Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár igaz is lehet, amit a...

Akár igaz is lehet, amit a doktor úr mond?

Figyelt kérdés

A higanyról van szó. Csak rosszat lehet olvasni a neten, hogy mi történik, ha összetörik a higanyos lázmérő. Biztos, hogy beteg leszel, vagy akutan, vagy krónikusan, hajhullásod lesz, szívprobléma, lebénulsz, látásproblémáid lesznek, hallásod is elveszik, idegkárosodás, stb. És nincs mese, még a házat is el kell adni, mert a napi szellőztetés ellenére is hónapokig lesz a levegőben a higanygőz. Tehát csupa rossz dolog van leírva. Erre jön ez a fickó, aki az egyik legelismertebb toxikológus, és ezt mondja:

[link]


Illetve itt is beszél róla 1:55-től, de itt a porszívózást már nem tartja jó ötletnek:

[link]


Akkor most kinek kell hinni? Toxikológusként csak tud valamit, nem? Úgy veszem észre, hogy még a szakemberek sem értenek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert 2 hónapja összetört a hőmérőm itthon. Összeszedtem, amennyire összetudtam, viszont tünetem van. Izom és ízületi fájdalmaim vannak. Fájnak a végtagjaim. Meg bizsereg. Ennyi jelenleg a tünetem. Viszont ez lehet akár véletlen egybeesés is. 2 hónap alatt már olyan magas lenne bennem a higanyszint, hogy tüneteim vannak? Nem tudom. De reggel jobb, ha lefáradok, akkor rosszabb. Voltam vérvételen, ahol reumás gyulladásos értéket is néztek, de tökéletes minden adat. De ez sem jelent semmit, mert ettől még lehet mérgezésem. Nem tudom mit csináljak azon kívül, hogy elmegyek majd külön csak higanyt nézetni vérből és vizeletből. De még ez sem mutat pontosságot, mert ami már beépült a sejtjeimbe, azt nem mutatja ki. Tehát lehet, hogy a vérem megtisztult, de a sejtjeimben meg felhalmozódott. Olyan klinikát lenne jó találni, ahol végeznek hajvizsgálatot. Talán az pontosabb képet mutatna.



2021. jan. 8. 20:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle. Gondolj bele abba, hogy a fogtöméseket évtizedeken keresztül amalgámból készítették, azaz higanyt használtak a fogorvosok és az asszisztensek. Kis üvegmozsárban kevergették szinte egész nap, puszta kézzel csippentették fel, belélegezték a higanygőzt. És semmi bajuk nem lett tőle...
2021. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény?
2021. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen, még nincs eredmény. De nem a legmegbízhatóbb, mert a vérben rövid ideig marad a higany, lerakódik ide-oda. Attól pontosabb a vizeletvizsgálat, a legpontosabb meg talán a haj és körömvizsgálat. Szóval ha a vérkép rendben is lesz, még nem jelenti azt, hogy nincs mérgezésem. A tüneteim amúgy fokozódtak valamelyest, az egész testemben vannak izomfájdalmaim, jelenleg a combizmom fáj a legjobban, ha igénybe van véve. Jövőhéten megyek háziorvoshoz, hátha elküld további vizsgálatra. Szeretnék majd specifikusan az izommal kapcsolatban vérképet nézetni, amiből meg tudják állapítani, hogy van-e az izommal ténylegesen baj (nem lelki eredetű a dolog). Az egyik ilyen érték a kreatin-kináz (CK). Ezt külön kell kérni, nincs benne az általános laborban.
2021. jan. 24. 21:30
 24/38 A kérdező kommentje:
Olvastam a fybromialgiáról és a myositisről, erre a kettő betegségre hajaznak jelenleg a tüneteim, bár én gyengeséget nem érzek, kifejezetten csak fájdalmat.
2021. jan. 24. 21:36
 25/38 A kérdező kommentje:
De ez a két betegség szintén előfordulhat akár a nehézfém mérgezéstől is szerintem. De gondoltam már koronavírusra is, hogy nem-e abból maradt vissza valami, valaki még fél év után is érzi a szövődményeket. Összetett dolog ez, az a helyzet.
2021. jan. 24. 21:41
 26/38 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor nem egyforma intenzitású a fájdalom. Tegnap jobban fájtak a combjaim, ma kevésbé. Ez is érdekes. Ha pihentetem, akkor jobb, ha kevésbé vagyok ideges, akkor talán szintén jobb. Lehet, hogy csak szorongásoldóra lenne szükségem, mert a pszichém produkálja mindezt.
2021. jan. 24. 21:49
 27/38 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy szakmai körökben ne lenne egyetértés. Hanem arról van szó, hogy a mérték nem mindegy.

Az, hogy a higany súlyosan, sőt, akár halálosan mérgező is lehet, az egy tény. De a mennyiség egyáltalán nem mindegy! Hogy mást ne mondjak: a botox például a legsúlyosabb idegmérgek egyike. Mégis a szépségiparban rendszeresen használják. Hogy miért? Mert nem mindegy a mérték. Vagy például: alkoholmérgezésben is meg lehet halni. De ha én lehúzok egy felest, attól némi múló kótyagosságon kívül semmi más bajom nem lesz.

A higany veszélyes. De nem kell eltúlozni ezt a veszélyt. Az, hogy egy csepp higany miatt kis túlzással még a háznak a helyét is be kell szántani, és Karthágót megszégyenítő módon sőval behinteni az egészet, az extrém túlzás. A higany egy nem nedvesítő folyadék, a molekulái közötti vonzóerő nagyobb, mint a molekulái, illetőleg a padló vagy szőnyeg közötti, így ha leesik a földre vagy a szőnyegre, az nem fogja úgy beinni, mint pl. a vizet vagy az olajat. Ebből adódik, hogy remekül eltávolítható. Való igaz, hogy 100%-os tisztítás gyakorlatilag nincs, de az a minimális mértékű higany, ami az eltávolítás után ott maradt, akkor sem okozna komoly problémát, ha egy az egyben a szervezetedbe kerülne. Ami egy erősen véges mennyiség. Ez nem úgy működik, hogy pár mikrogramm higany végtelen mennyiségű gőzt ont magából hónapok alatt. ;) Ott maradt egy kicsinyke mennyiség, ami lassan elpárolog. Aminek ha naponta szellőztetsz, akkor talán 1-2%-át ha beszívod. Hangsúlyozom, az eredeti higanycsepp kevesebb, mint az ezrelékének az 1-2 százalékát. És még így is lehet, hogy túloztam. Ráadásul minél nagyobb egy test, annál több higany szükséges ugyanazon mérgezés kiváltásához. A baj akkor van, ha kisgyermek közelében történik az eset, és jó ideig nem távolítják el a kiömlött higanyt, netán kerül is belőle a gyermek szervezetébe.

Ja, és a higanymérgezés nem 2 hónap után fog mutatkozni.

Ami pedig az igazi problémád, az az, hogy hipochonder vagy. Méghozzá nagyon súlyos mértékben. Kezelés gyanánt egy jó pszichológust javaslok, illetőleg némi önfejlesztést a természettudományos gondolkodás terén, illetve annak érdekében, hogy ne csak a neked kedvezőtlen véleményeket legyél képes meglátni. Mert hiába mond neked bármit a háziorvosod, aki végzett, diplomás orvos, vagy hiába mond bármit egy nemzetközileg is ismert és elismert toxikológus, akinél Magyarországon nincs olyan ember, aki jobban ismerné ezt a témát, ez neked kevés. De ha egy random oldalon egy random idegen azt írja, amit látni szeretnél (illetve pontosabban: amit nem szeretnél), azt menten többre tartod, mint száz másik szakértő véleményét.

2021. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam közben ezen az oldalon: [link]


"Egy higanyos hőmérő esetében csak az üvegtartály törésekor áll fenn mérgezési veszély, és olyankor is leginkább a higany gőze juthat csak be a szervezetünkbe (az apró higanygolyók lezuhannak szinte súrlódásmentesen szétgurulnak és a legkisebb repedésekbe beesnek). A higanygőz okozta mérgezéstől való félelem általában eltúlzott, ugyanis szobahőmérsékleten a higany telített gőznyomása mindössze 0,25 Pa, ami a légnyomásnál 400 000-szer kisebb, vagyis a higany alig-alig párolog, így egy eltörött lázmérőből kiömlött (kb. 0,4 gramm-nyi) higany még akkor is nagyon kicsi koncentrációban lenne jelen a szoba levegőjében, ha a párolgása révén a higanygőz elérné a telített gőznyomást, de a légcsere miatt még ezt a roppant kis koncentrációt sem tudja elérni."

2021. ápr. 7. 12:06
 29/38 anonim ***** válasza:

"Olvastam a"

Szerintem meg ne olvasgass!

Tipikus hipochonder vagy, aki minden tünetnél kiválogatja a legsúlyosabb és leghalálosabb betegségeket, és még egy hidegfront okozta fejfájásra is agydaganatot meg agysorvadást képzeleg.

De miért nem mondjuk infuenzát, izomlázat, vagy éppenséggel stressztüneteket diagnisztizáltál magadon? Ja, mert azok nem halálosak, és nem tudnál min rettegni?

Kimondottan tetszik, hogy bár csak a tünetek fele egyezik, ettől függetlenül te máris 100% biztos vagy a diagnózisban. Tudod, ez olyan, mint amikor a Zetort véletlenül vörös rókának azonosítom. Végső soron mindkettő vörös, és veszélyes is tud lenni, így biztos, hogy az egy vörös róka. Igaz, hogy más dologban nem egyezik, de az nem baaaj. :D

Az a baj, hogy nincs meg a szükséges természettudományos logikád és ismereted. Attól, hogy benyalsz pár extrém ritka betegségnevet, meg dobálózol olyan biokémiai fogalmakkal, amikről azt sem tudod, hogy eszik, vagy isszák, még nem leszel a téma szakértője.

2021. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Egyébként a hipochondria mellett némi kényszerbetegséget is felfedezni vélek. Ennek a tipikus tünete, hogy "beragad" az emebr gondolata, és hiába olvassa akár ezerszer is annak a gondolatnak a cáfolatát, csak nem tud szabadulni tőle.

A jó hír, hogy ez egyszerűen kezelhető. Keress fel egy pszichiátert, mondd el a oanaszaidat, és kérd meg, hogy írjon fel napi 50 mg Lamotrigint, az segít kikeveredni ezekből a kényszeres gondolatokból. (Illetőleg a pszichoterápia és a kiegyensúlíosott életvitel is hasonló hatást tud kiváltani, de gyanítom, arra nehezen szánnád rá magad.)

Amúgy meg basszus, 4 hónapja ezen rugózol?? Tényleg??

2021. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!