Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az áldozathibáztatás ilyen...

Az áldozathibáztatás ilyen evolúciós valami vagy inkább kulturális?

Figyelt kérdés

Amolyan feszkóoldó rituálé amivel a saját stresszszintjük csökkentése érdekében és a csapatépítés jegyében a neurotipikus emberek beáldoznak néhány egyedet?

Ez az állatoknál is megfigyelhető nem? Tehát ilyen csapat összekovácsoló izé, nem?


aug. 22. 16:35
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%
#9 Érvek és bizonyítékok nélkül ne csatlakozz be beszélgetésekbe, különben csak kiröhögteted magad.
aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem irigység.

valakit megerőszakolnak

öregasszony: ő a hibás, mert k...rva!

magyarázat: az öregasszony mindent elkövet, hogy megizéljék és mégse, hát akkor mekkora k lehet már az, akit megizélnek

aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
10%

#12. Sosem értettem, hogy ha egy lány mindenét kiteszi, amije van, és mutogatja magát, akkor mégis mire számít?


"Szabad préda"

aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
46%
#13: potenciális erőszaktevő jelentve...
aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
15%

#14 Nem erőszakoltam meg életemben egy lányt sem - nem is áll szándékomban


De a kérdést attól még komolyan teszem fel:


Ha tudjuk, hogy potenciális erőszakolók LÉTEZNEK, akkor mégis mi a rákfenéért "provokálják" őket azzal, hogy "szabad prédaként" mászkálnak az utcán?

aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
Azt ugye tudod, hogy sok erőszaktevő a családjában, vagy a baráti körében választja ki a prédáját. Nem kell hozzá kimenni, sőt akár nyakig is felöltözhet a szerencsétlen áldozat.
aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Az incelkedés ilyen evolúciós valami vagy inkább kulturális?
aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Az áldozathibáztatás célja önmagunk megnyugtatása. Ha az áldozat a hibás, akkor az eset elkerülhető. Az áldozathibáztató azt bizonygatja, hogy vele ez nem történhet meg. Az irányítást akarjuk visszanyerni ilyenkor.


Hogy ez evolúciós, vagy társadalmi dolog-e, abban nem foglalnék állást, inkább az emberi psziché egy sajátosságának nevezném.

aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

18

Igen lehet ez abból a hiedelemből fakad, hogy az életben veled történt eseményekért mind te vagy 100%-ban felelős. Ez lehet tanult mert már suliban is ezt szajkózzák a diákok fejébe.

Plusz van egy olyan jelenség is, hogy ha valaki a suliban bullying áldozat akkor ő a hibás mert nem áll ki magáért. Az teljesen mellékes, hogy sem fizikailag sem szellemileg sem verbálisan nem lehetséges hiszen 5-en vannak egy ellen gyakran 2-szer akkorák egyénenként mint az áldozat. De jobban el tudnak számolni maguk előtt amiért gyávák voltak kiállni az áldozat mellett. Ez jó példa szerintem.

aug. 23. 11:34
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki a suliban bullying áldozat akkor ő a hibás mert nem áll ki magáért"


Na szerintem ez tök jó példa. Ha a csúfolt ember a hibás, akkor azzal egyszerre mondom azt, hogy engem sosem fognak kicsúfolni, és azt is, hogy nem kell megvédenem őt. Mindkettővel a saját lelki nyugalmam elérése a cél.


"lehet ez abból a hiedelemből fakad, hogy az életben veled történt eseményekért mind te vagy 100%-ban felelős"


Szerintem az a baj, hogy a hibás és a felelős szót szinonimaként használjuk, és ebből jön a baj. Ha valaki bullying áldozata, akkor az elszenvedett bullying nem az ő felelőssége - éppen ezért áldozat. Viszont hiába nem te vagy a hibás, attól még a te problémád! Márpedig a te problémád megoldása a te felelősséged.


Magyarul: arról nem te tehetsz, hogy bullying célpontja vagy, de ha nem teszel ellene semmit, csak tűröd, az már bizony a te döntésed és a te felelősséged. Kérj segítséget, eszkalálj, válts iskolát, fogj egy botot, tök mindegy, de ha csak tűröd, akkor mit vársz?

aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!