Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sokan miért így írnak dátumot...

Sokan miért így írnak dátumot ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés
23-adikán, 2.dikán, 16án, 4dikén, és még több ilyet láttam ebben a kategóriában főleg izguljunk együtt, teszt, nem vár tnapja kérdéseknél. Mi ennek az oka? Már lassan ott tartok, hogy megkérdőjelezem, hogy valójában, hogyan helyes a dátumok kiírása, annyi félét látok már. Titeket zavar ha valaki így ír dátumot kérdésben? Látom ilyen kérdéseknél, hogy bizony meg szokták szólni a kérdezőt és ilyenkor ő is felháborodik. Mi ez a jelenség?

ma 00:24
1 2
 11/18 anonim válasza:
0%

8: a míg az amíg rövidült alakja, de olyan nincs, hogy amég


„amég”: ismeretlen

Javaslatok: magé, még, amíg, aség

(Forrás: [link]


Szóval lehet tájnyelvi beszélt nyelvben használják a míg helyett a méget, de írásban semmiképp sem helyes. Az se írod le, hogy köll, pedig van, ahol a kell köll meg az ember embör… szóval érted. HelyesÍRÁS.

ma 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

11


Amég- ameddig. Pont ugyanúgy rövidíti belőle, mint az amíg-ot.

A tajnyelvi beszéd pedig írott formában is létezik, és ott bizony embör lesz, meg köll.

Értem, hogy neked nem tetszik, de ettől még vannak emberek, akik bizony így használják.

ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%
Mert nem tudnak írni,így használják a vesszőt ,így vagy , így. Dátumoknál nem használnak kötőjelet 1én, túl sok szóközt használnak 10 - től vagy 8-olcadikáig megismétlik a szám egy részét. Sokan nem használnak ékezetet és nem lehet eldönteni, hogy bele mennek vagy benne vannak. A kérdésben lányokhoz szólnak, de a leírásban azt kérik, írd le a korodat. Tuljadonneveket sokszor kisbetűvel írnak, de a Magyart vagy az Ént naggyal. Nem e tudják használni ezt a kérdőszócskát, vagy teljesen érthetetlen az egész kérdés.
ma 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
52%
12: a legtöbbjük nem tájnyelvi meg nem a régies forma miatt használja így, hanem mert fogalmatlan, át se gondolja mit jelent így és hogyan mondja.
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

14


Az is lehet. Vagy úgy van vele, mint te a fogalmatlannal. Nincs valójában ilyen szó, mégis használod

ma 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 BringaManó ***** válasza:
73%

14, az anyanyelv már csak ilyen, nem szoktunk rajta gondolkodni, mondjuk, ahogy jön, és az pont jó úgy (eltekintve persze a nyelvbotlásoktól), pont azt jelenti, amire szánják, pont úgy "kell" használni, ahogy az anyanyelvi beszélők használják.

ugyanis azt, hogy egy nyelv milyen, abból tudunk meg, hogy megfigyeljük az anyanyelvi beszélőit, esetleg leírjuk, hogy ők hogyan beszélnek, de semmiképpen sem írjuk ELŐ nekik. (azt meg aztán végképp nem csinálja értelmes ember, hogy egy felnőtt embertársának az anyanyelvhasználatát kijavítja.)

ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%

#14

Mint az egyenlőre egyelőre helyett, elakartam menni el akartam menni helyett, nemtudom nem tudom helyett, végett miatt helyett, ezmiatt emiatt helyett, avval azzal helyett, 2024-őszén 2024 őszén helyett, márnem már nem helyett és a többi.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

Sokan azért írnak így, mert nem tudják, hogyan kell. Közülük sokan igénytelenek és nem is érdekli őket, mások nem kaptak megfelelő oktatást vagy nevelést.

A tudatlanság azért növekszik, mert egyfelől tönkretették az oktatást, másfelől a cél a hülyék számának növelése. Azok ugyanis elszenvedik a környezeti hatásokat, nem visszahatnak rájuk.

ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!