Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mégis mit köszönhet az emberis...

Mégis mit köszönhet az emberiség a "turáni" turko-mongoloid nomád népeknek a tudomány a technika és civilizáció területén? Tudnátok említeni pár dolgot?

Figyelt kérdés

Így éltek a lovas nomád turáni népek. Eredeti rövidke videófelvétel az ókor végéről:


[link]


Itt pedig a turko-mongoloid turáni népek a nagy felfedezése, amivel történelmet írnak: Rövidke videó a hatalmas turáni találmányról, amivel hozzájárultak az egyetemes emberiség fejlődéséhez:


[link]



nov. 24. 17:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/136 UlfOrmson ***** válasza:
81%
nagyjából, mint az Indiából elszakadt elődeid XD
nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/136 A kérdező kommentje:

A „civilizált” és a „nomád” szavak ellentétes fogalmakat jelentenek, és a társadalmi szerveződés különböző formáira utalnak.

Civilizált


A „civilizált” szó a latin „civis” szóból ered, ami „polgár”-t jelent. A „civilis” kifejezés, amely a civilizációk és civilizált társadalmak fogalmához kapcsolódik, a városi élet és a társadalmi rend jellemzőit hangsúlyozza. A civilizált népek általában állandó településekkel, fejlett gazdasággal, kultúrával és társadalmi struktúrával rendelkeznek. Ezek a társadalmak jellemzően mezőgazdasági alapúak, és a közösségi élet intézményeire, mint például a jog, az oktatás és a politika, támaszkodnak.

Nomád


A „nomád” szó a görög „nomas” szóból származik, ami „legelő”-t vagy „vándorló”-t jelent. A nomád életmódot folytató népek gyakran mozgó, időszakos településekben élnek, és főként állattenyésztésre alapozzák megélhetésüket. A nomádok a természethez való alkalmazkodásra és a vándorlásra építenek, amely megkülönbözteti őket a letelepedett civilizált népektől.

Összehasonlítás


Életmód: A civilizált népek állandó településeken élnek, míg a nomádok folyamatosan vándorolnak.

Gazdaság: A civilizált társadalmak gazdasága általában mezőgazdaságra, iparra és kereskedelemre épül, míg a nomádok főként állattenyésztéssel foglalkoznak.

Társadalmi struktúra: A civilizált népek jellemzően bonyolultabb társadalmi és politikai struktúrákkal rendelkeznek, míg a nomád közösségek általában kisebb, laza szervezettségűek.


Záró gondolatok


A civilizáció és a nomád életmód ellentétes pólusokat képvisel a társadalmi fejlődésben.

nov. 24. 18:32
 13/136 anonim ***** válasza:
100%

Na jó ha tudod a választ ( jelesül, hogy a nomád népek semmit se tettek le az asztalra), akkor minek írsz ki kérdést.



Nem beszélve arról, hogy így a magyarok őseit is degradálod.

nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/136 A kérdező kommentje:
Genetikailag NEM ősei a honfoglalók mai magyaroknak. Valószínűleg egy teljesen idegen török nyelvű törzsszövetség volt, egy apró méretű hódító elit katonai kisebbség voltak a honfoglalók.
nov. 24. 18:45
 15/136 anonim ***** válasza:
100%
#14 A népek nem egyenlőek a genetikával. Ha, genetikai alapon néznénk népeket, akkor egy nép se létezne.
nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/136 anonim ***** válasza:
100%

#16


A populációgenetika semmiben sem befolyásolja azt a tényt, hogy a népek kultúrális közösségek.

Bizonyos kultúrákban bizonyos szintig fontos lehet a vérségi származás, de nem ez a fő szempont.


Itt vannak a definíciók:


“A nép nagyobb emberi közösség, amit a közös eredet tudata, a közös nyelv és hagyományok fűznek össze“


“An ethnicity or ethnic group is a group of people who identify with each other on the basis of perceived shared attributes that distinguish them from other groups. Those attributes can include a people of a common language, culture, common sets of ancestry, traditions, society, religion, history, or social treatment“



“Gemeinschaftsgefühls als Eigengruppe eine kollektive Identität entwickelt. Grundlage dieser Ethnizität können gemeinsame Eigenbezeichnung, Sprache, Abstammung, Wirtschaftsordnung, Geschichte, Kultur, Religion oder Verbindung zu einem bestimmten Gebiet sein.[2][3]”

“Eine Ethnie muss keine gemeinsame Abstammungsgruppe sein (familienübergreifend), die Selbstzuschreibung der Zugehörigkeit entsteht mit der Erziehung eines Kindes (familienumfassend) und es muss keine eindeutigen Grenzziehungen geben (Zugehörigkeit zu mehreren Ethnien möglich).[4] Der geschichtliche, soziale und kulturelle Vorgang der Entstehung einer Ethnie wird als Ethnogenese bezeichnet“

nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/136 A kérdező kommentje:

Ezen a rövid 1 perces videón meghallgatható a türk népek találmányainak tudományainak hozzájárulása részletesen kifejtve.


[link]

nov. 24. 19:22
 18/136 A kérdező kommentje:
16-os! Ez az amerikai felfogás definíciója, politikailag az USA történetét ismerve (olvasztótégely) érthető miért nyomatják kényszeresen ezt, de tudományosan blődség. De ez csak politikailag érthető és amerikai szempontból érdekekből szemlélve.
nov. 24. 19:25
 19/136 anonim ***** válasza:
100%

#18 Aha, tehát szerinted a német! Wikipédiát is Amerikaiak írták….Ez új!


De, mutass csak egyetlen bizonyítékot, hogy a magyarság meghatározásánál bármily szerepet játszik a genetikai származás.


Hozhatsz történelmi forrásokat is.


Elárulom: Nincs ilyen.

nov. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/136 A kérdező kommentje:

"Aha, tehát szerinted a német! Wikipédiát is Amerikaiak írták….Ez új!"


Aki máshogy gondolkodik Németországban ahogyan azt elvárják, annak baja lehet. Tudod a náci múlt felemlegetése miatt ott korlátozott a szólásszabadság.

nov. 24. 19:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!