Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hisztek az emberek közti...

$ € Ž kérdése:

Hisztek az emberek közti "súlycsoportokban"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szerintem egy sikeres, intelligens, tájékozott, művelt, iskolázott ember megbecsülendőbb tagja a társadalomnak, mint egy lecsúszott, egyszerű, ostoba, megvezethető, iskolázatlan ember.

2012. ápr. 15. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Alapvetően abban hiszek, hogy minden ember egyenlő, ezért az életét befolyásoló általános kérdésekben számít a szava (választások, népszavazások). Ez persze azzal jár, hogy szerintem a " népfelség" jogába belefér a kollektív öngyilkosság is. Ugye ma már egyértelmű, hogy a "háromigenes" népszavazás komoly hiba volt. Mégis, így döntött a nép, tiszteletben kell tartani.

Ugyanakkor, minden egyéb kérdésnél a szakértelem dönt! Tehát szakmai kérdéseknél igenis, annak van igaza, aki azzal foglalkozik, és az a végzettsége, és baromira nem érdekel, hogy Sanyi bácsi mit gondol róla.

2012. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Minden ember egyenlő, de azért vannak, akik egy kicsit egyenlőbbek. Ez sajnos tény.
2012. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Ezt elég hülyén fogalmaztad meg. Az hogy valaki sikeres és/vagy iskolázott még nem jelenti hogy művelt, intelligens vagy tájékozott. Az pedig hogy valaki lecsúszott nem jelentheti ezek hiányát. Az iskola vagy a siker még senkinek sem adott eszet, tehát egy ilyen ember lehet egyszerű, ostoba, megvezethető is ugyanakkor a lecsúszott lehet tájékozott, intelligens és művelt. Olyan tulajdonsághalmazt soroltál fel melyek egymással nem állnak összefüggésben.
2012. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem értelek 3-as. Miért ne létezhetne olyan ember, akit leírtam. Persze van átmenet, csak nagyjából a 2 végletet akartam leírni, hogy elkülöníthető legyen a kétféle ember.
2012. ápr. 15. 13:32
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Azért általában a sikeres emberek intelligensebbek, okosabbak és műveltebbek mint azok akik a kukák fedelét nyitogatják nap mint nap. A legtöbb lecsúszott ember a saját hibájából kerül oda, csak egy szűkebb réteg válik a körülmények áldozatává.
2012. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki így gondolja, csak van aki tagadja.
2012. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

A genetikában és a pszichológiában hiszek.

Már bocsánat, de az hülyeség, hogy minden ember egyforma kvalitásokkal rendelkezik születéskor. Egy "selejtes" párosításból születő gyermek óriási hátrányban van társaival szemben, ezért is van az hogy szinte lehetetlen felzárkóztató a kissebbségeket.

Aztán ott vannak azon behatások amik születés után érik az embert a környezet részéről. Ez elég bonyolult és soktényezős dolog, szóval nem mennék bele, elég annyi hogy hagyni kell a természetes kiválasztódást dologzni.

2012. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Mikor gyakorlaton voltunk (tűzoltás, utaskísérő képzés), a többdiplomás csoporttársam sikítva csapkodva a szimulátor ajtaját, hogy nyissák ki. Bepánikolt a tűztől (később ki is esett, nem bírta a terhelést)

.

Az összes rokona doktorok voltak, meg ilyen címzetes emberek, és mégis... Szóval a genetika is tud érdekes dolgokat eredményezni.

2012. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Csalva lopva hazudva lehet csak igazán sikeres az ember.

Ha "csak" intelligens, művelt stb akkor max "közepesen sikeres"-ig viszi általában.

2012. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

"Azért általában a sikeres emberek intelligensebbek, okosabbak és műveltebbek mint azok akik a kukák fedelét nyitogatják nap mint nap."


Kolopele szerintem ezt még te magad sem hiszed el.

2012. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!