A rendszerváltáson kívül volt más alkalom is, amikor azt hitték, véget ért a történelem?
Egy korábbi főnököm mondta, Brezsnyev halálakor ő zokogott, attól félt, rögtön ránk támad az egész imperialista világ.
Na, ő talán hihette azt, mint a kérdező, a rendszerváltáskor.
4-es, lehet hogy a főnököd számára a karriere vége csakugyan egy világ összeomlását jelentette!
:-D
#2
Hogyne hitték volna.
Nem hallottál még Fukuyamának a híres-hírhedt A történelem vége és az utolsó ember című könyvéről?
Miután ez a könyv megjelent a Szovjetunió összeomlása után, kb. az egész nyugati világ örömmámorban úszott, hogy milyen f-sza minden, végleg győzött a liberális demokrácia, a piacgazdaság, ez az egész világ természetes rendje és fejlődésének végső állomása, és a történelemnek vége van.
Nem kevesen még ma is itt tartanak gondolatban, Oroszországot és Kínát valamiféle anomáliának hiszik, nem pedig annak, ami - hogy a történelemben nincsenek örök győztesek, hogy semmi nem állt meg, és folyik tovább a történelem.
8# vagyok javitok.
Már kipusztult az emberiség. A gonoszokat és a zsidókat már többször kiirtottuk. Köztük én is. Ettől függetlenül lesz még szerintem. Képtelenség legyőzni a műszaki dolgokat. itt befejezte az emberiség a pályafutását meg az összes többi szar. Hiába győzünk mindig valami műszaki szar attirja az időt. Vagy ki lő bennünket a jövőbe ,múltba. A hitleres háborút is simán megnyertük uraltuk az egész világot és reklamáltak a többiek és kilőtték bennünket. Nem tudunk győzni. Elpusztitom az életet,a létezést és a készenléti üzemmódot, tetc halált világegyetemeket mindegyik világegyetemben ,mindegyik párhuzamos világban, mindegyik dimenzióban. Ezzel elpusztulnak a világegyetemek, párhuzamos világok , dimenziók, idők.
A világegyetemek szinte csak szemetesként működnek. Ide hozzák az irogepeket ,ők az írek, pendrajv az az orbán,fénymásolókat és utána ezekre egy isten raszarik.
A rendszerváltás a történelmen belüli esemény. A történelem tartalmaz rendszerváltásokat, nem is egyet, és tartalmaz rendszer fennállásokat is, azt sem egyet. És ezek mindegyike a történelem része.
Történészek amúgy kifogásoják a "prehistory" ("történelem előtti") kifejezés használatát is, mivel azt sugallja, hogy az írás előtt az nem volt történelem, holott az írás előtti történelmi időszak is a történelem része.
/pre - előtt, history - történelem/
Maga az írás is a történelem folyamán alakult ki (mikor máskor), és az úgynevezett történelem előtti korszak is a történelem oktatás szakágai között van - vagyis nyilvánvalóan az is történelem. Kifogásolják a "történelem előtti" kifejezésben a lealacsonyító jelleget is és részben még rassziszta használata is kimutatható az írás előtti népekre és kultúrájukra vonatkozóan.
Ugyanígy, mint ahogy a történelem előtti is a történelem utáni is lényegében értelmetlen kifejezések.
Azon értelemben meg megint más, hogy egy rendszerváltás miatt az nyilván vannak akik aggódnak és vannak akik reménykednek. Mindkettőről vannak könyvek, riportok és írások.
Rendszerváltások meg vannak, ezek a történelmet végig is kísérik ha megnézzük és egyik esetben sem lett "vége mindennek". A kérdés a részletekben van, hogy egy rendszerváltáskor mik történnek, és hogyan alakítják az eseményeket az emberek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!