott illetőnek.

2021. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:

35


Téves, egyszerüen nem létezik másik kategoria. Lásd 11 válasz. De kiváncsian várom szerinted mi az a bármilyen modon mérhető dolog ami külömbséget tesz.


Egy hütöszekrénynek nincs identitása egy emberhez képest, ép ugy ahogy egy villanykapcsolot is nehéz az internethez hasonlitani.

2021. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

#36

Egyelőre én várom kíváncsian, hogy hol van az a pont, amitől egy AI önálló identitásnak tekinthető, és megtapasztalja ugyanazt, amit te a saját életednek hívsz (csak nyilván abból a sajátját).


Abban látom, megegyezhetünk, hogy egy hűtőszekrénynek nincs ilyenje.


Most visszakanyarodunk ahhoz a hozzászólásodhoz, amelyből az egész eszmefuttatás kiindult?

2021. márc. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

37

Már többszőr le írtam hogy szerintem nem létezik ilyen pont.


Ta azt állitod hogy az emberi öntudat különleges, mert szerinted az. Erre kérdeztem rá hogy mi a különleges benne?


Else kanyarodtunk tőle.

2021. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

#37

Ha nincs ilyen pont, akkor mi adja a lényegi különbséget az öntudatlan hűtőszekrény, és a szerinted öntudatos AI között?


Avagy azt állítod, hogy az ember és a hűtőszekrény között nincs semmilyen különbség?


Akkor vajon te nem éled meg a saját életedet, vagy pedig a hűtőszekrény is megéli az övét?

2021. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

39


A külömbség a bonyolultság. De már kb 10x lelet írva.......


Miért tölem várod hogy megválaszoljam az állitásod???

2021. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!