Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár igaz is lehet, amit a...

Akár igaz is lehet, amit a doktor úr mond?

Figyelt kérdés

A higanyról van szó. Csak rosszat lehet olvasni a neten, hogy mi történik, ha összetörik a higanyos lázmérő. Biztos, hogy beteg leszel, vagy akutan, vagy krónikusan, hajhullásod lesz, szívprobléma, lebénulsz, látásproblémáid lesznek, hallásod is elveszik, idegkárosodás, stb. És nincs mese, még a házat is el kell adni, mert a napi szellőztetés ellenére is hónapokig lesz a levegőben a higanygőz. Tehát csupa rossz dolog van leírva. Erre jön ez a fickó, aki az egyik legelismertebb toxikológus, és ezt mondja:

[link]


Illetve itt is beszél róla 1:55-től, de itt a porszívózást már nem tartja jó ötletnek:

[link]


Akkor most kinek kell hinni? Toxikológusként csak tud valamit, nem? Úgy veszem észre, hogy még a szakemberek sem értenek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert 2 hónapja összetört a hőmérőm itthon. Összeszedtem, amennyire összetudtam, viszont tünetem van. Izom és ízületi fájdalmaim vannak. Fájnak a végtagjaim. Meg bizsereg. Ennyi jelenleg a tünetem. Viszont ez lehet akár véletlen egybeesés is. 2 hónap alatt már olyan magas lenne bennem a higanyszint, hogy tüneteim vannak? Nem tudom. De reggel jobb, ha lefáradok, akkor rosszabb. Voltam vérvételen, ahol reumás gyulladásos értéket is néztek, de tökéletes minden adat. De ez sem jelent semmit, mert ettől még lehet mérgezésem. Nem tudom mit csináljak azon kívül, hogy elmegyek majd külön csak higanyt nézetni vérből és vizeletből. De még ez sem mutat pontosságot, mert ami már beépült a sejtjeimbe, azt nem mutatja ki. Tehát lehet, hogy a vérem megtisztult, de a sejtjeimben meg felhalmozódott. Olyan klinikát lenne jó találni, ahol végeznek hajvizsgálatot. Talán az pontosabb képet mutatna.



2021. jan. 8. 20:01
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Közben koronavírusos is lettem. Viszont most megint a higanymérgezés került előtérbe a gondolataimban. Nem tudok tőle szabadulni, mert tudom, hogy az van, és nem tudom hova lehet fordulni ezzel kapcsolatban. Engem esetleg a hajvizsgálat, körömvizsgálat nyugtatna meg, hogy milyen szinten van a nehézfém a szervezetemben. Sajnos Európa vezető toxikológusa, kémikusa sem tud megnyugtatni ezzel kapcsolatban.
2021. ápr. 7. 12:23
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Tüneteid valósak. Pánikbetegség hasonló, még durvább változatban is előfordul. Tényleg hipochonder vagy, nem veleszületetten, hanem tudatlanságból eredő rettegéstől.


Két linket tettél ki. Elsőben Zacher világosan megmondja, NEM TUD okozni mérgezést. Ha megeszed, se. A porszívózásról annyit, a porzsákban lesz higany, az a szeméttel együtt a természetbe kerül, ahol ki tudja miféle bomlási folyamatok fognak történni. Ez a "ki tudja" mondatja ki a törvénnyel, hogy veszélyes hulladéknak minősül. A hiba tehát akkor van, ha szimplán kidobod a porzsákot. A második linkben szintén világosan leírják, hogy nem egy lázmérőben lévő higanymennyiségről, hanem nagyipari méretekről van szó. És még ekkor is csak azért, mert ahová került, ott baktériumok MÉRGEZŐ vegyületté alakították. Tipikus esete a nem értésből eredő pániknak.


Nincs és nem is lehet semmi bajod a higanytól direktben. Közvetetten, a rettegésedből eredő fantáziaképek okozta pánik következtében viszont igen. Pánkikba haltak már bele. Ha tartósan, erősen, olyasmit képzel valaki be, ami rendkívüli kínokkal járó állapot, akkor a szervezet (hogy megfeleljen az agy hülyeségének) le fogja ezt utánozni. Ez is egyfajta placebo hatás, csak az ellenkezője. Jól manipulált ember meg tud gyógyulni kisebb problémából a puszta víztől, ha tartósan elhiszi, hogy szupergyógyszert kap. Fordítottjaként meg is lehet betegedni ugyanígy. Az agy nagy manipulátor.

Kösd le magad mindenféle kimerítő dolgokkal. Fizikailag és főleg szellemileg. Pár hét, és nevetni fogsz rajta. Nincs higanymérgezésed, csak beképzelt betegséged van. És súlyosbodni fog, ha folyton ezzel foglalkozol. Az sem tűnt fel, hogy már heccelnek is.

2021. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Gyerekkorunkban annyiszor játszottunk a higanygolyócskákkal, hogy már mind bele is haltunk.

Most csak a szellemünk irkál itt.

2021. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Az más, hogy kis ideig játszol vele, vagy hónapokig gőzölög, mert nem tudod mindet feltakarítani.
2021. ápr. 7. 12:49
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtuk teljesen feltakarítani. Porszívó akkor még -nálunk- nem volt. Egy része bement a parketta réseibe, 1-2 havonta újra vikszoltuk a parkettát, de attól az még ott maradt. Vagy elpárolgott.

Ja. És nem kis ideig játszottunk vele. Nem sok játékonk volt. Jó játéknak tűnt.

Sőt. Ólomból öntöttünk magunknak játékokat. Tankokat, repülőket, stb. Akkor még ólomból voltak a vízcsövek. Könnyű volt hozzájutni. Ezek voltak a legfőbb játékaink. Le sem voltak festve.

2021. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Sajnos Európa vezető toxikológusa, kémikusa sem tud megnyugtatni ezzel kapcsolatban."

És ezért jöttél a Gyakorira kiírni a kérdésed, hátha itt valaki majd megnyugtat? :)

Ha téged Európa vezető toxikológusa sem tud megnyugtatni, akkor mit vársz egy hajvizsgálattól? Gondolod, hogy a hajvizsgálatot végző orvos többet tud erről a témáról, mint Európa vezető toxikológusa?

Szerintem felesleges hajvizsgálatot csinálnod, mert annak az eredményeit sem fogod elhinni, elfogadni, nem fog megnyugtatni - paradox módon kivéve, ha az valóban nagyfokú higanymérgezést mutatna ki. Azért nem, mert te azt szeretnéd hinni, hogy higanymérgezésed van, és bárki aki ennek az ellenkezőjét állítaná, az nem nyugtatna meg, azt ignorálnád.

2021. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Ma voltam reumatológusnál, menni kell majd neurológiára, hogy megnézzék az izmom működését, specifikus vérvizsgálat is lesz, ami szintén az izommal kapcsolatos. Ez a fő panaszom, egyenlőre ezen az úton indulok. Bemondtam frankón a reumatológusnak, hogy úgy érzem, hogy sorvad az izmom.
2021. ápr. 8. 18:06
 38/38 anonim válasza:

Üdv, eltelt már bő fél év, gondolom élsz még.

Egyébként én is kényszerbeteg vagyok illetve hipochonder. A mai nap eltörött a lázmérő és nagyon szarul jártunk el anyámmal mert felporszivóztuk aztán van egy macskank is.


Én egyből rá 10 percre fejfájást kezdtem el érezni durván, de tudom hogy ezt csak bemeséli az agyam, és ne olvasgass, nagyon nehéz de muszáj ellenallnod. Stresszbe tartod magadat mentalisan szerintem keress fel egy pszichologust nekem segitett a kenyszergondolataimmal most Sertraline 100 mgt szedek es szinte elmultak a kenyszerbetegseg tunetei vagy enyhultek.

Gondolom nem lettel azota Stephen Hawking es nem epultel le, szoval szerintem ideje elmenned egy pszichologushoz.

A kenyszerbetegseg sem jatek kepzeld el, mert annak orulj amig nem lesznek tevkepzeteid es agressziv gondolataid, na akkor majd hogy fogsz fosni. Gyerekkorom ota van OCDm es nem volt kezelve, panikrohamom lett es korhazban kotottem ki.

Kezeltesd mig nem keso!

2021. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!