Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ezek mennyire súlyos helyesírá...

Ezek mennyire súlyos helyesírási hibák?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: Lefogok merülni, kiakarok menni, letudok fogyni, megtudom csinálni, stb.

#hejjesírás
2012. máj. 14. 20:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha jól emlékszem, Fekete István Bodrogparti szerelmeink c. könyvében írta ezeket egy kicsit másképp:

nyaktekerészeti mellfekvenc

gőzpöfögészeti tovalöködönc


Talán hexameterre volt próbálkozás a diákoktól, de nekem az most sehogy sem jön ki. :(


Ja, és hagyományŐrző, bocs. :)


Nem tudom, mekkora sikere lenne (tipp: nem sok); de egy gyűjtögetős kérdést szerintem megérne a téma. :)

Ha kiírod, majd másold be ide a linket, légy szíves. :)


Üdv. :)

2012. júl. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ezt nem én tettem fel, de ha már van ilyen, minek nyissunk új kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__158177..

2012. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy gondolod; de a régi kérdéseket nagyjából a kutya nem nézi...

Kivéve azokat, akiknek nem a kérdés kiírásának időpontja szerinti sorrendre van állítva a rendszer, hanem az utolsó válasz dátuma szerintire, mint például nekem. :D


Ez alapján pedig az a tapasztalatom, hogy a már lecsengett kérdések nagyon ritkán élednek újjá; inkább csak akkor, ha a kérdező kiemelteti valamelyiket, mert úgy ismét az első oldalra kerül a kérdés.


Azt nem tudom, hogy a kérdezők mennyire követik nyomon a saját kérdéseiket; én igyekszem, de nekem nem nehéz, mert GYK-s pályafutásom eddigi egy éve alatt mindösszesen négy kérdést írtam ki. :D


Arról nem is beszélve, hogy én nem a Helyesírás kategóriába tenném, hiszen - bár itt is szoktunk rokon területekkel foglalkozni, főleg off formájában :D -, de szerintem nem ide való. Én inkább a Kultúra és közösség -- Nyelvek kategóriába tenném; ezért is kértem, hogy ha kiírod, akkor másold be ide a linket, ugyanis a Helyesírást rendszeresen nézem, a másikat viszont csak alkalmanként. :)


De ahogy érzed, nem biztos, hogy igazam van. És persze ha nem akarod, nem kell, csak egy javaslat volt. :)


Üdv. :)

2012. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
szeríntem ezek nem ís ojan rosz hibák én is ijeneket elytek !!!!
2015. ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!