Bebizonyosodott, hogy a társadalom teljesen rossz alapokra épült és a hierarchikus rendszer hatalmas veszéllyel jár?
Mert ha egy elmebeteg ember egy atomhatalom élére kerül akkor elpusztíthatja az emberi civilizációt és lehet az egész földi életet.
Mégis ilyen esetben mi vagy ki tudja megakadályozni, hogy egy megzakkant ember ne nyomkodja a piros gombot?
A hierarchikus rendszer a lehető legrosszabb, a pszichológiai tesztek nem alkalmazása is súlyos vétek.
Hm. Nem gondoltam ez ennyire nehéz lesz.
Tehát képzeljük el a hierarchikus rendszert mértani alakzat formájában. Legjobban egy piramissal lehetne ábrázolni vagy háromszöggel.
Most képzeljünk el egy téglatestet vagy téglalapot a piramis helyébe.
Indulásból ennyi segítséget tudok nyújtani.
"Most képzeljünk el egy téglatestet vagy téglalapot a piramis helyébe."
Oké, én elképzeltem. De hogyan szándékoznál ezt megvalósítani? Merthogy ez magától nem fog menni, az alakzat mindig is megpróbálna visszaváltozni piramis alakká. Szóval kellene valamilyen ódszer, hogy ezt a téglalapot egyrészt létrehozzuk, másrészt téglalapként is tartsuk, és ne változzon vissza piramissá.
Ezt hogyan gondolod megvalósítani?
Atomtámadást indítani nem gombnyomás összetettségű művelet.
Az, hogy minden jelentősebb lépést a legrátermettebb 5-10 százalék összehangolt munkája előzzön meg, legfeljebb néhányszor tíz-száz fős csoportok szintjén lehet úgy-ahogy működőképes (de már ott sem túl hatékony).
"ilyen esetben mi vagy ki tudja megakadályozni, hogy egy megzakkant ember ne nyomkodja a piros gombot?"
És egy téglatest rendszerben? Hol lenne a gomb, ki mehetne be oda, milyen eljárás során születne meg a döntés, hogy nyomjunk vagy ne nyomjunk?
A téglatest, amit írtál, kb. az anarchiának felel meg.
"A hatalmi ágak szétválasztása a hatalommal való visszaélés intézményesített gátja ... Történetileg az önkényuralom megakadályozására irányult, ma pedig a demokratikus hatalomgyakorlás és berendezkedés elengedhetetlen feltételeként működik."
5
Gondolja arra hogyan is működik a törvényszéki ítélethozás. Van egy esküdtszék és megvitatják az ügyet és közösen hoznak döntést, legalábbis a bíróval karöltve. De nem önkényes és nincs kitéve egy megkergült agyú ámokfutásának a rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!