Honnan tudjuk, hogy két pronton gravitációsan vonzza egymást, és nem taszítja?
"A gravitációz vonzás alapja az objektumok tömege"
Ez így önmagában teljesen értelmetlen, az objektumoknak nincs tömege. Egy számmal jellemzik az objektumokat, amely megmondja, hogy mekkora erő hatna rá egy bizonyos potenciáltérben.
Még jó, hogy ez a szám a gravitációs vonzás alapja, hisz így van definiálva.
"az objektumoknak nincs tömege"
Lol... :D
Khm, kedves kérdező.
Az, hogy valami hülyeség, mert nem érted, nagyon rossz következtetés.
Két út áll előtted.
Az egyik, hogy utánanézel, iszonyat mennyiségű információ elérhető neten, akár csak a wikipédián is a részecskefizikai kölcsönhatásokról, gravitációról. A wiki nem a fizika csúcsforrása, de erre a szintre itt tök elég és hiteles.
Ha megvan az információ, végigköveted, amíg megérted, akár ellenőrizheted is, hogy stimmelnek a számítások. És akkor mindez alapján már nem fogod kétségbe vonni.
A másik megoldás, hogy nem mész utána, nem érted meg, de megérted, hogy nálad sokkal okosabbak, nagyon sokan évszázadok alatt ezerszer ellenőrizve kidolgozták mindennek a fizikáját, így nyugodtan elfogadhatod, hogy az úgy van és kész.
Sajnos van egy harmadik megoldás is.
Az, hogy megmaradsz annál, hogy nem érted, nem is akarsz utánanézni, sem megérteni, megmaradsz annál a véleménynél, hogy hülyeség.
Ezt a verziót nem javaslom.
Elég frusztrált életed lesz, ha mindig, mindenhol minden reakciódra a világ hülyének fog tartani, miközben te mindenki mást fogsz hülyének tartani.
Ugyanaz a jelenség, mint mikor az autós látja hogy mindenki megbolondult, és szembejön az autópályán.
Aztán vagy rájön hogy csak egy bolond van, vagy nem.
#23
Hozod a szokásos formád, nem tudsz érdemben reagálni, csak elmondod, hogy a fizikusok az istenek, akikkel szemben csak tévedni lehet.
Valójában a gravitációelmélet több sebből vérzik:
Milyen bizonyíték van arra, hogy minden vonz mindent? Milyen bizonyíték van arra, hogy egy protont mind az elektronok, mind a protonok vonzanak gravitációsan? Mert ha mondjuk csak a protonok vonzzák gravitációsan a protont, az is ugyanúgy megfelel a megfigyeléseinknek, csak egy kicsit nagyobb erőt kell tulajdonítanunk a protonok közt fellépő gravitációs erőnek, mint amekkorát ismerünk.
Egy hidrogénatom például azért vonzza úgy a dolgokat, ahogy ismerjük, mert a benne lévő proton az elektron helyett is vonzza a dolgokat.
Ha így lenne, akkor is olyan gravitációt tapasztalnánk, és ugyanúgy meg lennénk róla győződve, hogy a gravitációnak van valami köze a tömeghez.
"csak elmondod, hogy a fizikusok az istenek, akikkel szemben csak tévedni lehet."
Most mit csináljak veled? Ők mérnek, számolnak, ellenőriznek, te meg csak álmodozol.
Ezer helyen utánanézhetsz, de nem teszed, egyszerűbb hülyeségnek nyilvánítani mindent.
Hát ez szerintem nem fog menni, lévén az erőhatás minden mérési határon alul van.
Csak közvetetten derül ki, a különböző részecskék tömeggel rendelkezése vagy nem rendelkezése révén.
Sajnos azt kell mondanom, ezen a szinten az egyetlen válasz, hogy a részecskefizika és a rel. elmélet sem működne, ha nem így lenne.
Tudod az a feltételezés, hogy minden pont úgy rossz, hogy a végén mégis jó megoldást ad, borzalmasan valószínűtlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!