Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az evolúciós/pszichológiai...

Mi az evolúciós/pszichológiai alapja a fangörlös sikítozásnak?

Figyelt kérdés

Valaki tud olyan tudományos igényű kutatásról, vagy olvasott olyan komolyabb cikket, amiben azt vizsgálták, miért sikongatnak órákon át tinilányok százai egy koncerten egészen addig, amíg el nem a hangjuk (meg a hallásuk) egy időre? Mindezt csak azért, mert egy számukra szimpatikus fiú(csapat) fellép, és ők láthatják ő(ke)t. De akár csak videóval, vagy képpel is működik, nem kell az illető fiú(k)nak élőben is jelen lennie.


Elgondolkodtam ezen, mint fiú, hogy ez miért van. Miért van az, hogy a lányoknak ilyen nehéz kontrollálni azt, hogy ne így, torkuk szakadtából sikoltva mutassák ki a tetszésüket/örömüket valakik miatt. És ez azért nem csak a tini lányokra, hanem sokszor huszonévesekre is bőven jellemző. Ami még érdekes, hogy ez csak más lányokkal együtt történik, egyedül senki se sikoltozik a kedvencét látva. Tömegpszichózis?


Csak értelmes hozzászólásokat plz, köszönöm. Akár lányoktól is, akik a hétvégén rekedtre sikoltozták magukat egy koncerten.



2014. ápr. 27. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi extra, így örülnek. Miért, te nem teszel semmi olyat, amit más ne nézne fura szemmel?

Ez a kérdés teljesen olyan, mintha ez téged zavarna. Csak nem értem, miért :D

2014. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nézd, "az így örülnek, kész", az nem válasz semmire. Például nem nyugdíjas bácsik szoktak sikongatni, tehát valami mélyebb oka van, nem hogy "ilyenek és kész".


Ez ugyanolyan jellegű kérdés, minthogy miért játszanak gyakran a lányok a hajukkal, kivéve, hogy ezt talán még meg is lehet válaszolni valami mélyebb indokkal azon kívül, hogy "mert így szokás".


Ha az emberek egy adott csoportja a földön fetrengéssel és morgással fejezi ki az örömét, azt is ugyaígy meg lehet kérdezni. Csak olyan nem nagyon van.


A kérdésre válaszolva, az nyilván nem épp kellemes a fülnek, ha 2000 sikítozó lány közt áll az ember fia, aki nem érzi szükségét ennek. Szerencsére ebből még kimaradtam, már hogy a sűrűjében lettem volna.

2014. ápr. 27. 23:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Guardian így értekezik erről:

"Psychologists say girls get together and scream at boys as an expression of their fears about reaching sexual maturity. They can't imagine feeling desire for anyone, least of all the kids at school, so they fixate on unreachable, unthreatening stars – usually clean-cut, pretty lads – and practise feeling lovelorn and rejected in a group therapy context instead."

Szóval az ivarérettség miatti frusztrációk kivetülése: mivel a kamasz leányzó nem tudja kifejezni a (szexuális töltetű) érzéseit akárkinek - maximum a korabelieknek - ezért keresnek egy elérhetetlen idolt, és ezeknek az érzéseknek a megnyilvánulási formáját egyfajta "csoportterápián" gyakorolják. ;)


Egyébként a magas sikító hangra jobban felfigyelünk - ezért sír a baba, ezért nyávog a macska, nyüszít a kutya, stb...

2014. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a cikk: [link]
2014. ápr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez már mindjárt tudományosabb. És igen, a fangörlök sikítozásának is lehet tudományos alapja, akármennyire hétköznapi jelenség is.


Egyébként gondoltam, hogy a szaporodáshoz van köze ennek is. A nőstények magas hangjaira ugyebár elvileg felfigyelnek a hím egyedek, és hát elsősorban kamaszkorban a lányok nem tudják hova tenni azt a sok ösztrogént.


Bár úgy tűnik ezek szerint, hogy egyes huszonévesek vagy lemaradtak a pszichoszexuális fejlődésben, vagy csak nem tudnak ellene tenni, hogy a tömegpszichózis hatására ők is beszálljanak a buliba.

2014. ápr. 28. 01:39
 6/10 anonim ***** válasza:

#1, felfogástípusod a halálom. Tudod, vannak, akik szeretnek a dolgok mélyére ásni, mögéjük nézni, hogy aztán mind több összefüggést átlátva cirkálhassanak a világban. Meg van ez az eredő kíváncsiság, kiben kevesebb/nulla, kiben több. Akikben több, azokban nem, nem azért, mert zavarja őket amire kíváncsiak...


Jó felvetés, örülök, hogy másban is felmerük ilyen. Meg mikor fennhangon (fejhangon) vihognak kocsmai közegben egyes nők a bóktengerek közepette, élesen kitűnik az amúgy sem épp halk zsivalyból. Na az még egy idegtépő. Célja egyértelmű. Nem is ez zavar, hanem az, hogy tagadják, de minek.

2014. ápr. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hajcsavargatós jelenségre nem túl bonyolult megoldás van, működik a nyelvi szimbolika az emberekben (nyelv=gondolkodás). Kis áthallással már a célnál is vagyunk: van egy olyan kifejezés, hogy "ujja köré csavarta a pasit". Kell-e tovább magyaráznom.
2014. ápr. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 fGhw39-84th ***** válasza:

"A hajcsavargatós jelenségre nem túl bonyolult megoldás van, működik a nyelvi szimbolika az emberekben "

Nyevi szimbolika szerintem nem működik. A haj egészségének, erősségének, fényességének bemutatása az egész szervezet egészségét demonstrálja, és azzal kecsegteti a leendő udvarlókat, hogy egészséges utódokra számíthatnak tőle.


"A nőstények magas hangjaira ugyebár elvileg felfigyelnek a hím egyedek"

Ezt nem tartom jó magyarázatnak azért, mert a gyerekeknek általában magas a hangjuk nemtől függetlenül. Ha a kamasz csajok saját serdültségükre akarnák felhívni a figyelmet, akkor nem olyan jelet választanának, ami serdületlen fiúkra is jellemző. Illetve ez a magatartást idősebb nőstényeken is látni kellene, de mégis csak a tinicsajokra jellemző.

2014. ápr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A fölös energiákat ezúton szépen levezetik.

Kell nekik a gőzleeresztő szelep, mert nem használódnak el takarítással, főzéssel, mosással, kerti munkával, ja meg sporttal sem. :)

2014. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg van tudományos alapja a sikítozásnak, a haj "csavargatásának", ezekről még pszichológiai alapkönyvekben is lehet olvasni. Nem vagyok pszichológus, tehát nem tudom szabatosan indokolni, de mindegyik esetről olvastam.
2014. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!