Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Titkon a pszichopaták uralják...

Titkon a pszichopaták uralják és irányítják a világot?

Figyelt kérdés

És saját hasonlatosságukra formálják a társadalmat, értékrendeket?


Most nyilván nem mondhatja senki, hogy a világgal minden rendben van( csak a szemellenzősök). Ezért vajon ugyanilyen lenne a világ ha nem a pszichopaták uralnák?


2021. jan. 27. 11:29
1 2 3 4
 31/37 Wadmalac ***** válasza:

Bólogatást keres.

És rettenetesen fáj neki, hogy nem kap.

2021. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

30


Káposztát keresek Kecske! Van neked?

2021. febr. 1. 13:01
 33/37 A kérdező kommentje:

29


A konteón kívül van más kártyád is?

2021. febr. 1. 13:03
 34/37 Wadmalac ***** válasza:
Nem kell másik, ha egyszer csak ezt használod.
2021. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
A tudomány kiszolgálja a piacot. Az ökológiai állapotok egyre rosszabbak. A tudomány nem rossz, csak a felhasználása. Több mérnök dolgozik mindenféle bis*-ba*z autós fékrendszereken, mint amennyi orvos a betegekkel. Mert egyre több autót igényel a piac. Most 1,1 milliárd van, 2040-re 2,2-t jósolnak. Brutális igény! Ez a mindenhol megjelenő tendencia összeomlást fog eredményezni. Nincs olyan társadalomtudós, akire hallgatna a piac, hogy: gyerekek, ez nem fér bele! Nem, nyomjuk korlát nélkül ki a gyárakban a sok szemetet, aztán jön az, ami korábban. Kitalálták a fajlagosan gazdaságosabb üzemanyag-felhasználású járműveket, de megjelentek a monstrum SUV-ok és a tucatemberek azt veszik sokkal jobban! Így összességében romlottak az értékek! Most képzeld el, mi lesz duplaennyi autóval. Katasztrófa. Persze, ha társadalmi szinten tartanánk kézben a tudományt, ez nem férne bele. Ez vonatkozik a turizmusra, ipari húsfogyasztásra, ruházkodási lehetőségekre stb... a technológia a piacot szolgálja sokkal inkább, mint az ésszerű társadalmi létet. Ez van.
2021. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Kitalálták a fajlagosan gazdaságosabb üzemanyag-felhasználású járműveket, de megjelentek a monstrum SUV-ok és a tucatemberek azt veszik sokkal jobban!"

Ez igaz, ez egy kutya rossz tendencia.

Alapvetően az emberek nem olyan autót vesznek, amilyenre szükségük lenne, hanem nagyobbat, környezetszennyezőbbet.

Az új kis köbcentis turbós irány is halott, mert ugyan elvben kisebbet szennyez, városban még igaz is, de autópályán már nem, plusz a kis élettartam miatt még nagyobb új gyártást húz maga után.


Ezért lesz jó, ha végre teljesen kiszorítja az elektromos a fosszilis személyautót, mert máshogy ennek nem lesz vége.


"egyre több autót igényel a piac. Most 1,1 milliárd van, 2040-re 2,2-t jósolnak."

A mai exponenciális elektromos eladási tendenciákat nézve annak az új adagnak már jó fele elektromos lehet.

Remélhetőleg. Mondjuk félő, hogy nagy része a "fejlődő országokban" lesz, ott meg nem elektromos lesz.

Kénytelen lesz a "jóléti" világ redukálni a saját szennyezését, hogy kompenzálja a fejlődő növekvő szennyezését.


Ezért is elég radikálisak az európai emisszió-csökkentő tervek.


Lehet, hogy ez is kevés.


Nagyon kell a fúziós energia, anélkül marha nehéz lesz.

2021. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Na, igen, talán némileg egyetértünk ebben. Érdekes, mert elméletben mi, hétköznapi emberek "uraljuk" a világot ott, ahol elvi demokrácia van. Kollektíven van így inkább. Képzeljük el, hogy adott terméket elutasítunk, mit kezd akkor a gyártó? Profilt vált vagy bezár. Nem is kell elképzelni, hiszen az olaj- és autóipar elég nagyot "reccsent" a vírus idején most is. Másik példa Gandhi, aki messze nem volt pszichopata (lehető legtávolabb állt ettől), mégis maga mögé állított egy elképesztő tömeget. Még a legnagyobb, legrutinosabb impérium is meghajolt előtte. Egy ember változik -> egy társadalom változik -> egy világ változik. Ez utóbbi, persze, sose történt meg (pozitív irányba), de most ideje lenne ennek is. Eleinte királyok uralkodtak, aztán a demokratikusabb berendezkedések jogot adtak mindenkinek tőkét halmozni (nyilván az univerzális abszolút tőke leginkább a valuta, a pénz). Aki ezt akarta halmozni, az megpróbálta felismerni a fizetőképes keresletet. Ma (is) látható, hogy a fizetőképes kereslet leginkább a kényelmi és élvezeti terméket/szolgáltatást keresi. Aki minél több pénzt akar keresni, minél több ilyet ad el. Csakhogy a kényelmi/élvezeti termékek általában túl sok szennyezést okoznak globálisan. A tömeg kényelmet és élvezetet akar, a cég pénzt. Van egy harmadik szereplő, a politika, ami pedig mindkettő kegyeit keresi. Lesi, mitől választja meg a nép, az meg azt mondja, akkor, ha lesz kényelem és élvezet meg biztonság. Emiatt a politika állami paktumot köt a konszernekkel. Az a társadalomtudós, aki erre pedig rámutat, senkit nem érdekel.
2021. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!