Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehet korrelációt felfedezni...

Lehet korrelációt felfedezni aközött, hogy az ember ateista vagy keresztény és aközött, hogy mennyire hazudós?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 09:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Kétlem, hogy végeztek volna ilyen kutatást, ui. a "hazudós" nehezen definiálható, mérhető kategória. Na meg persze mi haszna lenne, ha egy kutatás kimutatná, hogy pl. a keresztények vagy az ateisták 8,6%-al hazudósabbak a másik csoportba tartozókhoz képest.

Egzagktabb, megragadhatóbb kategóriákkal végeztek már kutatásokat, pl. hogy a keresztények vagy az ateisták körében több az öngyilkossági kísérlet. Az jött ki, hogy a vallásos keresztények között, de nem lehetett megállapítani, hogy oksági összefügésről van-e szó, vagy ez az eredmény más tényezőkkel (magas életkor, vidéki lakóhely, alacsony iskolázottság) kapcsolatos.

2023. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudok ilyen vizsgálatról. Én pl ateista vagyok, őszinte, egyenes, és nyílt.
2023. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincsen közvetlen összefüggés.

A keresztény vallás nem igazán buzdít hazugságra, de igazmondásra sem (csak egészen keveset, nem nagyon számít), a hívek még ezt sem követik, nem is nagyon ismerik - így valószínűleg hasonló az arány.

2023. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy a kérdés fel van téve, én arra gyanakszom, hogy a keresztény ember a hazudósabb, mert az még magának is hazudik, amikor a felmerülő kételyeit elhessegeti és bemeséli magának, hogy léteznek csodák, meg irracionális lények, ördög, angyal, valótlan dolgok, mint örök élet, meg Mennyek országa, stb, stb...
2023. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

"magának is hazudik, amikor a felmerülő kételyeit elhessegeti"


Teljesen altalanos emberi vonas.

2023. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Jó, de a vallásos üzemszerűen is csinálhatja.
2023. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Én azt vallom, hogy a legnagyobb képmutatók azok között vannak, akik rendszeresen járnak templomba. Előadják a nagy szeretetet, közben meg ott ássák alá a másikat, ahogy nem szégyellik. Többek között egy ilyen szenteskedő rúgatott ki az egyik munkahelyemről, szóval személyes tapasztalatom is van a témában.
2023. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Orbán Viktorból kiindulva van összefüggés a kettő között.
2023. máj. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gergelice16 ***** válasza:
87%

Csak hogy tisztázzuk: Azért mert valakinek van negatív tapasztalata egy vallásos emberrel, az semmit sem mond el a vallásról. Már csak azért sem, mert nem létezik tökéletes ember, így a keresztények is hazudhatnak, de azért sem, mert aki vallásosnak vallja magát, egyáltalán nem biztos, hogy az. Vegyük például azt, hogy Magyarországon az emberek több mint fele meg van keresztelve, gyakorlatban azonban egyszámjegyű aki templomba jár.


#1 Nagyon érdekelne, hogy honnan vetted ezt a kutatási eredményt, mert nekem nagyon az ellentkezőjéről van tapasztalatom. Pont hogy a keresztények sosem tudnak olyan mélyre zuhanni, mert a legnagyobb fájdalomban is érzik, hogy ott van velük Isten.


Ui.: Az az érzésem, hogy a fenti kommentelők semmit sem tudnak a keresztény hitről. "hazudnak maguknak" - kívülről így tűnhet. Szem kell ahhoz, hogy ezt lásd. De értem, hogy miért ilyen a vélemény a keresztényekről. Olyan könnyű véleményt alkotni arról, amit nem látunk. Bármi rossz dolog történik az egyházban, rögtön a vallás a rossz. Pl.: Ha egy pedofil papról van egy hír, az emberek azt jegyzik meg, hogy minden pap ilyen. Senkit sem érdekel, hogy az csak az csak egy bőven elenyésző réteg.

Mind követünk el bűnöket, hazudunk is. A különbség az lehet, hogy egy igazi keresztény szembenéz ezzel, és megbánja, esetleg segít annak, akinek ezzel ártott.

2023. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja.

Csak pont most írtad, mennyire kevés az igazi keresztény.

Akkor pedig a többit kell alapul venni, elvégre ők is keresztények, még ha nem is a példaképek...

2023. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!