Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek melyik a legideges...

Szerintetek melyik a legidegesítőbb helyesírási hiba? :D

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 19:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

Mano! Olvasd el még egyszer, azt írta hogy méhszáj és a J használatra utalt vele.

Csak a pontosság kedvéért, ha már te is többeket kijavítottál ... 😀

2020. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Manó! Az írásjelek korrekt használata mióta nem a helyesírás témaköre? Üdv, #14
2020. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim válasza:
40%
20-as és mi közöd hozzá? Azt írjuk amit akarunk és a témához kapcsolódott, szóval nem értem mit agyalsz ezen és hidd el van aki így is leírja. -7es voltam.
2020. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 BringaManó ***** válasza:
17%

#21: köszönöm, ezt tényleg benéztem! :-)-:


nem gondoltam volna, hogy ez is gyakori – de most rákerestem, és meglepődtem, hogy mennyi ilyen van...


#22: helyesírásinak mondhatjuk, de nyilván nem hiba (nem tévesztés vagy tudatlanság), ha valaki egyáltalán nem használ írásjeleket, hanem direkt csinálja.

(ahogy az sem helyesírási hiba, amikor a mondat elején nem nagybetűt használok, hanem direkt van.)


#23: mihez nincs közöm?... ha jól értettem, azt írtad, hogy falra tudnál mászni az "igazándiból" szótól. a nyilvánosságnak írtad, így mindenkinek lett hozzá köze – ez egy ilyen műfaj. :-)


"Azt írjuk amit akarunk és a témához kapcsolódott,"


kétségtelen, azt írunk, amit akarunk. (ezért óvatosan csak javasolni bátorkodtam :-)


"szóval nem értem mit agyalsz ezen"


ja? hát akkor kérdezz... :-)


"és hidd el van aki így is leírja."


ja? akkor talán mégsem az igazándiból szóról van szó... :-/ de akkor miről?... segíts lécci.

2020. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

"#22: helyesírásinak mondhatjuk, de nyilván nem hiba (nem tévesztés vagy tudatlanság), ha valaki egyáltalán nem használ írásjeleket, hanem direkt csinálja."

Ja hotyha valaki direkt csinája akkor nem számit hejes irási hibának?

Kíváncsi lennék a tanítónéni véleményére...

Másrészt nekem mindegy, hogy tudatlanságból vagy nemtörődömségből hanyagolja valaki a szükséges írásjelek nagy részét: egyrészt hibás, másrészt baromi zavaró.

2020. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
31%
5-ös vagyok. Minek van olyan szabály, hogy teljes hasonulás? Mert az "ezzel-azzal"-nál kétségkívül ez történik. A -val, -vel v-je hasonul az ez, az mutatónévmások utolsó betűjéhez, ami z.
2020. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
86%

eszembe jutott még egy. amikor feltételes mód e/1-ben a -nák jelet használják

pl. tök szívesen csinálnÁk valamit

2020. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

#26

"Minek van olyan szabály, hogy teljes hasonulás? Mert az "ezzel-azzal"-nál kétségkívül ez történik. A -val, -vel v-je hasonul az ez, az mutatónévmások utolsó betűjéhez, ami z."

Nem nyert, a jelenleg érvényes helyesírási szabályzat szerint az "ezzel/azzal" és az "evvel/avval" egyaránt helyes. Ugyanis olyan szabályunk is van, hogy az "ez, az" mutató névmások "z" betűje hasonul a határozórag első mássalhangzójához (ebbe, ehhez, ekként, stb.). Két szabály üti egymást, az emberekre van bízva, hogy melyiket érzik erősebbnek. Ugyanez nem érvényes a "-vá/-vé" toldalékra, ott csakis "ezzé/azzá" a megengedett.

2020. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
76%

Amikor az emberek nem tudják, hogy valakinek a valamije "j"-vel írandó és nem "ly"-nal.


Helyesen: kabátja, cipője, táskája.


És ahogyan sokan leírják: "kabátlya, cipőlye, táskálya".



Ezeket sem szeretem: "tuggya, csinájja, jáccik".


Helyesen: tudja, csinálja, játszik.



De a legdurvább, amit láttam, a János név volt "Ly"-nal leírva.


"Lyános"...

2020. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

#28 hiszek neked, akkor ezeket vegyük le a listáról 😅

(egyébként én maradok az "ezzel-azzal" verziónál, ezt tanították anno a suliban 😅😂💁🏻‍♀️)

2020. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!