Mégis mit köszönhet az emberiség a "turáni" turko-mongoloid nomád népeknek a tudomány a technika és civilizáció területén? Tudnátok említeni pár dolgot?
Így éltek a lovas nomád turáni népek. Eredeti rövidke videófelvétel az ókor végéről:
Itt pedig a turko-mongoloid turáni népek a nagy felfedezése, amivel történelmet írnak: Rövidke videó a hatalmas turáni találmányról, amivel hozzájárultak az egyetemes emberiség fejlődéséhez:
“Ettől függetlenül létezik genetikai realitás is, ami neked nem tetszik politikai okokból.“
Szóval elismerted, hogy a nemzeti identitástól és maga a nemzetiség fogalmától független a genetika.
“Kossuth tudta hogy nem csak magyar származású, hiszen szlovák nyelven is értett kiskorától fogva“
Attól még hogy szlovák származású volt, ő maga magyar nemzetiségű volt. Ezt nem értik meg sokan, hogy ez két különböző dolog. Egyébként Kossuth nem volt szlovák anyanyelvű, már elmagyarosodott családba született. A nagybátyja, aki szlovák maradt.
“József Attila pár versében kiviláglik, hogy tudatában van idegen (kun román stb...) lehetséges származásának, de ő hithű hard-line kommunista volt, egy internacionalista, számára tehát ennek logikusan nem volt nagy jelentősége.”
Ezt a származásra és nem a nemzetiségre értette és igen, A Dunánál című verse valóban szép összefoglalása az etnikai tudatnak:
“A világ vagyok - minden, ami volt, van:
a sok nemzedék, mely egymásra tör.
A honfoglalók győznek velem holtan
s a meghódoltak kínja meggyötör.
Árpád és Zalán, Werbőczi és Dózsa -
török, tatár, tót, román kavarog
e szívben, mely e multnak már adósa
szelíd jövővel - mai magyarok!“
József Attila nem volt hithű kommunista, mert például szép istenes verseket írt: Istenem, Nem emel föl, Bukj föl az árból stb. Szerinted egy valódi kommunista így fordult volna Istenhez?
Petőfiről mi a véleményed?
Fasiszta kommunizmus (azaz Sztálinizmus) számra nem elég internacionalita. Mivel sztálin pedzegetett nacionalista húrokat is, ha pillanatnyi érdeke megkívánta, ahogy antiszemitizmus gondolatával is eljátszott.
Vissztérve Jocó Attilára:
Késői korszakában (1936–1937) írott verseinek fő motívumai az internacionalizmus (a közép-európai népek megbékélését hirdető A Dunánál (1936) ) és (a fasiszta eszmék térhódításának veszélyeire utaló Thomas Mann üdvözlése (1937) ).
#32 Nagyvonalúan kihagytad a Hazám című versét.
“Édes hazám fogadj szívedbe”
A nemzetiség szó gumifogalom, rengeteg ellentmondásos meghatározottsággal.
Édes hazámról szólt a szovjet költők minden sztálinista verse, amikor a nácikkal harcoltak a ruszkik. Édes hazámról rengeteg vers szólt MAO Kínájában is. Ettől ők még internacionalisták voltak akárcsak a Galilei kör Magyarországon.
A patriótizmus és a nacionalizmus két különböző fogalom, bár gyakran összekeverik őket. Itt vannak a főbb különbségek:
Patriótizmus
Definíció: A patriótizmus a hazaszeretet érzése, amely a saját országunk iránti elköteleződést és büszkeséget fejezi ki.
Hangsúly: A hangsúly a közösség, a kultúra és a közös értékek megosztásán van, nem feltétlenül a politikai határokon.
Nyitottság: A patrióták gyakran nyitottak más kultúrákra és nemzetekre, és elismerik a globális közösség fontosságát.
Kritikai szemlélet: A patrióták hajlamosak kritikusan szemlélni saját országuk hibáit és hiányosságait, és igyekeznek azokat javítani.
Nacionalizmus
Definíció: A nacionalizmus a nemzet és a nemzeti identitás prioritását hangsúlyozza, gyakran a politikai önrendelkezés és függetlenség érdekében.
Hangsúly: A hangsúly a nemzeti érdekek védelmén, a nemzeti egységen és a határok érvényesítésén van.
Zártság: A nacionalizmus gyakran elkülöníti a saját nemzetét másoktól, és néha intoleranciát vagy xenofóbiát eredményezhet.
Kizárás: A nacionalisták hajlamosak a nemzeti identitás szigorúbb, sokszor etnikai alapú meghatározására, ami főként valamilyen okból népszerűtlen kisebbségek marginalizálódásához vezethet.
Összegzés
A patriótizmus alapvetően a hazához való pozitív kötődést jelenti, míg a nacionalizmus gyakran a nemzet prioritását és a nemzeti érdeket hangsúlyozza más nemzetekkel szemben. Míg a patriótizmus lehet inkluzív és nyitott, a nacionalizmus viszont hajlamosabb lehet a kizárásra és a konfliktusokra, mivel a nemzeti érdekérvényesítés a legfontosabb számára.
#34 Lehet tagadni a nemzetiségek létét, de attól még nem igaz amit mondasz.
A Duna menti népek megbékélése mitől lenne kommunista?
A Hazám című verset sosem hasonlították a Sztálin ideje alatti propaganda versekhez. Ezzel nyugodtan felkereshetnéd az irodalomtörténészeket. Gondolom ki fognak nevetni, hisz József Attila verse mérföldekkel nagyobb művészi színvonalat képvisel, mint a szovjet egyenversek.
Nem létezik. Nationalities nationality nemzetiség, legtöbb országban állampolgárságot jelenti. PL: USA-ban Kanadában UK-ben
"Conceptually citizenship and nationality are different dimensions of state membership. Citizenship is focused on the internal political life of the state and nationality is the dimension of state membership in international law."
A nemzetközi jog is csak mint jogi fogalmat látja ezért, azaz állampolgárságot lát benne. Egy szimpla jogi kategória náluk.
"A Duna menti népek megbékélése mitől lenne kommunista?"
Szarjunk trianonra, fő a barátság. Ezt képviselte a magyarországi kommunista párt is, főként Kádár János is. Fő a szocialista barátság és a jószomszédi viszony. Az hogy mi történik Ceasuscu Romániájában az erdélyi magyarokkal vagy felvidéki magyar kitelepítésekkel az lényegtelen, hiszen a legfőbb dolog az (EGYOLDALÚ !!!) barátság és megértés. A határon túl romániában csak románok élnek erdélyben is, hiszen ők román állampolgáraok, a felvidéken meg mindenki csehszlovák.
Fő az (egyoldalú) jószomszédi viszony volt (bármilyen súlyos akár megalázások jogsértések árán is)
Ez következett a szocialista internacionalizmusból Magyarországon.
#37 A nemzetiségnek, mint fogalomnak több jelentése van a magyar nyelvben:
“A nemzetiség egy adott állam területén az államalkotó nemzethez vagy nemzetekhez képest kisebbségben élő etnikai csoport. Ma körülbelül egymilliárd ember él a világon olyan helyzetben, hogy nem tartozik az államalkotó néphez, hanem nemzeti vagy etnikai kisebbség tagjaként él. A nemzetiség általánosságban társadalmi, területi, politikai és nyelvi fogalom.[1]
A nemzetiség ezenkívül jelentheti egyszerűen egy adott személy nemzeti hovatartozását is. (Például Petőfi magyar, Eminescu román „nemzetiségű” költő volt.“
Én ez utóbbira értettem a nemzetiség fogalmát. Tehát nem csak állampolgárságot jelent.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!