Mi bizonyítja két nyelv rokonságát? A magyar nyelv miért nem rokon a finnugor nyelvekkel? Miért mondják sokan, hogy a törökkel rokon? Mi erre a bizonyíték?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 00:32
1 2 3 4
 1/36 Jóska Krimpli válasza:
63%
Eddigi ismereteink alapján ,eredetileg a finnugor nyelvel vagyunk rokonságban , erre az alapnyelvi szavaink adnak magyarázatot hiszen nyelrokonainkkal mint a hanti azzal sok hasonló szavunk van pl. A testrészek közül van sok hasonló alap nyelvi szó . Azért mondogatják a törököket mert azok gazdag nép és nagy a rongy rázàs ott. A mi nyelv családunk meg nomád és szegény nép most is,meg kevesen is vannak. Akik a törököket mondjak nyelv rokonoknak tévednek
2015. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
57%

Türk Attila eloadasaban az 5.ik perctol van errol szo.

Szerintem Attila az egyik leghitelesebb regesz aki az osmagyarokkal foglalkozik, nem kis eredmenyek fuzodnek a nevehez.

[link]

2015. ápr. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%

Türk Attila nem igazán hiteles, de mindegy.


A kérdésre a válasz az, hogy a az alapszavak szótöveinek hangzókéászltének tendenciózus változása alapján sorolják be a nyelvcsaládokat. Például a finnugor nyelvekben a az eredeti szótövek szóközepi T-je tendenciózusan Z-vé változott az évszázasok folyamán, és a magyarban is így történt, így lett a kota szóból ház.

2015. ápr. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
60%
A törökkel való rokonságot azért gondolják sokan, mert sok török eredetű szavunk van, de ennek csak az az oka hogy a vándorlás során is éltünk egy ideig a törökkel utána meg konkrétan ideköltöztek 150 évre szóval nem megdöbbentő, hogy átvettünk tőlük szavakat.
2015. ápr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 acelsziv ***** válasza:
49%
Inkább az a kérdés, hogy a finnek miért tagadják következetesen mindezt?
2015. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
Az alapszókinceben található, törökkel rokon szavak és a szabályos hangmegfelelések (pl. a személyes névmásokban), valamint a nyelv egyéb elemeinek (pl. nyelvtan hasonlóságai). Egyébként az általános vélekedéssel ellentétben a finnugor és török nyelvrokonsági elmélet nem zárja ki egymást, pl. a magyar alapszókincs kb. 20%-a a törökkel közös, és a fionnugor nyelvekkel is kb. 20%-a. A legvalószínűbb az urál-altáji nyelvcsalád koncepció, amit a nyelvészek szeretnek elvetni bizonyítékok hiányában,
2015. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
66%

A török is agglutináló nyelv és szintén a nyelvharmónia szerint alakul a szóvégi ragképzés, ezért teljes bizonyossággal mondhatjuk, hogy rokonnyelv. Példa:


zsebemben sok kicsi alma van


Törökül:


Cebimde çok küçük elma var.(zsedimbe csok kücsük elma var)

2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 BringaManó ***** válasza:
28%

#6: "A legvalószínűbb az urál-altáji nyelvcsalád koncepció, amit a nyelvészek szeretnek elvetni bizonyítékok hiányában,"


Akkor mi a alapján mondható, hogy az a legvalószínűbb? "Érzésre"?


----


#7: "A török is agglutináló nyelv és szintén a nyelvharmónia szerint alakul a szóvégi ragképzés, ezért teljes bizonyossággal mondhatjuk, hogy rokonnyelv."


Vannak még ilyen nyelvek? Mindannyian rokonok?

2015. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mindannyian rokonok.
2015. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Sziasztok, egyrészt a #2-nek mondom, hogy megnéztem az általad linkelt Türk Attila videót. Nem tudom, ki ez az ember, és hogy miért gondolod, hogy a videója cáfolná a finnugor nyelvi rokonságot. A videóban ugyanis pont arról beszél, hogy a magyar nyelv finnugor eredetű és az Urálra vezeti ő is vissza az ősmagyar nép kutatását. Nézd meg jobban a videót! Nagyon égő, hogy ezzel akarod bizonyítani a türk nyelvi rokonságot :D


#5. "a finnek tagadják mindezt". Igen, hol? Ezzel sokan szeretnek dobálózni, de én még semmi ilyesmit nem hallottam, hogy a finnek tagadnák az ugor nyelvi eredetet. Valamit linkelj már be, ami ezzel foglalkozik.


#6-os, kíváncsian várom azokat az alapnyelvi szavainkat, amelyek török eredetűek! Én csak finnugor és ugor alapnyelvi szókincsről tudok.


#7-es, "A török is agglutináló nyelv és szintén a nyelvharmónia szerint alakul a szóvégi ragképzés, ezért teljes bizonyossággal mondhatjuk, hogy rokonnyelv." Ez nem bizonyít semmit. Csak hasraütésszerűen kiválasztottál két hasonló dolgot. Egyébként pedig az általad írt példamondat engem még nem győzött meg a nyelvharmóniáról. Inkább hatásvadász példának érzem.

2015. ápr. 3. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!