Tömegvonzás és tömegvonzás?
"A gravitáció, más néven tömegvonzás egy kölcsönhatás, amely bármilyen két, tömeggel bíró test között fennáll, és a testek tömegközéppontjainak egymás felé gyorsulását okozza. "
A sok azonos beállítottságú emberből álló csoportnak is egyre nagyobb a "gravitációja"?
Gondolok itt a választásokra. Akik mellett sokan vannak azokat követik mégtöbben. Mindenki a normális kategóriába akar tartozni mert abban vannak a legtöbben. Ha a nagyobb tömegnek a kicsi sehogy nem tud ellenállni, miért törődik bele? Miért válik semlegessé majd hasonlóvá? Talpuk a talajon van és elvannak de a nagyobb tömegtől függ a sorsuk miután semlegessé váltak.
Ha ezt a katyvaszt valaki érti annak külön elismerés jár.
Köszönöm a válaszokat.
A kérdező nem reagált arra, mi is a katyvasz számára, és mennyiben kapott választ (szerintem teljes mértékben).
Katyvasz nincs, izzadságszag sincs.
Van viszont egy fizikai állítás, ami mindenkinek érthető, aki ismeri a szereplő fogalmakat. Van továbbá egy másik állítás, aminek szintén van köze az előbbi fizikai állításhoz. Az a másik állítás emberek viselkedésére vonatkozik, a viselkedés okát kifejtették, az evolúciós jelenség magyarázza. Ha pedig alaposabban megnézzük, azt látjuk, hogy minél nagyobb egy azonos nézeteket alkotó embertömeg (lám nem véletlenül "tömeg"), annál inkább "vonzza" (szintén evolúciós hatásként) az egyént (legalábbis a bizonytalan, keveset tudó egyént). És ez a jelenség kísértetiesen hasonlít a tömegvonzáshoz.
A kérdésbeli kommentből azonban kimaradt egy rendkívül fontos elem, ami az ember tulajdonságaihoz tartozik és szintén evolúciós okai vannak. Mégpedig az, hogy fennmaradási, életben maradási ösztön a környezet ismerete (hogy tudjunk helyesen reagálni a hatásaira). A keveset tudó ember ősi "tapasztalata" a csordaszellem. Nem kell egyéni reakció, amire úgy is képtelen. Azonban a környezetét kiismerő ember sok vonatkozásban (politikában tipikusan) nem szorul a csordaszellemre, ugyanis neki gyakran hatásosabb válasza van a környezeti kihívásokra, mint a csordának. Ezt példázza az az állítás, hogy a többség állításának igazsága nem következik a többségi tulajdonságból. Szélsősége esetben lehet egy embernek igazsága nagyon sok ellenében. Minden világra szóló felfedezés ilyen kezdetben. Eleinte csak a kitalálója hisz benne, hiszen csak ő látja át.
Az emberi értelem amúgy azért fejlődött ki, hogy a csoportos viselkedést, kooperációt minél jobban elősegítse.
A józan logika csak melléktermék, az agy ennek megfelelően priorizál is, vagyis hajlamosak vagyunk a logikánkkal szemben is a többség véleményét követni.
Ez nem egy sima állati ösztön örökség, az értelem is pont erre alakult ki.
Mint írtam is, evolúciós szempontból a tiszta objektív logika szinte aberráció. :D
Hajlamos is a társadalmunk a tömeghatás alól magát kivonó, semmilyen csoporthoz tartozni nem vágyó személyeket lazán antiszociálisnak bélyegezni.
A fentebb politizáló válaszolónak:
Tévedésben vagy, nem a fideszes a hülye és te vagy okos, te ugyanolyan csordaszellemű vagy, ha ezt ide benyögted, csak másik kolompos birkát követsz.
Ha nem lennél az, fel tudnád mérni, hogy minden pártnak, irányzatnak vannak pozitív és negatív tevékenységi- cél stb. összetevői illetve személyi képviselői.
Egy pártot és híveit így gyűlölni, hogy úton-útfélen nem odavágó helyen is kénytelen legyél emlegetni, éppen a csordaszellem tipikus példája, a "vagy velem, vagy ellenem" gondolkodás ösztönös kényszere.
Szóval, ahogy Obi-van mondta a halál-pálcákat kínáló dílernek, most menj haza és gondolkodj el az életeden.
:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!