Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár igaz is lehet, amit a...

Akár igaz is lehet, amit a doktor úr mond?

Figyelt kérdés

A higanyról van szó. Csak rosszat lehet olvasni a neten, hogy mi történik, ha összetörik a higanyos lázmérő. Biztos, hogy beteg leszel, vagy akutan, vagy krónikusan, hajhullásod lesz, szívprobléma, lebénulsz, látásproblémáid lesznek, hallásod is elveszik, idegkárosodás, stb. És nincs mese, még a házat is el kell adni, mert a napi szellőztetés ellenére is hónapokig lesz a levegőben a higanygőz. Tehát csupa rossz dolog van leírva. Erre jön ez a fickó, aki az egyik legelismertebb toxikológus, és ezt mondja:

[link]


Illetve itt is beszél róla 1:55-től, de itt a porszívózást már nem tartja jó ötletnek:

[link]


Akkor most kinek kell hinni? Toxikológusként csak tud valamit, nem? Úgy veszem észre, hogy még a szakemberek sem értenek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert 2 hónapja összetört a hőmérőm itthon. Összeszedtem, amennyire összetudtam, viszont tünetem van. Izom és ízületi fájdalmaim vannak. Fájnak a végtagjaim. Meg bizsereg. Ennyi jelenleg a tünetem. Viszont ez lehet akár véletlen egybeesés is. 2 hónap alatt már olyan magas lenne bennem a higanyszint, hogy tüneteim vannak? Nem tudom. De reggel jobb, ha lefáradok, akkor rosszabb. Voltam vérvételen, ahol reumás gyulladásos értéket is néztek, de tökéletes minden adat. De ez sem jelent semmit, mert ettől még lehet mérgezésem. Nem tudom mit csináljak azon kívül, hogy elmegyek majd külön csak higanyt nézetni vérből és vizeletből. De még ez sem mutat pontosságot, mert ami már beépült a sejtjeimbe, azt nem mutatja ki. Tehát lehet, hogy a vérem megtisztult, de a sejtjeimben meg felhalmozódott. Olyan klinikát lenne jó találni, ahol végeznek hajvizsgálatot. Talán az pontosabb képet mutatna.



2021. jan. 8. 20:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked annyi, ne várd a szenvedést. Öld meg magad.
2021. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá.
2021. jan. 8. 22:14
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted hány száz féle egyéb dolog okozhat izom és ízületi fájdalmat?

Akkor lehetne bajod, ha minden nap eltörnél egy higanyos hőmérőt, aztán nem szellőztetnél és takarítanál.

2021. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Szerintem kihívom majd a katasztrófavédelmet, hogy végezzenek méréseket.
2021. jan. 8. 22:24
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak trollkodsz... Szólhattál volna korábban is:D
2021. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Nem trollkodok. Bizonyára nem tudod, de ha például kimegy a higany, akkor nyugodtan hívható a 112. Sőt, azt kellene hívni, ezt tanácsolják egyes szakemberek.
2021. jan. 8. 22:39
 17/38 sadam87 ***** válasza:
100%

A higanyt tényleg nem olyan egyszerű összeszedni, de azért én azt javasolná, ne rögtön a halálra készülj!

A tünetek jó része lehe pszichozomatikus (tudod, hogy mi történ, és az agyad produkál tüneket). Régen azért jóval kötetlenebbül hasznlták a higanyt, és azért nem sok látványos halálesett okozott. (Nyilván az lehet, hogy nehezen kimutathatóan rontotta az életminőséget, de amiről te írsz, az nem ez.)

Én tényleg megkérdeznék szakértőt az eset kapcsán, hátha tudnak segíteni.

2021. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a háziorvost, nem tudom, hogy mennyire számít szakértőnek, ugyanazt mondta, amit a videóban Zacher. Ugyanakkor minden le van írva a neten ezzel kapcsolatban, az meg az ellenkezőjét állítja. De már mindegy is, mert megtörtént az eset még novemberben. Itt már fölösleges kérdezgetni. Klinikára kellene elmenni.
2021. jan. 8. 23:26
 19/38 A kérdező kommentje:
Szerintem kezd elsorvadni az izmom. Biztos vagyok benne.
2021. jan. 9. 00:01
 20/38 remetdol ***** válasza:
100%

Kétszer ugyanazt a videot linkelted.

Gondolom nem csak at izmaid sorvadnak.

2021. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!