Bebizonyosodott, hogy a társadalom teljesen rossz alapokra épült és a hierarchikus rendszer hatalmas veszéllyel jár?
Mert ha egy elmebeteg ember egy atomhatalom élére kerül akkor elpusztíthatja az emberi civilizációt és lehet az egész földi életet.
Mégis ilyen esetben mi vagy ki tudja megakadályozni, hogy egy megzakkant ember ne nyomkodja a piros gombot?
A hierarchikus rendszer a lehető legrosszabb, a pszichológiai tesztek nem alkalmazása is súlyos vétek.
11
Mittomén...alkotmány? Az államnak mi biztosít működési keretet? Nem nagy kunszt kimatekozni ezt.
"alkotmány"
És azt ki fogja betartatni? Egyáltalán hogy fog létrejönni az az alkotmány?
"Mittomén ... Nem nagy kunszt kimatekozni ezt."
Aha, minden világos. Egyszer még utcát fognak elnevezni rólad. :)))
"Gondolja arra hogyan is működik a törvényszéki ítélethozás. Van egy esküdtszék és megvitatják az ügyet és közösen hoznak döntést, legalábbis a bíróval karöltve."
Tehát konkrétabban mit is szeretnél? Egy olyan országot, ahol mondjuk egymillió bíró döntene mindig a dolgokról? Lenne 15 ezer, aki a mezőgazdasági ügyekben döntene, meg 30.000, aki a pénzügyekben, meg másik 10.000 a migránsügyben, meg ötvenezer, aki a hadügyekben, stb? Vagy mind az egymillió mindig mindenben döntene? Vagy hogyan képzelted ezt el téglalap formában? És miben és miért lenne ez jobb, hatékonyabb, mint a jelenlegi forma?
Kiszámoltad azt is, hogy ezt mennyibe kerülne megvalósítani? Hát még fenntartani? És ki felelne ennek a rendszernek a fenntartásáért? Merthogy ez magától mindig is vissza akarna alakulni piramissá. Lenne egy bizottság, aki kontrollálná? Vagyis épül a téglalapra a hierarchia, máris csúcsosodik. Vagy a kontrolláló bizottság is lenne mondjuk egymillió fő? De akkor meg kéne egy kontrollbizottság-kontrolláló bizottság is, mert magától úgyse akarja ugyanazt mind az egymillió ember.
Ez legfeljebb úgy működne, hogy ülne egyvalaki a tetején, és megmondaná, hogy ezentúl téglalap lesz, és punktum. De akkor meg megint ott vagyunk, hogy hierarchia, meg diktatúra, meg hasonlók, szóval nem értem, hogyan képzelted el ezt a téglalapot a valóságban.
(Mellesleg, majd azért ne felejts el szólni O. V. miniszterelnök úrnak is, hogy ezentúl ott fog ülni ő is a téglalapban, az egymillió másik vele egyenlő között. Kíváncsi lennék az arcára, mikor közlöd vele.)
15: ennyire sztem nem gondolta vegig a kerdező. 😸
Valami lilaködös anarchista lehet... tuti h fna-hívő is... 😂
15
Megy ez neked látod?
Tehát a kompetenciák számítanának. Ugye minden (szak)területnek vannak szakértői és azon a területen meghozott döntés szavazással dőlne el, persze amelyet konzultációk, megvitatások előznének meg.
Részvénytársaság?? Ismerős? Ott hogyan működik a döntéshozás?
Igen, talán a részvénytársaság sokkal jobb példa. Igen, ott is kinevezik a igazgatókat, de fontosabb döntésekben szavazással döntenek.
"részvénytársaság"
Csak tudod a részvényesek valamennyire szakértők, és gyakran még így sem a cég vagy a dolgozók érdekeit nézik, hanem a profitra hajtanak, az átlag melós magasról van leszórva. Meg ugye van ilyen, hogy igazgatótanács, felügyelőbizottság, stb.
19
Ez a lényeg, hogy szakértők összessége hozza meg a döntést se ne egy Napóleon komplexusos túlbuzgó pszichopata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!