Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire olvastátok Az Ember...

Mennyire olvastátok Az Ember Tragédiája-t?

Figyelt kérdés
Csak valami rövidítésből? vagy egy cseppetse? Van akit tényleg érdekel?
2009. ápr. 30. 20:55
 1/10 anonim válasza:
94%
Én kötelezve vagyok az elolvasására. Nem valami érdekes, izgalmas, de nem is ez a célja. A mű elolvasása előtt ajánlom, hogy nézz át egy elemzést, így tudod majd kb. mikor mi történik.:) Gyorsan lehet vele haladni amúgy, max. 2-3 óra alatt le tudja nyomni az ember ha akarja, nem kell hozzá egy délután sem.
2009. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Mennyire? Nagyon olvastam. Mész valamire ezzel a válasszal?


Az eredetit olvastam, és az első szótól az utolsóig. Én élveztem.

Aki nem szeret olvasni, az ...

Na jó, nem írom le. Olvass minél többet, akkor egy idő után te is szeretni fogod.

2009. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem igazán köt le az olvasás, mondhatjuk úgy is, hogy nem szeretek olvasni. De Az ember tragédiáját többször is olvastam, mert nagyon tetszett.
2009. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc érettségi tételem volt (és persze, el is olvastam)... pontosabban az egyetlen irodalom érettségi tétel volt, amit szerettem.


Kötelezőként is jó, de persze tételként elsősorban azért szerettem, mert egy nagyon-nagyon jól és főként logikusan összerakott mű... mivel elég reálos vagyok, ezért ez nagyon szimpatikus benne...


Van Karinthynak egy Emberke tragédiája című műve, az Ember tragédiája "gyerekeknek"... azt egyenes imádom... max fél óra alatt át lehet futni... az eredeti "feldolgozása", ha valaki szereti, a kissé "bárgyú" de aranyos rímeket és humort, akkor mindenképp olvassa el! :)

2009. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2009. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem még nem volt kötelező... de egyik nap megláttam a poolcomon és ugy döntöttem, elolvasom. Még nem értem a végére, de nagyon tetszik.
2009. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nekem is el kellett volna olvasnom,de a második oldal után úgy döntöttem inkább félreteszem egyszerűbb a rövidített... szerintem egy ilyen nyelvezetű mű nem való középiskolásoknak, hiszen még a felnőttek sem mindig értik...
2009. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és ez milyen szomorú...
2009. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj a nyelvezetével. A formája dráma - tragédia. Ennyi. A ilyen művek meg dialógusban vannak leírva, mert színpadra szánték. Mint a Rómeó és Júliát, vagy az Anyagint is. De ha nem jó a nyelvezete a középiskolásoknak akkor mi jó? A Harry Potter? Félreértés ne essék, azt is olvastam, szeretem, és az áltlaános iskolás gyerekem gondolom én majd el fogja olvasni egyszer. Bár addigra "ki fog menni a divatból az is" Nekem a Jókai és társai romantikus regények nem jöttek be anno középiskolában. Ennek megvan az oka. Nincs szükség már 100 oldalas tájleírásokra, mert a film és kép vilgában, már nem kell ilyen részletességgel ezt leírni. Ezért is unja az ember. Elolvastam, méghozzá a filozófiai mondanivaló miatt. Az egész egy ironikus utópia, néhol disztópia. Szerintem sok belső mondanivalója van, amit Madách nem feltétlenül akart közölni, hanem nekem ebben a korban ezt és ezt jelenti. Hogy mi jelent nekem, az kicsit hosszas lenne itt leírni...
2009. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még mielőtt elolvastam volna egy osztálytársam mondta, hogy ő mennyire unta és nehéz a nyelvezete, stb. így kicsit elvette a kedvem tőle, de belekezdtem és nagyon megtetszett, de ha netán nem tetszett volna is biztos hogy végigolvasom, mert érdekes és meg kell ismerni olyan műveket is amik nem feltétlenül lesznek a kedvenceink.. és egyébként elég szomorú hogy a diákok többsége alig olvas, ha olvas is csak a rövidítettet... a kötelező olvasmányok nem véletlenül vannak..jó, van olyan amibe vannak unalmas részek, azokat át lehet ugorni, de a legtöbb műnek olyan mondanivalója van, amitől több leszel. 17/L
2010. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!