Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy ember tartozhat ahhoz a...

Egy ember tartozhat ahhoz a néphez, amelyikhez szeretne?

Figyelt kérdés

Pl ha vki magyarnak született, de egy másik néphez szeretne teljesen tartozni, az megteheti? Vagy mit kell tennie ez ügyben?


Vagy hogy lehetséges ez? (most az h kinek milyen a genetikája azt hagyjuk)


Miért baj az, ha egy magyarnak született ember, pl mondjuk szlovén nemzet szerető? Vagy szlovén "akar lenni" ??


(bonyolult kérdés)


2012. máj. 20. 12:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"És amúgy a nemzet, akkor is csak mémek és viselkedések összessége."

Ez a mondat... ez baze... :D súlyos. A materializmus meg neoliberalizmus csúcsa.


Viszont: tegyük fel, hogy 83 éves vagyok. Az öcsém 1 évvel fiatalabb nálam, de már meghalt szegény, én viszont az ő ex-évfolyamtársaival nagyon jóban vagyok. Ők 81 évesek. Van aki idősebbnek néz ki nálam, van aki fiatalabbnak. Akkor én most, 81 éves vagyok, vagy 83, akinek 81 éves barátai vannak? Semmilyen módszer nem létezik arra, hogy meghatározza a koromat. Csak a tény, hogy 1929ben születtem. Ugyanúgy a magyarságnál is csak a tény létezik, hogy Magyarországon születtem, és magyarok a szüleim, és magyarországon nőttem fel.

vagy ott vannak a [link] progeriaban szenvedők. Ők most 8 évesek, vagy 60 évesek, amit a műszerek mutatnak?


hozok egy rasszista példát is: a nemzetiségnél vannak átmosások, de a rasszoknál már kevesebb: elég egyértelmű megállapítani egy tipikus feketéről pl, hogy ő fekete, és nem europid. Fekete bőr, széles orr, gyapjas haj, vékony vádli, mély hang. Szabad világban élünk, és ez egy nagyszerű dolog, egy fekete ember simán lóghat fehérekkel, lehet hogy golfozni szeret és nem kosárlabdázni, lehet hogy utálja a fekete slanget és tökéletes angolsággal beszél pl. Te most azt mondod akkor, hogy ő nem lehet fehér, csak azért, mert a génjeinek 0.001%a különbözik a fehérektől? Tehát genetikai alapon megtagadod tőle azt, hogy fehérnek mondhassa magát, miközben nekem, egy Magyarországon született, nevelkedett embernek megadod a lehetőséget, hogy ne magyarnak, hanem svédnek vallja magát, ha úgy esik jól?


Félreértés ne essék, én is kinevetnék egy feketét ha idejönne hozzám, és azt mondaná, hogy ő fehér. Megmondanám neki, hogy haver, nézz a tükörbe. Te fekete vagy. Érted, aki fekete, az fekete. Ugyanígy kinevetek egy magyart, ha ő svédnek vallja magát, csak azért mert pl 10 évet élt Svédországban. De természetesen nem várnám el tőle, hogy akkor ő szeresse a kosárlabdát a golf helyett, és nem várnám el tőle hogy fekete barátai legyenek a fehérek helyett. Ő nem egy fehér ember, hanem egy fekete, aki a fehérek között érzi jól magát, és olyan hobbyt választ, amit inkább fehér emberek űznek.

2012. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

ma 18:03


Nem érted, hogy sántít a példád?! A kor a testileg meghatározott, az identitás nem! Ez fogd már fel végre! Tőlem amúgy annak érzed aminek csak akarod, de a példáid sz@rik, nem kell kertelni, baromság!

2012. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
:D nem meghatározott testileg a kor. hallottál már olyanról, aki egy genetikai rendellenesség miatt véletlenül 21 évesen született meg? Úgy néz ki mint egy csecsemő, de a kora 21. és egy évvel a születése után ünnepli a 22. életévét. Ritka betegség, állítólag az Y kromoszóma végén lévő mutáció okozza.
2012. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Te most azt mondod akkor, hogy ő nem lehet fehér, csak azért, mert a génjeinek 0.001%a különbözik a fehérektől? Tehát genetikai alapon megtagadod tőle azt, hogy fehérnek mondhassa magát, miközben nekem, egy Magyarországon született, nevelkedett embernek megadod a lehetőséget, hogy ne magyarnak, hanem svédnek vallja magát, ha úgy esik jól?"

Nagyon sántít! Az egyik esetben (fekete illető) a testi mivoltát akarja megtagadni, illetve megváltoztatni. A másik esetben (magyar-svéd) meg csak a szemléletmódot kell megváltoztatni, az nincs belénk vésve.

2012. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ma 18:08


És akkor mégis mi van? Ez csak egy kirívó ellenpélda, de még annak is igen csak rossz! Másképpen: a korod nem tudod megváltoztatni, az agyadban lévő mémeket viszont igen. Teccik érteni?

2012. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ez a mondat... ez baze... :D súlyos. A materializmus meg neoliberalizmus csúcsa."

Bocsánat. Igazad van! Magyarországon van Nemzeti Hitvallás. Szóval a képzeletbeli istenke felelős mindenért.

2012. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

De az hogy valaki svéd, az nem szemléletmód... te hogyan képzeled el a világot? Svédországban vannak az optimisták, amerikában a redneckek, magyarországon a pesszimisták, koreában a nerdek, japánban az okosak? A kivételek meg mind rossz országba születtek?


ha betörnek magyarországra az amcsi mémek akkor elkezdenek kihalni a magyarok? Bemegyek a mekibe meg elég sok hollywoodi filmet megnézek akkor átalakulok amerikaivá? :D


Lehet van egy ilyen titkos dokumentum valahol, hogy ha magyarországon az amcsi gének elérik a 60%ot, akkor magyarország átalakul egy amcsi állammá.

2012. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

""Ez a mondat... ez baze... :D súlyos. A materializmus meg neoliberalizmus csúcsa."

Bocsánat. Igazad van! Magyarországon van Nemzeti Hitvallás. Szóval a képzeletbeli istenke felelős mindenért."


Hogy jön ide Isten, te szerencsétlen? :D

2012. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ebben a vitában többségében az 56%-ossal értek egyet:/


Én megértem a te példádat is 65%-os, de azért az kicsit más. A kort nem lehet letagadni, hiába valaki 60 éves, attól még ha 20 évesnek vallja magát, mindenki tudja már ránézésre, hogy biztos nem annyi. Vagy a fehér-fekete példa.


De most az honnan látszik, hogy az egyik ember szlovén, a másik magyar, a harmadik ukrán?

Japánban vagy Kínában vagy olyan országban, mely nem az europid nagy rasszhoz tartozik, persze hogy észreveszik, hogy külföldi vagy.

Na de most te hogy veszed észre például egy horvátról, aki Magyarországon jár, hogy nem magyar? A nyelv az más kérdés, arról persze, hogy meg lehet különböztetni, na de ha meg sem szólal?

Vagy feltételezem, hogy nagyon jól megtanult akcentus nélkül magyarul?

Ha nem ismered, soha nem tudnád róla megmondani, hogy Horvátországban született, horvát felmenőkkel, szülőkkel , kultúrával stb.


Most én ha elmegyek teszem azt Szlovéniába úgy, hogy nagyon jól beszélek akcentus nélkül szlovénul, akkor senki nem fogja megmondani, hogy magyarnak születtem, mert nem látszik a nemzetiség az ember kinézetében.

Az is igaz, hogy vannak olyan népek, nemzetek, amelyekre van utaló jel, pl barnább bőr, vagy ilyesmi.


Ismerősöm szőke és kék szemű, mégis Romániában született. A kiránduláson, ahol velünk volt, simán svédnek nézték, mert sokan azt gondolják, hogy a szőke haj és kék szem az északi népekre jellemző.

Ott is vannak sokan, de nem ilyen az átlag.



Szóval míg a kort, vagy a nemet azért nagyjából meg lehet az illetőről állapítani, a nemzetiséget, vagy azt, hogy hol született az illető pedig nem.

2012. máj. 20. 18:24
 20/23 anonim ***** válasza:

ma 18:23


Azt nem veszed észre, hogy arról van szó, hogy minden ami egy nemzetet jellemez, az fejben van. Azt le lehet tagadni és lehet új identitást is felvenni.


U.i.: a mémeknek kicsit olvass utána...


"Hogy jön ide Isten, te szerencsétlen? :D"

Úgy jön ide, hogy a vallásosak dobálóznak állandóan materializmussal meg liberalizmussal, ha valami szembemegy a világnézetükkel.

2012. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!