Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy ember tartozhat ahhoz a...

Egy ember tartozhat ahhoz a néphez, amelyikhez szeretne?

Figyelt kérdés

Pl ha vki magyarnak született, de egy másik néphez szeretne teljesen tartozni, az megteheti? Vagy mit kell tennie ez ügyben?


Vagy hogy lehetséges ez? (most az h kinek milyen a genetikája azt hagyjuk)


Miért baj az, ha egy magyarnak született ember, pl mondjuk szlovén nemzet szerető? Vagy szlovén "akar lenni" ??


(bonyolult kérdés)


2012. máj. 20. 12:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Még mielőtt vki beszólna, nem, nem rólam van szó.:)
2012. máj. 20. 12:54
 2/23 anonim ***** válasza:
Magyarnak születtem, de mégis a Japán néphez húzódom, mint viselkedésben, életmódban.
2012. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát.Vannak országok ahol már első ránézésre is leszűrik hogy idegen vagy.Ilyen példul , Japán vagy Kína.Japán vagy kínai nem nagyon tudsz csak úgy lenni.


Viszont vannak országok amiket bevándorlók alapítottak és ott nincsenek ilyen gondok mint Japánban.Például Kanada , Ausztrália , USA nos bárki lehet kanadai , amerikai vagy ausztrál.

2012. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az ember bármikor megteheti azt, hogy elmegy egy másik országba szerencsét próbálni, és ottmarad esetleg, családot alapít ott, igazából ez teljesen normális, természetes dolog, genetikai szempontból is előnyös ez az emberi fajnak, hogy nem zárkóznak el egymástól a kultúrák, van "génkeringés" vagy mittudomén. (Jó igaz hogy napjainkban ez túl erős, ezért hiába vagyunk 7milliárdan, az emberi faj egy giga-populációvá válik lassan)


nade. ami nem normális: ha valaki magyarnak született, akkor ő magyar. Magyarok nevelték fel, magyarok etették, magyar volt az édesanyja, satöbbi. Ez nem kívánságműsor. Lehet hogy nagyon tetszik neki egy másik kultúra, de akkor ő egy magyar, aki imádja a japánokat, vagy ausztrálokat, vagy angolokat, amerikaiakat. A magyar népre mindig is jellemző volt a vendégszeretet, nem vagyunk idegengyűlölő nép.


Hozok néhány szélsőséges kitalált példát, hátha ez sikerül rávilágítani arra hogy miért hangzik undorítóan amikor valaki azt mondja, hogy én másik néphez akarok tartozni. Bár a neoliberálisok nyilván nem fogják érteni miről beszélek.


Pl: én férfi vagyok, de úgy érzem, hogy én inkább a női nemhez tartozom. Vagy: 50 éves vagyok, de úgy érzem hogy a 10 évesekhez tartozok, és 10 éves barátaim vannak. Vagy: igaz hogy emberi testem van, de én egy farkas vagyok igazából!


Vagy: "B" falu, ami tízszer akkora mint a mi falvunk, lerohanta, és kirabolta a falumat, "A" falut. Megölték a harcosaink nagy részét, szinte csak nők, gyerekek, és a betegek maradtak. "B" falu sokkal erősebb, és sokkal jobban élnek ott az emberek. Pár évvel később, mikor már férfivé cseperedtem, a falvam legerősebb tagjainak (köztük nekem is) felajánlották, hogy átmehetünk "B" faluba. Én mindig is úgy éreztem, hogy inkább a "B" faluhoz tartozom, mert "A" faluba mindenki olyan gyenge, és elesett, a "B" faluba meg magabiztosak, vidámak az emberek. Úgyhogy megyek is a "B" faluba, ahova nekem eredetileg is születnem kellett volna!


Mégegyszer mondom, ezek szélsőségek, de szerintem mindenről csak akkor formálhatunk véleményt, ha megértettük mind2 szélsőséget, hogy be tudjuk lőni, hogy a kettő között hol van az igazság.

2012. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Én az USA-ban élek és amerikai állampolgár vagyok már de magyarnak vallom magamat.Sok magyar ismerek itt kint.


Felvehetsz bármilyen állampolgárságot , bármilyen kultúrát ,nyelvet de te magyar maradsz.

2012. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ezt beszéld meg a tuszikkal!
2012. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Pl: én férfi vagyok, de úgy érzem, hogy én inkább a női nemhez tartozom. Vagy: 50 éves vagyok, de úgy érzem hogy a 10 évesekhez tartozok, és 10 éves barátaim vannak. Vagy: igaz hogy emberi testem van, de én egy farkas vagyok igazából!"

Ez egy ordas nagy baromság! A nem és a kor genetikailag meghatározott. Azon nem lehet változtatni (attól, hogy a transzik átoperáltatják magukat genetikailag még férfiak maradnak). De magyarázd már meg nekem, hogy a nemzetiség hol a büdös i.ten f@szába van meghatározva? Az nem látszik rajtad (kivéve, ha az adott nemzet másik rasszhoz is tartozik), az egy tanult dolog, egy mém! Generációk óta "összerakosgatott" viselkedési formák összessége! Nem több! Na most ezt lehet fetisizálni, de ez tény.

2012. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jó most én nem a japánokra v a kínaiakra értem.:)

Hanem pl mondjuk legyenek a szlovénok.


Attól h vki kiköltözik, felveszi az állampolgárságot, megtanulja a nyelvet stb attól még vallhatja magát szlovénnak nem?

2012. máj. 20. 16:34
 9/23 anonim ***** válasza:

"Ez egy ordas nagy baromság! A nem és a kor genetikailag meghatározott. Azon nem lehet változtatni (attól, hogy a transzik átoperáltatják magukat genetikailag még férfiak maradnak). De magyarázd már meg nekem, hogy a nemzetiség hol a büdös i.ten f@szába van meghatározva? Az nem látszik rajtad (kivéve, ha az adott nemzet másik rasszhoz is tartozik), az egy tanult dolog, egy mém! Generációk óta "összerakosgatott" viselkedési formák összessége! Nem több! Na most ezt lehet fetisizálni, de ez tény."


Ott meghatározott, hogy ha Magyaroroszágon születtél, nevelkedtél, magyarok a szüleid, akkor magyar vagy. Vagy szerinted, mivel genetikailag nem vagyok egyértelműen megkülönböztethető a svédektől, én svéd vagyok?


Btw a kor sem genetikailag meghatározott... :D

2012. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Ott meghatározott, hogy ha Magyaroroszágon születtél, nevelkedtél, magyarok a szüleid, akkor magyar vagy."

Addig amíg más nemzethez nem akarsz tartozni.


"Vagy szerinted, mivel genetikailag nem vagyok egyértelműen megkülönböztethető a svédektől, én svéd vagyok?"

Nem. Az vagy, ami akarsz lenni. Pont azért, mert nem meghatározott.


"Btw a kor sem genetikailag meghatározott... :D"

Szerintem a DNS-ről le lehet olvasni, hogy mennyi az adott egyén kora, tehát meghatározott. Ha tévedtem, akkor sincs igazad, mert a kor megváltoztathatatlan. A korod nem tudod letagadni, mert látszik rajtad. A nemzetiség nem. Ez a különbség. És amúgy a nemzet, akkor is csak mémek és viselkedések összessége.

2012. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!