Az igaz, hogy a világunkat a pszichopaták/szociopaták irányítják?
A világot alapvetően nem a vezető pozicioban lévő emberek irányitják. Egyetlen vezető sem képes a nép támogatottsága nélkül hatalmon maradni hosszútávon.
A vezető pozicioban lévők kőzt biztos gyakoribb.
2
Ez igaz, de azért a többség szerinted is inkább jobbra helyezkedik el mintsem balra a skálán?
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy lesz valaki sikeres ha komoly stressz éri, esetleg nem tud hazudozni napi rendszerességgel. Egyszerűen úgy működik a világunk, hogy ilyennek kell lenni ahhoz, hogy sikeres légy. Nyilván sokkal könnyebb egy olyannak akinek ez természetes mint egy olyannak aki ezt eljátssza vagy magára erőlteti.
2-es vagyok, a kérdésedre válaszolva igen, aki szigorú értelemben a legtetejére jut a világnak, annál legalábbis felmerül a gyanú. Ha egy totalitárius állam vezetője, akkor majdhogynem biztosan, ugyanis rengeteg embert kell eltakarítania, mire a csúcsra jut (hacsak nem örökli a hatalmat, lásd Észak-Korea - de ott Kim "elvtársába" valószínűleg idejében belenevelték a gyanakvást és az érzelemmentességet).
Egy parlamentáris demokráciában már nem kizárt, hogy normális emberek jutnak hatalomra. Ott is rengeteg emberen át kell gázolnod, mire akár csak a párton belül helyzetbe kerülsz, de azért láttunk már pár kiemelkedően sikeres demokrata politikust, akiről nem sütött messziről, hogy gazember.
Most csak a politikáról írtam, gazdasági elitek esetében valószínűleg hasonló a helyzet. De maga a pszichopátia soha, sehol sem elég, ügyes hatalomtechnikusnak kell lenni, továbbá intuíció, és egészen sajátos érzelmi intelligencia lehet szükséges az ilyesfajta csúcshódításokhoz.
"Ha egy totalitárius állam vezetője, akkor majdhogynem biztosan, ugyanis rengeteg embert kell eltakarítania, mire a csúcsra jut"
Nem értek egyet, Hitler például kicsit sem volt érzelemmentes. Őt többek között a gyűlölet hajtotta, ami nem jellemző ilyen mértékben a kérdésben szereplő személyiségzavarra.
"lásd Észak-Korea - de ott Kim "elvtársába" valószínűleg idejében belenevelték a gyanakvást és az érzelemmentességet"
Így alakul ki a szociopátia. Legalábbis a régebbi tanítás szerint, ma már kicsit másképp kategorizálják, de a lényeg, hogy ez a zavar környezeti hatásra is kialakulHAT.
6
Igen ez igaz, viszont annyival ki szeretném egészíteni, hogy a pszichopátia nem csupán a másokon való átgázoláskor hasznos tulajdonság, hanem egyszerűen a magas pozíciók betöltésével járó stressz elviselése szempontjából is.
Ugyanis a pszichopaták nem szoronganak, nem stresszesek és hideg fejjel sokkal jobb döntéseket tudnak hozni, hiszen sokkal tisztábban átlátnak, megértenek helyzeteket amelyeket egy stresszel teli ember például nem, hiszen a stressz elnyomja az agyi képességeket.
Ugyanakkor a félelem hiánya is jól jön, hiszen nem ül fel megfélemlítéseknek, fenyegetéseknek és tettei következményei miatt sem fél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!