Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az angolok munkához való...

Az angolok munkához való hozzáállása valóban hajaz egy bizonyos kelet-közép európai etnikai kisebbség munkához való hozzáállásához?

Figyelt kérdés

Mindenhol lehet hallani, hogy mennyire lusták, nem akarnak dolgozni, nem tudják (vagy akarják) normálisan elvégezni a rájuk kiszabott munkát.

Ennek milyen okai lehetnek, ha igaz?

Történelmi, genetikai, vagy kulturális okai lehetnek?


szept. 13. 08:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Anglia motorja gyakorlatilag London, nélküle egy kelet-európai szintű gettó lenne Anglia. "

Ezt gondolom a varázsgömbödből olvastad ki.


"Lehet de a chavek aránya eleve magas Anglián belül. Úgy 70%-a a 14-19 éves korosztálynak"

És úgy gondolod, ha nem lennének chavek, akkor sokan dolgoznának ebből a korosztályból? Vagy ez miért érdekes adat?


Egyébként szerintem ez inkább a kivándorló magyaroktól eredhet, mivel a többségük (és a hangosabbik része) ilyen alja munkakörökben dolgozik (nem a szó pejoratív értelmében), és ott ők maguk körül a sok link angol dolgozót látják. Nyilván, a linkek nem csak nem dolgoznak jól, hanem nem is tanultak kellőképpen, ezért csak ilyen alja munkahelyek jutnak nekik. Más részről, épp ezeket a munkaköröket töltik fel bevándorlókkal, mert ők szívesen megcsinálják ezekedt a munkákat is a relatíve jó pénzért, míg az angolok linkebb része ott is csak azt keresi, hogyan lehet kibújni a munka alól - persze úgy, hogy fizetést azért kapjon (legalábbis egy darabig). Aztán ha már végképp betelt vele a munkáltató pohara, akkor elmegy egy másik munkaheéyre linkeskedni (neki könnyebb munkát találnia, már csak a jó nyelvtudása miatt is). Ezért is nagy az ilyen alja munkahelyeken az angolok körében a fluktuáció, 1-2 évente másik munkahelyre mennek át, mert nem tűrik őket tovább.


Magyarán igen, Angliában is megvan az a link réteg, mint minden más országban, de ebből tévedés az összes angolra általánosítani.

szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

“ Magyarán igen, Angliában is megvan az a link réteg, mint minden más országban, de ebből tévedés az összes angolra általánosítani.”


Gondoltam az arányok azért csak eltérnek országonként de akkor ezek szerint pont cakkon ugyanolyan Tádzsikisztántól, Botswanan át Svédországig.

szept. 13. 18:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
@13 nem irtam semmilyen aranyokrol. Azt irtam, Angliaban is letezik egy link reteg, mint barmelyik masik orszagban. Nyilvan nem pont ugyanakkora reteg mint barmely mas orszagban, de ugyanugy teves altalanositani ebbol az osszes angolra, mint barmely mas orszagban az ott lakokra. Ertsd amit irnak neked, ne kolts hozza nem irt dolgokat.
szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik országban megvan a tipikus lezüllött, igénytelen, proli társadalmi réteg. Aki Angliában chav, az Oroszországban gopnyik, Franciaországban beauf, USA-ban redneck(eredetileg ez simán csak vidéki embert jelentett mindenféle pejoratív vonatkozás nélkül, de ma már inkább a züllött réteg pejoratív megnevezése lett) stb.


Angliában a chav réteg elég népes, de biztosan nem 40 meg 70%. Legfeljebb azért tűnik ilyen magasnak az arányuk, mert a frissen érkezett magyar bevándorlók leginkább a csóróbb környékeken(Londonon belül mondjuk East End of London vagy Brixton ilyenek) tudnak lakást bérelni, ahol mindenütt ezek a zsíroshajú, melegítős, karikafülbevalós chavek mászkálnak. És többnyire olyan munkakörökben is helyezkednek el, amiket középosztálybeli angolok nem csinálnak, csak néha-néha chavek.

szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

15


A 40-70%-ot nem kitaláltam, hogy megkérdeztek Redditen angolokat, hogy mennyire saccolják. A tinédzserek esetében egyébként igazolni tudom, 15 évet éltem Angliában és ezek a chavok mindenhol ott vannak. A 20 feletti chavok-ról nem tudok ennyire biztosan nyilatkozni de ha öltözet alapján kell ítélni valószínű megvan az 50% 20-40 közötti korosztályban is, hiszen elképesztően sokan járnak melegítőben, sportcipőben, befeszült járási stílusban.

szept. 13. 19:32
 16/18 anonim ***** válasza:
Tehat aki sportcipoben jar, azokat hivod chavnek?
szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

17


Melegítő, sportcipő, tetkó, jellegzetes mozgás, erőltetetten mély hanghordozás stb.

szept. 13. 19:46
 18/18 kürasszír ***** válasza:

# 9


IDÉZLEK: "A gyarmatbirodalmi időkben ugye a munkaerő biztosítása nem okozott problémát."


A gyarmatbirodalmi időkben színesbőrűek nem nagyon élhettek Nagy-Britanniaban, ami akkor a világ egyik vezető ipari nagyhatalma volt, tehát a briteknek kellett dolgozni.


Nagy-Britaaniát úgy nevezték a 19. században, hogy a világ műhelye, mert sokáig a legnagyobb ipari hatalom volt a Földön.


A brit gyarmatokon nem volt az anyaországéhoz mérhető ipar soha.

szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!