Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nevezik szudáni alrasszn...

Miért nevezik szudáni alrassznak azt, amelyikhez sok Nyugat-Afrikában élő ember tartozik?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok a témáról és angolul sem tudok, hogy utánanézzek, ezért kérem, aki tudja a kérdésre a választ, írja meg.

Eddig úgy tudom, hogy a negrid rassznak két fő ága van, a bantu és a szudáni/szudanid népek, de amikor felütöttem a neten egy-két nyugat-afrikai országot, akkor számos törzsről írták, hogy képviselői szudániak. Miért? Láttam egy angol cikket, amelyben valami területi övre utaltak Szudánként, de ha ez valóban így van, akkor Kelet-Afrikában miért fut ezen a néven egy (vagy már kettő) ország is?

Előre is köszönöm!!



2017. jún. 22. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szudáni rassz:

"A negrid alrassza, a Szaharától délre, az Atlanti-óceántól a Nílusig fordul elő"

[link]


Szerintem Szudán a Szaharától délre, a Nílus mentén van, úgyhogy stimmel.

2017. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szudán eredetileg a Szahara és a dzsungelöv közötti félsivatagos, száraz régió neve volt, erről vette a nevét az ország.
2017. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! És ez azt jelenti, hogy akik ebbe tartoznak, azok valaha egy nép voltak, vagy közös tőről erednek? Legyen az illető csak a példának okárt akár mandinka vagy nuer?
2017. jún. 22. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg közös eredetűek. (Szerintem ez a rasszok többségére igaz.)
2017. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

háát azért ez jó kérdés h mennyire közös eredetűek ...


oké, van egy ilyen erős teória is, de azért a pigmeusok és a szudáni vagy a nilóta néger között igencsak szemet kiszúró a különbség.


és nem, nem teljes K-Afrika, sőt egyébként magában Szudánban is élnek nilóta négerek. a kettőt persze sztem európai nem is igen tudja megkülönböztetni. de a testi adottságaik tulképpen tök evidensek az éghajlatnak megfelelően.

na most a mai Szudánból meg ne indulj ki, érdekes ellentmondáés ez, mert részben az orszéágnál jóval nagyobb területen élnek szudáni négerek, másrészt meg Szudánon belül is élnek egyébn négerek, sőt nem csak négerek, nézd meg az északi részt pl.

szal én azt mondom ne tegyél egyenlősségjelet az országnév és az alrassz közé

2018. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szudán országában sok az arab is. Szomáliaiak, etiópok egy része meg inkább fehér ember fekete börrel, vagy arab-néger mix.
2019. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!