10% a koronavírus elhalálozási aránya. Miért mondják, hogy 2%? Így mennyire számít erősnak a kornavírus?
A hírekben virulógusok is 2%-ot mondtak. Ez terjedt el. Elvileg ezért gyengébb az influenzánál is. Viszont ma mentem fel a hivatalos John Hopkins egyetem hivatalos adatait megnézni és pont 10%-on áll jelenleg a halálozási arány [link]
Nézd meg. 27 840-en épültek fel belőle és 2 704-en haltak meg. Az hajszál pontosan 10% körül van. A többi 80k-t még ápolják. Nem tisztázott a sorsuk. Így mennyire számít erősnak a kornavírus?
Azzal akarom összevetni amit jelent. A halálozási aránnyal. Akik eddig túljutottak a betegségen kigyógyulva vagy elhunyva, azok közül 10%-a a halálozási arány. A betegség halálozási aránya 10%
A SRAS-hoz meg MERS-hez is így lehet hasonlítani, mivel azok is lezajlott járványok. Már eldőlt hogy felgyógyultak vagy elhunytak. Itt ami kiderülta lezajlásból az 105-os elhalálozást mutat
"Azzal akarom összevetni amit jelent."
Nem. Makacs hülyegyerekként azt hajtogatod, amit hallani akasrz. Elmondtuk neked hogy mit JELENT, de teszel rá, mert nem tetszik. Sajnos a tudományos definíciók meg arra tesznek, hogy neked mi nem tetszik.
"Akik eddig túljutottak a betegségen kigyógyulva vagy elhunyva, azok közül 10%-a a halálozási arány. A betegség halálozási aránya 10%"
Elmondtuk, hogy miért NEM ugyanaz a két dolog. De nyugodtan mondogasd, hogy de igen de igen, hátha igazad lesz. (Nem lesz.)
"A SRAS-hoz meg MERS-hez is így lehet hasonlítani, mivel azok is lezajlott járványok."
Azok lezajlottak, ez meg épp zajlik.
"Már eldőlt hogy felgyógyultak vagy elhunytak."
Vagy hogy elkapták-e tünet nélkül.
"Azzal akarom összevetni amit jelent"
Pont hogy nem.
Olvasd el újra a korábbi kommenteket.
Jelentsétek a kérdést, mert ez a fogyatékos ember már végigtrollkodta ugyan ezt a kérdést ugyan ezzel az ostoba példával.
Nem kérdező, újra elmondjuk az AKTUÁLIS halálozási ráta továbbra is 2.3% és nem növekedett azóta sem. A recovery szám emelkedik, a kínai fertőzések száma csökken, tehát prognosztizálható, hogy valahol 2-3% között lesz a végső ráta.
Mindenhol a világon a halálozás / összes esetet számolják ki, mert ez ad jelenleg tájékoztató képet. Amíg valaki nem hal meg addig NEM sorolhatod sehová sem, csak az összes esetek közé.
A fertőzöttek arányához mérik az elhalálozás arányát.
Ha belegondolsz tényleg ez a lényeg, hogy hány ember kapta el és abból hány hunyt el. Ebből lehet tudni azt, hogy akik elkapták azoknak hány százaléka halt bele.
Egyébként kérdező, ez jó meglátás egyébként (!), hogy:
"Azok akik még betegek, nem tudhatjuk, hogy meghalnak vagy felépülnek, így csak a betegségen átesetteket lehet kiszámítani."
Tényleg nem tudhatjuk, viszont nem is lehet kihagyni a számításból, mert az még pontatlanabb eredményt ad.
Nyilván a pontos számítás úgy történik, hogy megnézik, hogy mennyi idő a betegeskedés időtartama, akár felépül, akár belehal egy ember. És ha ez mondjuk 3 hét (példa adat), akkor a három hete érvényes adatokkal tudunk most számolni. És elhiheted, hogy nem hülyék akik közlik az eredményeket.
De az amit mondanak is közelít a ténylegeshez, vagyis az összes fertőzött és akik már elhaláloztak miatta számítás.
Igaza van a kérdezőnek, a betegségnek nyilván vannak stádiumai.
Aki megkapja, aligha hal meg azonnal, el kell telnie egy időnek, bár nyilván lehet heveny, vagy lassabb lefutása a betegségnek, de mégiscsak idő kell ahhoz, hogy a végső stádiumba jusson valaki és talán lehet átlagot venni, a szélsőséges esetek kizárásával.
Azok, akik ma meghalnak, azok régi betegek, hetekkel ezelőtt fertőződtek meg, amikor maguknak a fertőződéseknek a száma is sokkal alacsonyabb volt, hiszen emlékszünk arra, amikor csak pár száz fertőződésről volt szó, azok halnak meg most, de a nyolcvanezer friss fertőzött is eljut majd abba a stádiumba, így várható, lesz olyan nap, amikor már tízezren is meghalnak, bár akkor - ha nem tudják megfékezni a járványt, akkor már százezrek betegednek majd meg, így a halálozási ráta továbbra is alacsony marad, most attól függetlenül, hogy a százezres friss megbetegedésekből is rengetegen beadják majd a kulcsot később.
Milliókat már nem is merek írni, de igazából megvan rá a veszély, sajnos nagyon is lehet ez a járvány korunk pestise, most attól függetlenül, hogy magam is szeretném, ha elülne a járvány, de a jelenlegi védőintézkedések sajnos elégtelenek, mert a kézmosás, vagy a maszk túrót sem ér és sajnos emberek közé is kell mennünk, akiktől el lehet kapni a kórt, ha pechünk van.
Véleményem szerint csoda lenne, ha kimaradnánk belőle. Nem magam miatt félek, mert már nyugdíjas vagyok, tudom, hogy nincs sok hátra, már felkészültem régen a halálra, inkább a gyermekeim, unokáim sorsa aggaszt, meg a jövő generációé és nagyon reménykedem a hathatós terápia mielőbbi kidolgozásában, de a bagatellizálást, vagy a megtévesztést bűnnek tartom, véteknek az emberiség ellen.
"Igaza van a kérdezőnek"
Nincs.
A halálozási ráta megállapításának megvan a szokásos számítása, az érték aszerint van megadva, a kérdezőnek akár tetszik, akár nem.
Addig, amíg a betegség még terjed, fertőz, nem lehet az általa erőltetett meghatározást használni, mert irreális képet mutat.
Csak példaként, ha összesen tíz fertőzötted van, egy gyógyult, egy halott, a kérdező kedvenc számítása szerint 50%-os halálozás adat jön ki, az általános elfogadott szerint meg 10%.
Miután meg lefutott, a fertőzöttek-halálozás és a gyógyultak-halálozás arány már azonos lesz.
Értelmetlen erőlködés egy olyan aránymutató használatáért, ami hamis, méghozzá pánikkeltő irányúan eltérő értéket mutat.
Vagy ha 100-ból 10 ember meghalt és 5 felgyógyult akkor 200%-os a halálozási ráta? 😃😃😃
Hagyjuk már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!