Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ezek mennyire súlyos helyesírá...

Ezek mennyire súlyos helyesírási hibák?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: Lefogok merülni, kiakarok menni, letudok fogyni, megtudom csinálni, stb.

#hejjesírás
2012. máj. 14. 20:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
NAGYON. És még fáj is ha az ember olvassa, sőt az írót is bőven alábecsülheti az olvasó. Nem olyan nehéz ám ezt helyesen írni. Személy szerint nem zavar a j-ly elírása, de ezekre a fentiekre kifejezetten érzékeny vagyok.
2012. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Pontosan. Akik ezeket írják, azok észre sem veszik, hogy így nincs értelme a mondatuknak. Egyetemet végzett emberek is írnak így, például a rajztanárom. Szerintem ez nagyon gáz.
2012. máj. 14. 21:09
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, osztom a véleményeteket.

Akkor nézek én is nagyot, amikor egy nyelvtani kérdéshez szól hozzá az illető, értelmesen leírja a választ, megindokolja stb...

Közben pedig a fent írt szókapcsolatokat használja.

Ez nagyon szomorú, mert egyre többen vannak, akik ilyen igénytelenül írnak.

Én ki szoktam javítani, akkor is, ha a kérdés kiírójának nem tetszik.

2012. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, kérdező, de ezek nem helyesírási hibáK... Ugyanis négy példát írtál _egyetlen_ típusra: Ha az igekötő és az ige közé egy másik szó ékelődik be, akkor mindhárom szót külön kell írni.


És bár nyelvi zelóta vagyok, de sajnos nem tudok egyetérteni veletek a súlyosságot illetően. Szerintem ennél sokkal súlyosabb hiba a j / ly keverése, vagy a kiejtéstől eltérő helyesírású szavak kiejtés szerinti írása (-dt helyett -tt, -ts helyett -cs stb.)


Kicsit off, de találtam nemrég egy jelvényt...:


Grammar police – to serve and correct

[link]


... meg egy jó kis FB-oldalt vicces képekkel, mint pl. ezek:


[link]


[link]


Üdv. :)

2012. máj. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Mert ha az ember például gyorsan gépel, és véletlenül kihagyja, vagy nem elég erősen üti le a szóközt, akkor már elírás, ami nem a nyelvtani ismeret hiányának eredménye.

Ha következetesen így ír, akkor már sokkal valószínűbb, hogy rosszul ismeri a szabályt.

2012. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
93%

Ilyen hibák olvasásakor merül fel bennem a kérdés, hogy ezek az emberek hol voltak általános iskolában?

Nagyon szomorú, hogy nem tanítják rendesen a helyesírást az iskolákban, így akinek nincs hozzá érzéke vagy nincs igénye rá, az sosem fog helyesen írni. Érettségin néztem nagyot... Míg az én érvelésemben 5 vesszőhiba volt, az osztály fele annyi helyesírási hibát vétett, hogy az összes levonható pontot le kellett vonni... Pedig lehetett helyesírási szótárt használni, könyörgöm! Tudom, ez már nem a kérdéshez kapcsolódik, de muszáj volt kiírjam magamból...

2012. máj. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Gyerekek, menjünk vissza 3.-ba, tanuljuk meg még egyszer.

Igekötős ige: Ha az igekötő és az ige között más szócska áll, azokat külön írjuk.

Ha egy 8.-os tanítványomnál látok ilyet, és egyébként 4-es lenne a dolgozata/tollbamondása, ráírnék egy 2-est. De nyomban. Aztán felküldeném a könyvtárba.

2012. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tanár vagy?
2012. máj. 18. 20:47
 9/24 anonim válasza:
68%

#7-es vagyok.

Igen, és most nyolcadikos az osztályom. Nagyon súlyos hibák.

2012. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3%
grammar nazi!
2012. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!