Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ciklikus, vagy ciklusos?...

Ciklikus, vagy ciklusos? Melyik a helyes, melyik mit jelent?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 18:15
1 2 3
 21/28 BringaManó ***** válasza:
100%

#20:

Ó, jaj, kollégák, a helyzet rosszabb, mint gondoltuk: nem ismeri szegény pára az -ikus végződést. Tragikus. Vagy inkább komikus. Remélem, nem ilyen a tipikus kémikus.


Eleinte azt gondoltam – amikor elkezdett a szétszívatással fenyegetőzni –, hogy „na ez aztán jó helyre jött: itt majd szét lesz grammarnáculva...”. Azóta kiderült, hogy nem kell fáradnunk, elintézi magát, elég nézni, ahogy vergődik. :-)

2015. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

(Nagyon off: Szerintem lelépett a nője, vagy valami hasonló, és most iszik, mint a kefekötő; írni még tud, de gondolkodni már kevésbé. :(


"Ugyanmár, a nőknek is menstruációs ciklusa van nem menstrációs ciklikje, hiába erőlködtök, a "ciklikus" helytelen kifejezés. XD"


Ja, azért használják 15 tudományterületen, mert helytelen. Pfff...


"De én most ezt itt lezártam, mondom, aki nálam profibb, azzal hajlandó vagyok privátban folytatni"


1. Nyelvészetben és helyesírásban vannak itt nálad profibbak. (Újra: ez itt a Helyesírás kategória.)

2. Viszont teljesen felesleges folytatni akár privátban, akár nyilvánosan, mivel belinkeltünk egy pár oldalt, amik bizonyítják a "ciklikus" szó létjogosultságát, ill. helyességét; tehát a kérdés eldőlt, te vesztettél.

2015. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 BringaManó ***** válasza:
100%

Nézem a linkjeit, és rájöttem: lehet, hogy egyszerűen már az kiakasztotta, hogy nem ő volt az első válaszoló. :-)


Berta, egyébként nem egyedi az eset (talán nem is múló rosszullét), máskor is tud hasonlót produkálni, "termékeny" pillanataiban is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__65..


"Már 3 órája föltették a kérdést és nem tudjátok? :O"


[= nyilván mindenkit csak a kémia érdekel,a többi ember hulladék, bár ezek se tudják, úgyhogy ők is már majdnem...]


(...[hosszú segítség, majd a végén:])


"Hol vannak a megmondó Univerzum szakértők és fénysebesség fizikusok ilyenkor? Csak vicc...amúgy sehol sincsenek XD, haha... Kémiában mindenkit lealázok, bármikor, érted? Bármikor."

2015. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Berta, egyébként nem egyedi az eset (...)"


Tudom, láttam, tegnapelőtt írta. A többi (régebbi) linken viszont normális stílusban válaszolt (mind a négy regjével :D), szóval a problémája mostanában keletkezhetett.

(Most az jutott eszembe, hogy lehet, hogy valami szakmai dolog, pl. fúrták a melóhelyén, vagy kiszúrtak vele a szaktársai, mittudomén; de azért bizonygatja ennyire, hogy mekkora ász kémiából... Vagy a nyilvánvaló szaktudása ellenére nem kapott meg egy munkát, vagy egy nála gyengébb – de protekciós – kapta meg... No, mindegy, fiatal még, reménykedjünk, hogy idővel kiheveri a lelki sérülést, ill. "beletörődik", hogy ezen a világon már csak ilyen xarul működnek a dolgok...)

2015. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már értem. :)


"A többi (régebbi) linken viszont normális stílusban válaszolt (mind a négy regjével :D)"


Tehát ez az illető, aki ilyen durva válaszokat ad, már régóta itt van az oldalon?

2015. febr. 18. 14:38
 26/28 A kérdező kommentje:

Bevallom, én vagyok ezen az oldalon az egyik legnagyobb kérdező :), és így visszagondolva, sejtem mi lehet a problémája, vagy mikortól kezdve kezdett ilyen stílust felvenni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Lehet itt sértődött meg.

2015. febr. 18. 14:40
 27/28 A kérdező kommentje:

"Másrészt úgy látszik, még mindig nem sikerült megértened, hogy ez a kérdés, amit a kérdező feltett, nem kémiai, hanem általános jellegű - legalábbis sehol nem jelezte a kérdező, hogy a kémia korlátain belül érdekli a válasz."


Így van, általánosságban kérdeztem. A kémiai jellegű kérdéseimet az alkalmazott tudományok témakörben szoktam feltenni.

2015. febr. 18. 14:45
 28/28 2xSü ***** válasza:
14%

Én nem nagyon figyeltem fel eddig a válaszaira, így nem tudom mióta van az oldalon.


Kétségtelen, hogy Scandium21 kémia terén nagyon penge. Gondolom ha simán csak válaszol egy kérdésre, akkor alapjáraton normális választ ír. Viszont az ennél a kérdésben mutatott viselkedése, és az azt követő ámokfutása alapján – függetlenül a kémiában megszerzett mély tudásától – szociopata. Képtelen logikus és emberhez méltóan lekezelni, ha kiderül, hogy valamit nem jól tud, vagy pusztán azt, ha valakinek más véleménye van. Mivel egy adott területen mély tudása van, ezért azt gondolja, hogy minden területen és minden kérdésben ugyanilyen megalapozott, mély tudással rendelkezik, tehát aki mást állít, mint ő, az természetesen hülye, így teljesen jogos ha ezt a véleményét ki is fejti, és nincs is szükség az adott kérdésben érvelnie, elég, ha csillogtatja az amúgy tényleg meglévő tudását a saját szakterületén, akkor is, ha történetesen az adott kérdés szempontjából irreleváns. Illetve nem is látja a saját tudásának határát, lám ebből a kérdésből is kémiát akart csinálni, mert más aspektust nehezen tud értelmezni. Ha a többiek egybehangzó véleményt nyilvánítanak eme viselkedéséről, vagy az adott kérdésben írt válaszairól, azt ok nélküli személyes támadásnak éli meg, és bizonyára az egyik vitapartner uszította rá a többi válaszolót – ahogy ő fogalmaz: „a haverjait” –, csak hogy belekössenek, mert éppen nem volt jobb dolguk. Az nem fordul meg a fejében, hogy esetleg valóban ugyanaz a véleménye mindenkinek, és a hiba az ő készülékében lenne. Mert hát az nem lehet, hogy ő tévedett, hiszen ő elismert és sikeres a szakterületén. Ez a „mindenki hülye, csak én vagyok helikopter” tipikus esete.


Bár van ebben valami vicces, néha szórakoztató is, azért alapvetően mégis sajnálatos, mert amúgy jó válaszoló lenne, hiszen tényleg jól ért a kémiához, de így csak magát fogja innen – meg akár más közösségekből is – kigolyózni.


De amúgy semmi gond nincs, nem kell vele sokat foglalkozni, csak jelezni a moderátorok felé, ha olyan megnyilvánulása van, ami nem közösségbe való. Majd a moderátorok moderálják, ha ők is úgy látják, hogy a stílusa nem ide való, hosszútávon gondolom ők is meg fogják unni a tevékenységét. Ő meg remélhetőleg tanul belőle, ha nem, akkor sem nagyon tudunk mit kezdeni vele.

2015. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!