Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Sokan miért így írnak dátumot...

Sokan miért így írnak dátumot ebben a kategóriában?

Figyelt kérdés
23-adikán, 2.dikán, 16án, 4dikén, és még több ilyet láttam ebben a kategóriában főleg izguljunk együtt, teszt, nem vár tnapja kérdéseknél. Mi ennek az oka? Már lassan ott tartok, hogy megkérdőjelezem, hogy valójában, hogyan helyes a dátumok kiírása, annyi félét látok már. Titeket zavar ha valaki így ír dátumot kérdésben? Látom ilyen kérdéseknél, hogy bizony meg szokták szólni a kérdezőt és ilyenkor ő is felháborodik. Mi ez a jelenség?

ma 00:24
1 2
 1/17 anonim válasza:
91%

Mert sokszor tocni könnyebb, mint egy helyesírási szótárat elemezni. 🤷‍♀️

Kedvencem: 2.ik (másodikik) 😅

ma 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
80%
Komolyan csak a dátumokon veszed észre a helyesírási igénytelenséget? Általános, hogy nem tudnak írni, nem csak ebben a kategóriában.
ma 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-Nem, de most csak erre irányult a kérdésem és csak ez a kategória érdekel, más nem!
ma 03:40
 4/17 anonim válasza:
100%
Nekem is szúrja a szemem.😏
ma 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2-még annyi, hogy főleg azért is csak ez a kat. mivel itt elvileg olyan felnőttek vannak akik gyermeket fognak nevelni, tanítani...ilyen helyesírással hogy fogja a gyerek megtanulni ha neki nem megy 6dikán? :(
ma 04:11
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

A helyesírás egy készség, ami nem mindenkiben van meg és ettől még lehet csodálatos szülő. Nyilván azt, akinek megy, zavarja, de értelmes ember nem köt bele.

Ha valamihez nem értek, arra nem fogom a gyerekemet se tanítani. Diszlexiás szülő gyereke is megtanul olvasni, diszkalkuliás szülő gyereke is lehet matematika tanár es a kétbalkezes szülő gyerekéből is lehet szobrász.

ma 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
28%

16án meg 4dikén nem zavar, ott csak kihagyta a kötőjelet spóloásból.

Viszont a dátumok helyesírásánál jobban zavar, amikor következetesen még-et használnak míg helyett. Példa: minden etetésnél után addig sírt még el nem aludt.

Illetve az is szúrja a szemem, aki képtelen a ba/be-t és ba/ben-t helyesen használni. Példa: Az oviba megeszik mindent.

ma 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7


A még a míg régies alakja, idősebb emberek, vidékiek használják gyakran. Köze nincs a helyesíráshoz.

ma 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én magyartanár létemre, azon túl, hogy észreveszem, nem foglalkozom vele. A való életben is találkozom olyan emberekkel, akik nem tudnak írni, de nem javíthatok ki mindenkit. Ez az oldal nem erről szól. Írnak ide olyanok is, , akik megálltak 4 általánosnál. Most akkor ő ne kérdezhessen? Amúgy a -ba/-be,-ban/-ben helytelen használata engem is jobban zavar.
ma 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

5!

A vesszők hiánya az írásodban engem jobban zavar.

Kit mi, ugyebár.

ma 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!