Az összes, a Földön ma élő ember evolúciósan sikeresnek számít, a jövőbe pedig nem látunk.
2020. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Valószinűleg csak egy részük az.
A pszichopaták sem öntősablonban készülnek, van saját jellemük, jó és kevésbé jó tulajdonságaik, környezettel való viszonyuk, életútjuk, stb.
Pszichopata nem csak felsővezető, de gyilkos is lehet.
2020. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Igen is meg nem is, azert tudott megmaradni ez az allapot, mert evolucios szempontbol mar eleg hatekony mukodes. Az erzelmek nelkuli, az erzelmek altal nem befolyasolt mukodes, valoszinuleg mar az oskorban is elonyt biztositott. Ugyanakkor az erzelmek altal segitett, befolyasolt tarsas mukodes, talan meg hatekonyabb mukodest eredmenyezett, es ez korlatozta pszihopatak aranyat. Erdekes kerdes, hogy melyik alakult ki elobb ? Eloszor minden allat alapbol pszihopata volt(erzelmek nelkul tette a dolgat), es kesobb jelentek meg az erzelmek, amik kiszoritottak a pszihopatiat, vagy elobb alakultak ki az erzelmes allatok, es kesobb koztuk jelentek meg, az ezt kihasznalni tudo pszihopatak ?
2020. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Nem. Azért nem, mert olyan a jellemük, hogy nem tanulnak a hibáikból, könnyen lesznek gátlástalanok, képesek a következményekkel nem törődve egyik napról a másikra élni. Ebben nincs semmi siker.
2020. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Magányos farkasként talán az lenne, de az ember közösségi lény, társadalmat alkot. Közösségben több kárt okoz a környezetében, mint hasznot saját magának, szóval összességében nem. Nem véletlenül erősítette az empátiát az evolúció, ha már a kérdésben is szerepelt ez a kifejezés.
2020. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Evolúcióson nem tudom, mit értesz.
Életük első felében IGEN. Simulékonyak, gátlástalanok, manipulatívak.
35 körül már a környezetük is érzi, hogy nagy geb.asz van velük, párkapcsolatuk is kezd romlani, stb...
A végtelenségig nem tudják takargatni az igazi énjüket.
2020. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 TR75 válasza:
Amennyiben öröklődik a hajlam, akkor nyilván igen. A gátlástalanságból következően nyilván nagyobb eséllyel adják tovább a génjeiket (több próbálkozás, több siker). Kit érdekel, ha 35 évesen leszerepelnek és lecsúsznak (feltéve, hogy leszerepelnek és lecsúsznak), ha előtte szaporodnak?
2020. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
#7 "Kit érdekel, ha 35 évesen leszerepelnek és lecsúsznak (feltéve, hogy leszerepelnek és lecsúsznak), ha előtte szaporodnak?"
Mert az intézetis gyerek biztos marha nagy előnyben lesz azokhoz képest, akiket támogató és empatikus szülők nevelnek... A szaporodási sikerben nem a mennyiség az egyetlen tényező, fel is kell nevelni az utódokat, akik aztán maguk is képesek bőséges erőforrást biztosítani az utódjaiknak.
2020. szept. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 TR75 válasza:
#8
"A szaporodási sikerben nem a mennyiség az egyetlen tényező, fel is kell nevelni az utódokat, akik aztán maguk is képesek bőséges erőforrást biztosítani az utódjaiknak."
Ezelőtt 500 évvel nyilván ez gond lett volna, de ma már a megszületett embergyerek valószínűleg megéri a felnőttkort. Egy pszichopatát meg nem tudom, mennyire érdekli, hogy ki neveli fel a porontyát. Ma már egyáltalán nem ritka az egy szülős család, de sokan újraházasodnak/másokkal összeköltöznek. És az ilyen gyerekekből sem lesz intézetis/börtöntöltelék egész életére.
(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy pszichopata és pszichopata közt is van különbség, korántsem minden pszichopata hidegvérű gyilkos, tehát az is gyakran előfordul, hogy így-úgy beilleszkedik a társadalomba, és megtalálja a folt a zsákját.)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!