Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy ember tartozhat ahhoz a...

Egy ember tartozhat ahhoz a néphez, amelyikhez szeretne?

Figyelt kérdés

Pl ha vki magyarnak született, de egy másik néphez szeretne teljesen tartozni, az megteheti? Vagy mit kell tennie ez ügyben?


Vagy hogy lehetséges ez? (most az h kinek milyen a genetikája azt hagyjuk)


Miért baj az, ha egy magyarnak született ember, pl mondjuk szlovén nemzet szerető? Vagy szlovén "akar lenni" ??


(bonyolult kérdés)


2012. máj. 20. 12:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Olvastam az önző gént, vicces elmélet. Mondd, mi az amit szerinted félreértettem.


"Azt nem veszed észre, hogy arról van szó, hogy minden ami egy nemzetet jellemez, az fejben van. Azt le lehet tagadni és lehet új identitást is felvenni."


Haha, ennyire előítéletes hozzáállást ritkán látni egy libsitől. Ha én egy optimista magyar vagyok akkor már nem is vagyok szerinted magyar? Csak azért mert a magyarok többsége (állítólag) pesszimista?



Kérdező: ahogy kétszer is kihangsúlyoztam, direkt szélsőségeket hoztam fel példának. Nyilván egy magát németnek valló magyar, vagy magát magyarnak valló német nem annyira perverz, mint egy magát 10 évesnek valló 50 éves. Viszont egy magát 81 évesnek valló 83 szintén nevetséges (akkor is ha letagadhatna 2 évet), hiába csak két évet tagad le.

2012. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Haha, ennyire előítéletes hozzáállást ritkán látni egy libsitől."

Látom most már honnan fúj a szél. Ennyire fáj, hogy a nemzeti érzés nem valami szent, bebetonozhatatlan valami?! Ennyire nem tudod megemészteni?


"Ha én egy optimista magyar vagyok akkor már nem is vagyok szerinted magyar? Csak azért mert a magyarok többsége (állítólag) pesszimista?"

Már közelít a "példád", de lényegtelen. Szerinted a pesszimizmus mennyire határozza meg a magyarság "mibenlétét"? Vagy az, hogy te mondjuk optimista vagy, mennyiben "hátráltat" téged a magyarságod kinyilvánításában?


"Nyilván egy magát németnek valló magyar, vagy magát magyarnak valló német nem annyira perverz, mint egy magát 10 évesnek valló 50 éves. Viszont egy magát 81 évesnek valló 83 szintén nevetséges (akkor is ha letagadhatna 2 évet), hiába csak két évet tagad le."

Úristen, ennyire makacs nem lehetsz! Nem veszed észre, hogy mekkora különbség van a között, hogy egy 50-es 10 évesnek mondja magát és egy akcentus nélkül az adott népbe tökéletesen beilleszkedő magát adott néphez tartozónak mondja? Tényleg nem veszed észre, hogy mennyire kilóg a lóláb? Az identitás nem testi tulajdonság! Fogd már fel végre!

2012. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem számtalan példa van arra hogy külföldre távozott "hazánkfiai" - mondjuk úgy - más identitást vettek fel.


Viszont- kilóg a lóláb.


Akik nem hiszik hogy meghatározó annak a népnek, társadalomnak a kultúrája amibe beleszületsz és ahol felnevelkedsz, annak javaslom olvasson fejlődéslélektan könyveket. Nem konzervatív magyarok írták:)


Eszerint pl. (csecsemőkorban) maga az adott nyelv tanulása is meghatározza, hogy milyen hangokat fogsz tudni képezni, sőt, meghallani a beszédhangokban, amiken később már nem lehet módosítani. Van olyan hang az amerikai nyelvben, amit a japánok pl. teljesen másnak hallanak. És ez csak egy példa a sok közül ( hadd ne részletezzem, de aki kíváncsi, olvasson utána).


Szerintem sem lehet "átvedleni" teljes egészében, max asszimilálódni.

2012. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!