Melyik a legtudományosabb ország?
Miért lett lepontozva kettes? #1 valóban nem azt akarta írni, amit írt.
Szerintem ilyen ország nem létezik, ehhez az kéne, hogy az ország népe intelligens legyen, de az emberek nem azok. Nagyon nem. Csak egy kicsi réteg az, aki intelligens. Innentől kezdve ez szinte utópisztikus elképzelés.
Viszont egyértelműen Amerika áll az élen a tudományban. Messze ők fektetik a legtöbb pénzt a kutatásokba és ennek meg is van az eredménye. Ott nem 130-ért megy el az ember 5 év egyetem után dolgozni.
Nincs legtudományosabb ország. És ennek egyszerűen az az oka, hogy nincs olyan mérce, amivel ezt mérni lehet. Ha valamiben sorrendet akarunk felállítani, ott először is meg kell adni egy olyan mérőszámot, amely pontosan eldönti két elem között a kisebb/nagyobb sorrendiséget.
Ettől eltekintve az ember alaptermészete nem az, hogy folyton a tudományról diskuráljon. Még a tudósé sem. A népesség túlnyomó része mindenütt a világon közönséges hétköznapi ember. Az esetleges igényesség nem tudományos témákban (abban is!) jelentkezik, hanem az általános életminőségben.
Egy ország tudományos életét mindenekelőtt a vezetői szemlélete határozza meg. Ugyanis ennek alapján fordítanak pénzt az oktatásra, ami általános szemléletet is meghatároz. Szintén a vezetői szemlélet határozza meg, mennyit fordítanak kutatásra, innovációra. Ennek aztán az a következménye, hogy az ország gazdaságilag erős, tehát képes még több pénzt áldozni tudományokra. Aminek hatására más országokból is oda menne ambiciózus emberek, ugyanis tudományt eredményesen művelni manapság csak nagyon sok anyagi befektetéssel lehet. Tessék végiggondolni, egy sejtbiológiai, atommag, vagy alapos történelemkutatás miféle feltételek esetén lehetséges.
Svájc hagyományosan a pénzpiacon meglévő megbízhatóságából szerezte/szerzi vagyonát, és technológiáját. Japán nem tudós, hanem munkamániás. Észak Koreában pedig a rettegés hajtja a tudósokat. Ha nincs eredmény, nincs tovább élet. Kivégzik. Az USA hagyományosan agyelszívó. Hatalmas pénzeket fektetnek kutatásokba, ezáltal a világ értékes emberei oda áramlanak, és persze az eredményeik ott hasznosulnak. Meg lehet nézni az ottani komolyabb kutatóhelyek névsorát. Nagyobb részük külföldi. 1945 táján az USA atomfizikáját egyetlen ember kivételével magyarok képviselték. Az az egyetlen pedig zsidó volt. A fizika élvonalát pedig a német zsidó Einstein jelentette. Lehetne tovább sorolni.
Hazánk :)
Itt a legtöbb az egy főre eső Nobel díjas + világszínvonalú oktatás van. Mindenhol helyt állnak a diákjaink.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!