Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen ateista mozgalmak/csopo...

Milyen ateista mozgalmak/csoportosulások keletkeztek az elmúlt 200 évben?

Figyelt kérdés

Én ilyenekre gondolnék, hogy Body positivity, feminizmus, LMBTQ, New Age.


Ezeken kívül mik vannak még?


tegnapelőtt 19:17
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Ateista MOZGALOMNAK csak azokat nevezzük, amelyek kifejezetten az ateizmus érdekében jöttek lére, vagy miatta.

Az összes olyan mozgalmat, amelyet nem érdekli az ateizmus - NEM nevezzük ateista mozgalomnak.


"Biciklizmus, láb-fetisizmus, nemzetközi fürdő-gyógyturizmus"

Ezek azért nem ateisták, mert ide vallásos is mehet.

tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Link:


[link]


Tehàt milyen van még?

tegnap 21:43
 43/51 anonim ***** válasza:

"Én azt látom, hogy az általam felsorolt mozgalmak full szekulárisak, lázadók"

Rosszul látod, ezt a látásmódodat #16-os hozzászólásban linkelt forrásokkal alátámasztva cáfoltuk.

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, Te egy olyan furcsa jelentést társítasz az ateizmushoz, amelyet rajtad kívül valószínűleg csak nagyon kevesek fogadnak el. Pl. a 39. hozzászólásban lázadónak bélyegezted az ateista mozgalmakat, ami nyilvánvalóan csacskaság. Vagy hogy szerinted minden ateista, ami nem bír vallásos gyökerekkel. Most akkor mit vársz? Hogy bárki is olyan ateizmus definíció alapján gyűjtsön neked ateista mozgalmakat, amellyel - finoman fogalmazva - nem ért egyet?


Ne vedd tolakodásnak, de komolyan érdekelne, hogy hány éves vagy és milyen iskolába jársz. Ha nem akarsz, akkor ne válaszolj.

tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

#43


Nincs arra viszont időm, hogy megnézzem a linkeket, de ha tévedtem, akkor így jártam. Engem ez nem zavar.


#44


"a 39. hozzászólásban lázadónak bélyegezted az ateista mozgalmakat, ami nyilvánvalóan csacskaság"


Nem tudom, hogy most arról van-e szó, hogy az általam ateistának bemutatott mozgalmakról van-e szó, vagy önmagában az ateista mozgalmakról, de mindegy is. Nézz utána pl. Andrea Dworkin szélsőséges feminista tanításainak, ha abban nem veszed észre a lázadást, akkor semmiben.

Másrészt a lázadás és az ateizmus is egyértelműen kapcsolatban van egymással, ez történelmi tény, ami tagadhatatlan.

A különbség csak annyi, hogy a született ateisták nem lázadnak, mert nincs mi ellen, nekik az ateizmus természetes állapot. A vallásosból lett ateisták viszont egyértelműen lázadnak. Keress rá a kitérés fáziasaira, ott le van írva, hogy a düh egy normális fázis.


Sziasztok.

tegnap 22:16
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
45. Na pont erről írtam fentebb a 44. hozzászólásban. Ha Te ilyen előítéletes és ideologikusan eltorzított "ateizmus definícióból" kiindulva akarsz ateista mozgalmakat listázni, akkor sok sikert hozzá.
tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Mojjo ***** válasza:
78%

@45: A furcsaság - sok egyéb mellett -, hogy ha kicsit jobban megnézed, még saját magad szerint sincs általánosságban semmiféle kapcsolat az ateizmus, meg a lázadás között, hisz az ateisták egy jókora része, a "született ateisták" szerinted sem köthetőek ehhez. Mindezt miután leírtad, hogy, idézem: " a lázadás és az ateizmus is egyértelműen kapcsolatban van egymással, ez történelmi tény, ami tagadhatatlan"

Azt már meg sem említve, hogy minden ember más, az ex-hívő ateisták is különböző okokból tértek ki, különböző mentalitással rendelkeznek stb stb.

Ez a te tagadhatatlan történelmi tényed nem tagadhatatlan történelmi tény, hanem olyan értelmetlen zagyvaság, amivel még te magad is ellentmondásba keveredsz pár mondaton belül. Szerintem ezt engedd el.

tegnap 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Mojjo, barátom!

Neked neked fogalmad sincs arról, mit jelent vallásosból ateistává lenni, szóval jó lenne, ha itt inkább visszavennél kicsit. Ez itt most nem a természettudomány rovat, nem biológia, fizika, ami a szakterületed. Ezen a téren neked nincs tudásod.

Nincs olyan, hogy "különböző mentalitással rendelkeznek".

Az jelentéktelen, hogy pl. Mórickát katolikusnak keresztelték, volt gyerekkorában a hittanon, de nem is gyakorolta a vallását, és ateista lett (mindig is az volt, sose hitt igazán!)

Minden olyan ember, aki mélyen benne volt a vallásban, és kitért onnan, érzelileg zaklatott állapotba fog kerülni. Ebben a folyamatban a düh, a lázadás egy természetes folyamat.


Hogy kicsit beleláss ebbe az egészbe, javaslom olvasd el ezt a cikket.

Nem csak azért érdekes, mert a kitérés lélektani folyamatát vázolja fel, hanem azért is, mert idéz olyan emberek történetéből is, akik ezen keresztül mentek:


[link]


"Ez a te tagadhatatlan történelmi tényed nem tagadhatatlan történelmi tény, hanem olyan értelmetlen zagyvaság, amivel még te magad is ellentmondásba keveredsz pár mondaton belül"


Akkor tanulmányozd kicsit a Francia Forradalmat, barátom.

Tudjuk, hogy milyen volt a hangulat Párizsban, amikor a szamár farkára kötötték a Bibliát, és hatalmas hahotázás közepette végigvezették az utcán. Azt is tudjuk, hogy a papok egymással versenyezve dobták le a papi palástot. Stb. Nem fogok most történelem órát tartani.

Elég annyi, hogy ezek elkeseredett, kiábrándult, egykori keresztények és friss ateisták voltak, akik így lázadtak. Volt is mi ellen, Szent Bertalan éjszakája valszeg még mindig ott élt elevenen az emlékezetben, az egyházi visszaélésekkel együtt.

tegnap 23:08
 49/51 A kérdező kommentje:

"Most akkor mit vársz?"


Már semmit sem várok. Ha még a Magyar Ateista Társaságot sem ismeritek, - ellenkező esetben említettétek volna - akkor semmilyen ateisa mozgalmat/csoportosulást nem fogtok tudni mondani.


Bár nekem van egy olyan teóriám, hogy egyeseket idegesít a kérdés, mert azzal, hogy ateistákat egy csoportban találunk, amolyan vallásos színezetet ad a dolognak, és az ateisták ezt akarják elkerülni.


Szóval nem várok semmit. A kérsést a magam részéről lezártnak tekintem.


Bocsánatot kérek, ha valaki felhúzta magát ezen a kérdésen, és azért is, ha tévedtem a fenti mozgalmakat illetően.

Nem volt célom semmi negatívumot elhinteni. Sziasztok!

tegnap 23:15
 50/51 Mojjo ***** válasza:
100%

@49: Az emberiség alapvető tulajdonsága a sokféleség. Minden olyan érvrendszer, ami ennek az ellenkezőjére épít és úgy tesz, mintha az emberek xy cselekedetei vagy életeseményei ugyanazt a mentalitást takarnák, szükségképpen téves. Ha ezt valaki nem érti, az a Holdról jött.

Ráadásul még ha igaz is lenne, hogy minden ex-hívő ateistává áttérése ctrl-c, ctrl-v módszerrel történne, akkor sem lenne igaz az eredeti állításod, hisz általánosságban beszéltél az ateizmusról, miközben csak az ateisták egy részhalmazára igaz, amit mondasz. Olyan ez, mintha azt mondanánk, hogy a "földrajztanárok meg a lábszag is egyértelműen kapcsolatban van egymással, ez történelmi tény, ami tagadhatatlan". Igen, ha azokat a földrajztanárokat nézzük csak, akiknek büdös a lába.

Szóval még csak nem is számít az egész, amit írtál ígyis-úgyis értelmetlen.


Az meg, hogy az ateizmust magát a francia forradalom történései alapján akarod megítélni, meg egyáltalán ezt egy érvnek gondolod, hát... Nem tudom, komoly-e vagy vicc. Mondjuk remélem, komoly, mert viccnek azért kicsit erős lenne.


Amúgy nem tudom, milyen személyes kapcsolatban állsz a témával, de hidd el, nem éri meg az egészséged kockáztatni egy netes vita miatt. Igazán nem venném a szívemre, ha agyvérzést kapnál itt, csak mert leírok pár érvet.

tegnap 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!