Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár igaz is lehet, amit a...

Akár igaz is lehet, amit a doktor úr mond?

Figyelt kérdés

A higanyról van szó. Csak rosszat lehet olvasni a neten, hogy mi történik, ha összetörik a higanyos lázmérő. Biztos, hogy beteg leszel, vagy akutan, vagy krónikusan, hajhullásod lesz, szívprobléma, lebénulsz, látásproblémáid lesznek, hallásod is elveszik, idegkárosodás, stb. És nincs mese, még a házat is el kell adni, mert a napi szellőztetés ellenére is hónapokig lesz a levegőben a higanygőz. Tehát csupa rossz dolog van leírva. Erre jön ez a fickó, aki az egyik legelismertebb toxikológus, és ezt mondja:

[link]


Illetve itt is beszél róla 1:55-től, de itt a porszívózást már nem tartja jó ötletnek:

[link]


Akkor most kinek kell hinni? Toxikológusként csak tud valamit, nem? Úgy veszem észre, hogy még a szakemberek sem értenek egyet.

A kérdést azért írtam ki, mert 2 hónapja összetört a hőmérőm itthon. Összeszedtem, amennyire összetudtam, viszont tünetem van. Izom és ízületi fájdalmaim vannak. Fájnak a végtagjaim. Meg bizsereg. Ennyi jelenleg a tünetem. Viszont ez lehet akár véletlen egybeesés is. 2 hónap alatt már olyan magas lenne bennem a higanyszint, hogy tüneteim vannak? Nem tudom. De reggel jobb, ha lefáradok, akkor rosszabb. Voltam vérvételen, ahol reumás gyulladásos értéket is néztek, de tökéletes minden adat. De ez sem jelent semmit, mert ettől még lehet mérgezésem. Nem tudom mit csináljak azon kívül, hogy elmegyek majd külön csak higanyt nézetni vérből és vizeletből. De még ez sem mutat pontosságot, mert ami már beépült a sejtjeimbe, azt nem mutatja ki. Tehát lehet, hogy a vérem megtisztult, de a sejtjeimben meg felhalmozódott. Olyan klinikát lenne jó találni, ahol végeznek hajvizsgálatot. Talán az pontosabb képet mutatna.



2021. jan. 8. 20:01
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Illetve a háziorvosom is azt mondta, amit a toxikológus.
2021. jan. 8. 20:16
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért az első veriáció rohadtul el van túlozva, senki nem ad el házat eltört lázmérő miatt, vagy döglik bele, nem egy tartálykocsinyi borult ki. Megszórod kénporral a higanyt és el van intézve.
2021. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

?????

Soha, sehol nem hallottam/láttam, hogy olyanokat írtak volna, mint amit te az elején felsorolsz. Az összetört higanyos hőmérő nagyon ritkán okoz valós veszélyt, ha megfelelően összeszedjük és eltávolítjuk.

Egyik típusú higanymérgezésnek sem tünete ízületi vagy izom fájdalom

tudtommal.

2021. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem a lényeget fogtátok meg. Azért írtam ki a tudományos kategóriába a kérdést, hogy hátha van itt valós tudással rendelkező egyén, de idáig csalódás. Még a kérdésre sem sikerült válaszolni. Egyébként a kénporos megoldás egy placebo. Szobahőmérsékleten igen lassan, vagy egyáltalán nem keletkezik higany-szulfid, ami egyébként szintén mérgező, csak nem gurul szét a higany tőle.
2021. jan. 8. 20:40
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

-Mi a lényeg akkor? Mert a kérdésre válaszoltunk. Gondolom nem arra voltál kíváncsi, hogy pontosan igaz-e, amit Zacher mond, hanem egyszerűen arra, hogy fenyeget(ett)-e veszély, vagy sem. És utóbbira válaszoltunk. Hogy pontosan egy akkora helységben lenne-e csak veszélyes, stb., mint amit ő leír, nem tudom pontosan, de ő is csak becsülte ezt(gondolom).

Leírnád, hogy milyen (hiteles) forrás szerint tünete bármely típusú higanymérgezésnek pl. az ízületi fájdalom? Mert lehet, hogy az, de én nem tanultam anno, nem olvastam.

2021. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
2021. jan. 8. 21:16
 7/38 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező,


Olvasd el mégegyszer az általad belinkelt cikket.


Gyerekkoromban gyakran játszottunk higanygolyócskákkal. Semmi bajunk nem lett.

Persze nem nyeltük le, s valószínű azt is sekerült elkerülnünk, hogy ételbe kerüljön.

2021. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
90%
A higagyt nem vagy nagyon kis mennyiségben veszi fel a szervezet elemi állapotban, valamilyen sóként vagy metil-higany formában lenne veszélyes. A higanygőz lehet veszélyes, de nem hiszem, hogy egész nap szagolgatnád, szóval valószínűleg csak beképzeled az egészet/ más okból fáj. Az orvos is mondta, hogy egyszerűen össze kell takarítani és kész.
2021. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Szinte egész nap szagolgatom, hiszen abban a szobában töltöm életem nagyrészét, ahol széttört. Összeszedésnél sem voltam kellőképpen ügyes. Ugyan összesöpörtem, amit láttam, utána porszívóztam, amit nem szabadott volna, a szőnyeggel nem csináltam semmit, ablakot meg pár perc után becsuktam. Tehát valószínű, hogy akkor jutott be annyi mennyiség a szervezetembe, ami mostanra pusztítani kezdte azt.
2021. jan. 8. 21:45
 10/38 A kérdező kommentje:
De mindegy már, mert visszafordítani nem tudom az időt. Széttört, ennyi. Könnyen megvan a baj. Ugyan van kezelés, amivel hónapok alatt kivezetik a szervezetből a nehézfémet, de ahhoz először be kellene bizonyítani, hogy fennáll a mérgezés, viszont kis mennyiségnél nem egyszerű feladat. Klinikát sem egyszerű találni, aki foglalkozik ilyennel. Mert az, hogy elmegyek vérvételre, az nagyon kevés. Arra nem lehet alapozni. Hajvizsgálat, illetve körömvizsgálat kellene.
2021. jan. 8. 21:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!