Jogosan, de nem azért. Hanem azért, mert ezt jóváhagyták ők is és mi is. Aztán később újrakezdtük a tárgyalást először a románokkal, akik hajlandóak lettek volna területeket visszaadni, de nem annyit, mint amit mi szerettünk volna, ezért elfutottunk az európai nagyhatalmakhoz, akik közül a britek meg a franciák elhajtottak bennünket így maradtak a németek és az olaszok. A németek javaslatát fogadták el, majd a világháború végén a párizs környéki békékben rendezték a területeket. Ekkor Trianon már nem volt hatályban. Később pedig a teljesen eredeti helyzetet Sztálin állíttatta vissza, mivel nem bízott a magyarokban. Ha elfogadjuk a románokkal a bilaterális megállapodást, akkor sosem került volna vissza a visszakapott terület Romániához. Ugyanez történt a szlovákokkal is (Csehszlovákia). Ők majdnem az összes magyar többségű területet visszaadták volna, de egy nagyon picit (6%) meg akartak tartani, amit a magyar fél nem fogadott el.
okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/18 anonim válasza:
Jogosan? Ha elvesznek valamit tőled ami a tiéd, az jogos???
okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
3/18 progizo válasza:
Ha jogosan történt volna, akkor a magyarságnak is lett volna beleszólása ebbe.
És nyugodtan mondhattunk volna NEM-et a román területi követelésekre Erdély anyaországaként.
okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 anonim válasza:
Jogos volt. Erdély a román többségével inkább volt tekinthető egy román fejedelrmségnek mint magyar tartománynak. Ezzel nem is volt probléma a nemzeti mozgalmak beindulásáig a 18-19. század fordulóján akkor már erdély inkább a másik két román fejedelemséggel egyesült volna, amire lehetősége is nyílt az I. világháború után.
okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/18 progizo válasza:
#4.: A románok gazdasági bevándorlók Erdélybe.
Tehát ez és az alapján, hogy Erdélyt a magyarság megkérdezése és beleegyezése nélkül juttatták román kézre, egyértelművé teszi jogtalan mivoltát.
okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/18 kürasszír válasza:
# 4
IDÉZLEK: "Jogos volt. Erdély a román többségével inkább volt tekinthető egy román fejedelrmségnek mint magyar tartománynak. Ezzel nem is volt probléma a nemzeti mozgalmak beindulásáig a 18-19. század fordulóján akkor már erdély inkább a másik két román fejedelemséggel egyesült volna, amire lehetősége is nyílt az I. világháború után."
Ekkora hülyeséget már régen olvastam.
Erdély nem tekinthető román fejedelemségnek, hiszen Erdélyben a magyarok uralkodtak a jogfosztott, alárendelt helyzetű, a politikai hatalomból totálisan kizárt románok fölött.
okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/18 anonim válasza:
6
Ez mondjuk nettó baromsàg.
okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 kürasszír válasza:
# 7
Nem baromság, ugyanis Erdélyben a románok teljesen ki voltak zárva a politikai hatalomból 1918 előtt. Erdélyben uralkodó nemzete a magyar volt, etnikai arányától függetlenül.
Ha ezzel Te nem vagy tisztában, akkor nem ismered Erdély történelmét.
okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
9/18 anonim válasza:
8
Persze töki.
okt. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
10/18 kürasszír válasza:
# 9
Nem az a legviccesebb, hogy teljesen tudatlan vagy, hanem az, hogy nem vagy tisztában ezzel. 😀 😀 😀
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!