Sok közgazdász miért híve a mai napig is a szocializmusnak, amikor az a rendszer csak nyomort és éhezést szült?
Ha annyira érdekel, a tenyérleolvasós videójánál nyomtam ki. Huszadrangú adatpont a tenyered (ennél nagyságrendekkel fontosabb paramétereid is megvannak már nekik), és igen, kényelmesebb, mint a kártya, pinkód, kutyafasza, tehát nyilván lesz ilyen, és kész. Ebből csinált egy olyan erőltetett rantet, aminek már tényleg csak a konteósok felpaprikázása és view pörgetés lehet a célja. Túl rövid az élet hogy lájkvadász megmondóembereket hallgassak, bocs. Nem érdekel, ha másban épp igaza van, tényleg nincs kapacitásom hit-and-miss világmegfejtésekre.
Ja, amúgy egy szalmabábot gyepálsz, ha a többit nekem szántad.
Vannak hülye dolgai is, mint amit te is említettél, vagy ez a tapping solution is fura, bár ki tudja. :)
Szegény szalmabáb, kicsit kisarkítottam ezek szerint.
Egyébként pont ezért nem a tenyérolvasós videóit nézem.
Habár valamennyire érdekel a spiritualitás, de inkább a politika, szociális kérdések és a média manipulációs természete érdekel, meg hogy ki mit csinál valójában a politikában.
Kicsit elkanyarodtunk a lényegtől. Továbbra is aszt mondom, hogy nem várhatjuk el, hogy az orvosok ingyen dolgozzanak. Szerintem te se örülnél, ha a hónap végén azt mondanák, hogy nem kapsz fizut. Vagy hogy valaki ingyen felépítsen egy kórházat. Értem én, hogy az emberek szegények, de attól még te sem dolgoznál ingyen, mert a főnöködnek nincs pénze.
Persze van olyan, hogy szociális intézmény, ahol mások fizetnek helyetted. De ha mások azt mondják, hogy nem akarják fizetni neked a pajzsmirigy szűrővizsgálatod, akkor azt neked kell fizetni. De nézzük a másik oldalról. Ha mondjuk azt mondanák, hogy fizess kétszer annyit az egészségügyre, akkor fizetnél? Gondolom, nem. Na ezért nem fizetnek mindent, akkor se, ha szegény vagy.
Tudod, inkább az egészségedre kellene jobban vigyázni, mert általában a te hibád, ha túlhajtod magad. Sokszor látok olyat, hogy valaki keveset keres kemény munkával, és úgy próbál kompenzálni, hogy túlórázik. Addig oké, hogy több pénz kell, de ha ez az egészségére rámegy, akkor tízszeresen fog a túlóráért fizetni. Panaszkodás helyett inkább előre kell gondolkodni. Mert ha elindulsz a lejtőn, akkor már nincs visszaút.
Okés. Van, amiben nem fogunk egyetérteni.
Van, amiben igen.
Az egészségmegőrzés ilyen.
Kimutathatóan sokszorosan megéri az államnak, ha jó a közegészségügyi rendszer.
Lásd az USA-ból inkább Kanadába költöző cégek esetét.
Az egészséges állampolgárok össz nemzetgazdasági szinten megéri az államnak.
Csak akkor biznisz egy ilyen, a betegségükön keselyűként nyerészkedő rendszer, ha az állami érdek helyett az állam a magánintézmények érdekét helyezi előtérbe, vagy az állampolgáraira eldobható árucikként tekint.
"Magyarországon az egészségügyi kiadások egyharmadát magánforrások fede-
zik. Ez az arány a duplája az OECD-átlagnak, és szinte a legmagasabb az Euró-
pai Unióban, csak a válságból még mindig kilábalni nem tudó Görögországban
és Portugáliában nagyobb ez a szám. Nem véletlen az, hogy ilyen kimagaslóan
magas a magánköltések aránya: az állami költések szintje viszont rendkívül ala-
csony. 2016-ban a magyar kormány a GDP 5,2 százalékát költötte egészségügyi
kiadásokra (1. táblázat), ami csak kétharmada a 7,8 százalékos OECD-átlagnak.
Így, az állami és magánforrásokból együtt sem költ többet az ország, mint a GDP
7,6 százaléka, ami az OECD 9,9 százalékos átlagának a háromnegyede. Más
szempontból vizsgálva azt is mondhatjuk, hogy Magyarországon az összes sze-
replő arányaiban éppen annyit költ egészségügyre, mint egy átlagos OECD-or-
szágban az állam egyedül."
Legalább a minimumot megadnák, de még azt sem.
Európa sereghajtói pozíciónak egyike a mienk az állam által eü-re költött pénzek tekintetében.
Szomorú az egész.
És még mindig itt fekszek pénz nélkül, egy valószínűleg törött csigolyával, amit sehogy se akarnak észrevenni az orvosok.
Érted...
Mert jobb az, ha megrohadok, mint ha vissza tudok menni a munkâmba pénzt csinálni az államnak.
Akkor inkább dögöljön meg...
Nem jól látod a dolgokat. Gondold át úgy is, mintha ezt neked kellene üzemeltetni. Mintha te lennél a kormány helyében. Vannak pénz termelő ágazatok, meg olyanok, amit a pénzt inkább elviszik. Az előbbibe az autógyárak, elektronikai gyárak és hasonlók tartoznak. Az utóbbi az egészségügy, oktatás, katonaság, rendőrség. A kormány is gazdálkodik és egyértelmű, hogy inkább azt fejleszti, ami pénzt hoz. A többi ágazatot alárendeli ezeknek. Például akkor gyógyítanak meg, ha dolgozol. Értem például kijött a rohamkocsi, mert bevérezett a szemem. Egy másik fickót meg azért vitte el a mentő, mert a targonca elütötte. Bár ezt az elütést úgy értsd, hogy meglökte és elesett, de nem lett baja.
Szóval ha nekem bármilyen bajom van, már rohannak is, hogy segítsenek, mert dolgozok, vagyis adózok és pénzt termelek. Te viszont beteg vagy, valószínűleg soha nem fogsz dolgozni. A prioritásod sokkal kisebb. Csak ne tedd meg nekik azt a szívességet, hogy feldobod a pacskert.
Amúgy egy jó módszer, ha valamire szükséged van, akkor menj el egy magánrendelésre. Ezért kell fizetni, de nem kell sokat várni. Ezután már bekerülsz a rendszerbe és sokkal előbb sorra kerülsz. Általában ugyanaz a doki megcsinálja neked az államilag támogatott ellátást, csak soron kívül. Valamennyit úgyis adnál a dokinak, szóval akkor inkább a magánrendelésre adj pénzt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!