Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek a techno-evo...

Mi a véleményetek a techno-evolúció társadalomra, egyénekre, természeti környezetre gyakorolt hatásairól? Elsősorban a szórakoztató elektronikára gondolok.

Figyelt kérdés
Mennyire jó az, hogy működőképes mobilokat dobálnak az emberek a szemétbe egy aktuális újabbért, aminek pl. a funkciói 50-80%-ban kihasználatlanok maradnak, mennyire szükséges a netet a zsebekben hurcolni, mikor otthon is van, mennyi értelme lehet a személyiségi jogokkal, személyes adatokkal való visszaélésekkel dobálózni, miközben nyilvánvaló inkorrekt adatkezelést alkalmazó közösségi oldalakra regisztrálnak az emberek? Mennyire vannak tisztában az emberek a PC-k, TV-k, mobiltöltők, játékkonzolok tápegységeinek, vagy akár a wifi és egyéb nagyfrekvenciás eszközök szervezetre gyakorolt hatásaival?

2014. júl. 9. 11:11
1 2 3
 1/22 TappancsMancs ***** válasza:
Ezek korunk jellegzetes kérdései.
2014. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez rendben is volna, de valahogy nem hallom ezeket a kérdéseket sem, nemhogy a válaszokat. Lehet, hogy pont azért, mert mindenki el van foglalva a facefuck-ozással..? Néha egy kicsit orwellinek érzem a társadalmat, ahogy kérdések nélkül ugranak bele a különféle hülyeségekbe...
2014. júl. 9. 18:29
 3/22 fGhw39-84th ***** válasza:

"Mennyire vannak tisztában az emberek a PC-k, TV-k, mobiltöltők, játékkonzolok tápegységeinek, vagy akár a wifi és egyéb nagyfrekvenciás eszközök szervezetre gyakorolt hatásaival?"

Ha jól tévedek, habár nagyon kutatott terület, eddig semmi károsító hatást nem találtak. Szóval nem tudom, hogy mire gondolsz. Ha nem értesz egyet, akkor linkelj be valami hiteles forrást az ellenkezőjéről.


A többi probléma, amit felvetettél, az mind az egyén hatáskörébe tartozik. Mindenkinek az egyéni döntése, hogy hol, milyen adatokat ad meg, és mit dob a szemétbe. Az emberek nyilván nem lettek rosszabbak, csak új lehetőségek nyíltak meg.

2014. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Egyéni tapasztalatokról tudok beszélni. Az emberekre zúdított közösségi oldalaknak köszönhetően pl. elfelejtettek e-mailt és telefont használni, mármint telefonálásra. Néhány évvel ezelőtt például volt egy osztálytalálkozóm, amire felhívtak telefonon, jó is volt, de az utána következő 3-ra furcsa módon nem hívott senki, nekem meg a telefonszámok (már akinek megvolt) már nem voltak élők, és a véletlennek köszönhetően összefutottam egy régi ismerőssel akitől megtudtam ezt a pár alkalmat, mire rákérdeztem, hogy miért nem értesítettek, annyi válasza volt, hogy nem találtak facefuck-on...

Az igaz, hogy az ember eldöntheti, kivel mit oszt meg, és hogy milyen felületet használ pl. kommunikációra, csak néha az kérdéses, hogy mennyire tudatos ez a döntés..

A másik eset: energiatakarékossági szempontokból beszereztem egy főkapcsolós elosztót, amiben a pc és tartozékai (monitor, nyomtató, scanner), forrasztóállomás, erősítő, stb. vannak bedugva, és mikor elmegyek itthonról vagy alszok, lekapcsolom az elosztót. Észrevettem, hogy egy-két hét után kialudtam magam, ami előtte nem volt, aztán hallottam egy érdekes előadást is róla youtube-on, de linkelni már nem tudom, mert kb. egy éve láttam, amiben utaltak az elektromágneses hullámok idegrendszerre, sejtekre, neuronokra gyakorolt hatásaira, és ekkor kezdtem el gondolkodni, aztán meg pl. oszcilloszkóppal, sőt, már egy egyszerű feszültségmérővel is elkezdtem érdekes dolgokat mérni magamon, ami nem éppen természetes..az emberi test sok mindent felfog, mint egy antenna. Egy pc, ami viszonylag jól árnyékolt, kevésbé, viszont a nyomtató, a monitor tápja, ami műanyag házas, eléggé szórja a 150-400kHz-es elektromágneses sugarait, ami hosszú távon nem feltétlenül egészséges.

2014. júl. 9. 22:36
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja, igen, az előbbihez persze hozzá tartozik, hogy nem feltétlenül van mindenkinél otthon oszcilloszkóp, nem is olyan létfontosságú, ezzel csak arra szerettem volna utalni, hogy ezek a dolgok azért kimutathatóak..
2014. júl. 9. 22:41
 6/22 fGhw39-84th ***** válasza:

" összefutottam egy régi ismerőssel akitől megtudtam ezt a pár alkalmat, mire rákérdeztem, hogy miért nem értesítettek, annyi válasza volt, hogy nem találtak facefuck-on... "

Azt ugye tudod, hogy ez bizony képmutatás a javából? Telefon okés, de facebook már nem? Ha nem lett volna telefonod, akkor már a múltkorira se hívtak volna. Amikor a telefon elterjedőben volt az emberek jelentős része pontosan úgy nyifogott, mint te most a facebook miatt. Ha nem tetszik, akkor ne használd, ha nem tetszik a technika, akkor vissza lehet mászni a fára, akkor nem kell internet meg vezetékes víz sem. Az, hogy valaki nem akarja a facebookon megosztani az életét, az meg egy teljesen más kérdés! Az ismerőseimnek jó része (engemet is beleértve) nem posztol semmit, de ha valamilyen találkozó szerveződik, akkor értesítést kap róla, és nem marad le. Mi olyan nagyon bonyorult ezen? Ahogy pár évvel ezelőtt a telefon, most a facebook az a közeg, amit az emberek kapcsolattartásra használnak. Meg az email... bakker amiatt is mennyit picsogtak hogy az emberek már nem postán küldenek kézzel írt levelet. Egy vicc.


"forrasztóállomás, erősítő, stb. vannak bedugva, és mikor elmegyek itthonról vagy alszok, lekapcsolom az elosztót. "

Nagyon helyes! Ez teljesen normális dolog. De azt ugye nem gondolod, hogy ez bármire is bizonyíték. És az, hogy a youtube-on találtál egy videót, amiben mi van... hallod. :D


Bakker, ki lehet mérni az elektromágneses sugarakat? Ez meglep? Ha nem lehetne kimérni, akkor ezek az ezközök nem működnének. :D A kérdés az, hogy van-e nekik bármiféle hatása az emberi szervezetre? Ha igen, akkor mi? Mekkora intenzitás és frekvencia gyakorol hatást? Van-e a hatásnak lappangási ideje? Hol vannak a válaszok és a bizonyítékok?

2014. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Mennyire vannak tisztában az emberek a PC-k, TV-k, mobiltöltők, játékkonzolok tápegységeinek, vagy akár a wifi és egyéb nagyfrekvenciás eszközök szervezetre gyakorolt hatásaival?"

Ha a naturahirek.hu, az antalvali.com vagy egyéb hasonló "színvonalú" nyalánkságokat olvassák akkor kellőképpen megalapoznak rettegéseiknek és ezt ellenellensúlyozandólag egy rakat pénzért megvehetik a biorezonanciás elektorszmog-eltávolító csodateát, a káros sugarakat kiszűrő csodazoknit és kellőképpen megnyugodhatnak.


Viszont ha valamilyen szakintézet oldalán olvasnak utána - esetleg valamilyen tudományos szaklap cikkeiben merülnek el akkor racionális keretek között dönthetnék el mitől kellene tartózkódniuk, és mitől nem kellene annyira félni. Csak ez utóbbi sok utánajárást, tanulást igényel - az meg fárasztó, unalmas, meg nem trendy.


"a 150-400kHz-es elektromágneses sugarait, ami hosszú távon nem feltétlenül egészséges."

A 150 kHz és 400 kHz közötti hosszúhullámú rádióforrásoknak annyira kicsi az energiája (E = h * f)

hogy nem ionizáló sugárzásoknak nevezzük őket (mivel 3 PHz frekvencia alattiak), amelyek nem roncsolják a DNS-t, így közvetlenül nem rákkeltőek.


"Hazánkban pl. a legnagyobb teljesitményû (2x1 MW) 540 kHz-es Solti Rádióadó bekeritett telephelyének szélén az átlagos térerõsség 23 V/m. A térerõsség Solt környékén mintegy 30 km-es távolságon belül emelkedik 1 V/m fölé. A vonatkozó Magyar Szabvány (MSZ 16260-86) a lakosságra 50 V/m-t engedélyez ezen a frekvencián."

Forrás: Dr.Thuróczy György - A rádiófrekvenciás és mikrohullámú sugárzások biológiai hatásai - Országos “Fréderic Joliot-Curie” Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet, Budapest ( [link] )


Egy tápegység ennél sokkal kisebb rádiófrekvenciás teret kelt.


De hogy egy kicsit könnyedebben (de azért szakszerűen) is fel legyen dolgozva a téma - íme: [link]

2014. júl. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

az emberiség jobb híján háborúzik... vér, jajgatás, halál..


erre mondta a nagy zenész, szeretkezz, ne háborúzz...


mivel nem mindenkinek jön össze a napi egészséges, lélekemelő-boldogító dugás, ehelyett matat a telefonján...

vagy az autóját dédelgeti...de... nem háborúzik..


vagy az jobb?


az ólom, és a tnt károsítja a legjobban a szervezetet..egy telefon, vagy egy jó nuna az csak örömet okoz...


szerintem.

2014. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, van egy bizonyos szint, amin nem kellene túllépni. Műszaki beállítottságú vagyok, elektronikával is foglalkozok, mint írtam, nem az a cél, hogy minden ilyen eszközünket dobáljuk el. De manapság csak a technika fejlődik, az ember meg nem..sőt, inkább vissza. De rendkívül furcsának tartom, mikor régen pl. kiröhögték azt, akinek nagy mobilja volt, most meg mekkora szappantartókkal rohangálnak már. Most nem jut eszükbe a cikizés, mikor kilóg a zsebükből. Nem tudok egy normálisat beszélgetni, mert sokszor velem szemben az asztalnál is nyomkodják ezeket a csodákat, és ez igen idegesítő. De másokon is ezt látom, 6 asztalból, ha sokan vannak a kocsmában, átlag 4 asztalnál világítanak a mobilok..

Mi a különbség a levelezés meg az e-mail, telefon, sms között? A gyorsaság, ezért jó a telefon. Ha valakit értesíteni akarok, akkor felhívom, mail-ezek neki, stb., aztán meg szépen elrakom a telefont, nem pedig egész nap, vagy mikor valakivel társalgok, akkor nyomkorászom.

mikor valakinek megvan a mail címem, miért erőlködik valami közösségi oldalon? Ha pl. ott nem talál? Ja, a számom is megvan neki, akkor miért nem hív föl?

De persze, igaz, hogy lehet a fb-ot is tudatosan használni, de miért lennék rákényszerítve? Régen mikor volt iwiw, onnan mindenkinek leszedtem a mail címét, ha kell valami arra írok..például.

2014. júl. 10. 09:14
 10/22 P.O.C. válasza:

Szerintem a dolog anyagi részébe nem gondolsz bele, ha felhívnák az emberek egymást, nagyon hamar el lehetne trécselni 500 Ft -ot. Észre se lehetne venni.

A neten keresztül, azon belül is a facebook -on keresztül sokkal olcsóbb a kommunikáció. Szinte semmibe nem kerül.

Hát persze hogy hamarabb rá lehet kapni, és akár túlzásokba is lehet ezáltal esni.

Szerintem nem mindenki azért kommunikál a neten keresztül, mert az a trendi, hanem inkább azért, mert nem akar 20 000 Ft -os telefonszámlát.

2014. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!