Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ember chipiet fognak beöltetni...

Ember chipiet fognak beöltetni az szerintetek igaz hogy hogy nem fogad ja el valaki nem vasárlohat nem dolgozhatnak? Meg éhen fog halni?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 19:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
... és valljuk be őszintén, a konteós gondolataid nem saját kútfőből származnak. Nincs meg a gondolati szabadságod. Hallasz ezt-azt, olvasol ezt-azt anélkül hogy utánaolvasnál, ellenőriznéd a forrásokat... majd gyúrod kicsit, vegyíted, és máris azt hiszed a saját gondolataid. Pontosan olyan és annak az áldozata vagy, amit és akiket gyalázol.
2018. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 Wadmalac ***** válasza:

Nem értem, mi ez a nagy privacy pánik az ilyen dolgokkal kapcsolatban, ami ezernyi módon tudná kényelmesebbé tenni az életünket.

Az ég egy világon nem lenne egy ilyen beültetett csip durvább megfigyelési lehetőség, mint ami ma a mindig magunknál hordott mobilunkkal, utcai, bolti kamerák alá sétálásunkkal önként és dalolva már régen megadtunk.


Amúgy biztos vagyok benne, hogy ha bevezetik az ilyen chipet, marha rövid időn belül kapható lesz aliexpressen az a filléres kínai kütyü, ami ezt le tudja árnyékolni, ha ahhoz van kedvünk.

2018. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:

Erre a konteós barátunknak az a válasza, hogy a végtelen csilliárd dolláros katonai műholdalakat meg RF hálót nem lehet leárnyékolni. Na meg van nem-RF nyomkövetés is (Google Maps).


Az ultimate érv pedig: A háttérhatalom annyi pénzt önt a titkos technológiákba, hogy 50 évvel le vagyunk maradva. :)

2018. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 Wadmalac ***** válasza:
#63: Oké, de akkor meg az az egy xaros chip már nem oszt, nem szoroz. :D
2018. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 2*Sü ***** válasza:
91%

> Ha totális kontrollra van szükség, oda már kevés lesz az okosteldzsó. Na de miért volna szükség totális kontrollra? Ezt az elvtársaktól kell megkérdezni elsősorban, vagy a pénzügy-gazdasági elittől. Ha mindenütt totális lenne a kontroll, egyedül maradnának az osztatlan, korlátlan hatalommal.


Az a probléma ezzel, hogy egy bizonyos szintű kontroll után visszanyal a fagyi. Nyilván egy – illetve minden – gazdasági szereplőnek – egy autógyárnak ugyanúgy, mint egy kis kézműves pékségnek – az lenne a szűk látókörű érdeke, hogy nulla fizetést adjon a dolgozóinak, és végtelen összegért vegyék meg a termékeit. De ha nulla fizetést ad az alkalmazottainak minden cég, akkor ki fog termékeket vásárolni?


> Azért van szükség totális kontrollra, hogy ez a szűk hatalmi gyülevész ellenállás nélkül érvényesíthesse az érdekét a többiek rovására.


Mindenkiben van egy adag ellenállás. Még a legfanatikusabb Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP, DK, akármilyen pártszavazónak is van legalább egy olyan pont, amiben nincs meggyőződve 100%-ig, hogy a pártja a helyes álláspontot képviseli-e az adott témában.


Viszont a totális kontroll szükségességét ezek alapján azért tartod szükségesnek, hogy ellenállás nélkül lehessen hatalmat gyakorolni. De miért szükséges a hatalom gyakorlásához az ellenállás teljes hiánya? Ahogy írtam pont erre jött rá a hatalom, hogy nem szükséges.


Ma és itt, Magyarországon – most függetlenül a saját politikai véleményemtől, ezt bármely politikai szereplő aktuális kormányzásánál el lehet mondani – rengeteg ember érez ellenszenvet az aktuális kormány, jelenleg a Fidesz ellen. Sok emberben ezek nagyon mély és heves indulatokat keltenek. Egy magánbeszélgetésben vörös fejjel szidja a Fideszt, meg a Zorbánt, mint a bokrot, és valóban úgy érez, hogy legszívesebben megölné ezeket. Mondjuk tegyük fel van egymillió ilyen nagyon dühös és elkeseredett ember. Lesz ebből forradalom? Nem. Tudod miért nem? „Cirkuszt és kenyeret.” Mert az emberek azért viszonylagos kényelemben élnek még ha létminimumon tengődnek egyik napról a másikra, akkor is, és van mit veszíteniük. „Mert kimenni tüntetésre? Hát… Nem is tudom. Nyilván tök jó lenne, ha ezek eltakarodnának. Valaki menjen ki tüntetni, teljes mértékben támogatom. De én most nem, mert hát ugye otthon a család, meg holnap korán kell kelni. Meg eső lesz és hideg, nem akarok se szétázni, se szétfagyni. Még a végén megfázok, már csak az hiányozna. Meg pont ma lesz tüntetés, mikor az X focimeccs / a Való világ / az Izaura megy a tévében!?”. És kimegy 50 000, esetleg 100 000 ember tüntetni. És mi történik? Gyurcsánynak igaza volt. Majd hazamennek. Esetleg pár száz ember még elkezdi kővel dobálni a párt székházát – amitől nyilván másnap az aktuális ellenzék elhatárolódik –, de azok is hazafutnak némi vízágyú és könnygázgránát után. Másnap meg mindenki éli a megszokott életét, ha meg is hirdetnek egy újabb demonstrációt, arra meg kimegy 20 000 ember, harmadnap meg pár ezer maximum.


Voltak itt elhúzódó tüntetések. De csak pár nagyon elszánt ember csinálta végig. Voltak itt heves összecsapásokkal járó tüntetések. És? Lett valami következménye? Semmi. Gyurcsány azért mondott le, mert tüntetések voltak? Nem, inkább azért, mert a saját pártja számára kezdett vállalhatatlan lenni, a saját pártja hatalmi elitjénél volt meg annak a veszélye, hogy egy belső konkurens vezető maga mellé állítja azt a pár párttagot, akik így is, úgy is benne vannak a hatalmi elitbe. Hogy tüntetések is voltak? Maximum áttételesen érdekes.


És nem kell a túlnyomó – 95+n% – többséget – ahogy te fogalmaztál – „hülyíteni” médiamoslékkal, elég csak egy laza 20-25%-ot, ami meg nem nehéz, lévén kb. ennyi a 87-90 alatti IQ-val rendelkezők aránya. Nekik szól az, hogy: Brüsszel, Soros, migráns. Meg előtte az, hogy 23 millió román, IMF, a köteles beszéd, stb… Vagy ha nincs valami aktuális gumicsont, akkor azt kell eladni, hogy szavazz ránk, mert különben jönnek a kommunisták, a nácik, a zsidó karvalytőke, a melegek, vagy éppen a homofóbok, az inkvizíció, vagy éppen a keresztényüldözés. 5-10%-ot személyesen érdekeltté kell tenni, hogy az adott pártra szavazzon. Nem kell ehhez sem sok, néhányan óhatatlanul gyarapodnak bármilyen kormány is van, így hajlamosak az aktuális kormányt választani. Ha ez mégsem elég meggyőző, nekik szól az adócsökkentés, a 13. havi nyugdíj, a tandíjmentesség, a CSOK, az adóztassuk meg a gazdagokat, meg hasonlók. Másik 30%-nál meg azt kell elérni, hogy ne akarjon politikával foglalkozni, hogy az ellenzékben sem lásson sokkal jobb lehetőséget, hogy a saját hétköznapi életével legyen elfoglalva, a közügyek meg hidegen hagyják, magyarán egy választásnál, népszavazásnál maradjon otthon. A különböző beszólogatások, a karaktergyilkolások, a „másik is lop”, meg hasonlók szólnak nekik, de sokan átlátva a szitán ettől függetlenül tartják reménytelennek a változást. A maradék 40% meg lehetőleg legyen megosztott legalább 2-3 párt között.


Egy jó kialakított választási rendszerrel, ennyi pont elég a hatalom megtartásához. Lásd: 2014-es választások. A választásra jogosultakhoz mérten a listás választások így alakultak:

- 27,58% a Fidesz-KDNP-t választotta,

- 38,76% otthon maradt,

- 15,72% választotta az Összefogást (MSZP, Együtt, DK, PM, MLP),

- 12,67% választotta a Jobbikot,

- 3,28% választotta az LMP-t,

- 1,99% meg valaki mást választott.

Az arányok hasonlóak, bár kicsit többen maradtak otthon. Látszik, hogy többen választották az ellenzéket, mint a kormánypártokat, de ők meg megosztottak voltak 2-3 alternatíva között, holott így is összefogott az ellenzék egy nagyobb csoportja. Viszont emiatt egy jól kitalált választási rendszerben így ezek az arányok nem hogy a hatalom megtartásához, azaz az egyszerű többséghez voltak elegendőek, hanem egy 2/3-os többséghez az országgyűlésben.


És ilyenkor az aktuális vesztes mindig elő szokta venni, hogy többen szavaztak az ellenzékre, hogy 72% nem szavazta meg a Fideszt. Az aktuális nyertes meg azt szokta kommunikálni, hogy az emberek 84%-a nem szavazta meg a második legerősebb alternatívát. Ami mind-mind valamilyen szinten csúsztatás, nem egy objektív kép, lássuk be. Meg úgy alapvetően azt kommunikálja az aktuális ellenzék, hogy a választási rendszernél lejt a pálya, igazságtalan a rendszer. De nyilván ha feléjük lejtene a pálya, nem lenne ezzel gond. Meg most ha elvonatkoztatunk attól, hogy éppen melyik párt nyerte a választást, egyáltalán melyik országról van szó, akkor abban is megvan a logika, hogy a győztes mindent visz. Egy erős elnöki rendszerben ez majdnem így van. Annak is megvan a logikája, hogy 100%-ban az kapja meg a teljes hatalmat az, amelyik hatalmi csoportot a legtöbben jogosítottak fel erre. Ehhez képest a mi rendszerünk nem ennyire szélsőséges, pedig egy ilyen szélsőséges rendszer mellett is nagyon jól lehet egyébként érvelni, egy három- négyosztatú, viszonylag kiegyenlített, de kevésbé kompromisszum kész politikai erőviszony esetén máshogy nehéz is lenne kormányozni.


A lényeg így az elkalandozásom után, hogy nem kell mindenkit kontrollálni, vagy lenyomni a torkukon valamiféle propagandát. De még csak a többséget sem kell feltétlenül manipulálni, a hatalmi elit – ha jó eszközökhöz nyúl, kellően rafinált – enélkül is képes megtartani a hatalmát. Gyurcsány ezt nem csinálta jól szerintem. Pl. a vizitdíjat képtelen volt elengedni. A Fidesz az elején egész jól csinálta. Nem verték szét a tüntetéseket, csak ki volt vezényelve a rendőrség. Ha valaki nekiállt megrohamozni a Parlamentet, akkor nem földre teperték, csak visszalökték a tömegbe. Tüntetés volt a netadó ellen? Akkor nem lesz netadó, sőt csökkentjük az internet szolgáltatás ÁFA-ját, a tervezett extra bevételt meg behajtjuk olyanoktól, akiket a többség nem kedvel, mondjuk a bankoktól. Pont az volt az erejük a Gyurcsány-kormánnyal szemben, hogy képesek voltak engedni a nyomásnak. Szerény véleményem szerint – de nem akarom méltatlan aktuálpolitikai vitává silányítani a kérdést – az elmúlt 4-5 évben kezdték túltolni a biciklit, és meg vagyok győződve arról, hogy pont ez lesz a gyenge pontjuk. Nem hiszem, hogy a nép fogja őket leváltani, belülről fog szétesni, a még valamennyire józan és valamennyi erkölccsel rendelkező párttársak számára lesz a dolog vállalhatatlan.


Egy totális kontroll eddig a történelem során rövidtávon esetleg lehetett hatékony. Hosszútávon viszont vagy forradalomba, vagy szétesésbe, belső puccsba torkollt. Vagy egy konszolidálódásba, a totális kontroll elengedésébe, némi mozgástér meghagyásába, némi véleményszabadság, jólét megadásában, mert csak ez tudja igazán megszilárdítani az aktuális rendet, és nem a totális kontroll. Totális kontrollt az akar, aki nem ismeri a történelmet eléggé, vagy elveszítette a racionalitását, paranoiássá vált. Mert aki reálisan látja a történelemből levonható tanulságokat, az pontosan látja, hogy a totális kontrollt alkalmazó hatalom elég gyorsan eltűnik, a hatalmi elit tagjai ritkán halnak természetes halált, és még ha van is néhány kivétel, azért jellemzően ez így van.

2018. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

#65, Gyönyörű összefoglalója a helyzetnek.

Ha már mindenáron összeesküvéselméleteket akarunk gyártani, akkor vegyük elő azt aminek van alapja és nem egy bizonyíték is rá.


Az, hogy a soft-kontroll tekintélyelvű és populáris állam kiépítése egy tudomány. Nagyon sok ember dolgozott és dolgozik rajta, hogy cseppre kimért adagokkal befolyásolják az embereket, miközben az oligarchák felemelkednek. Feltehetőleg nem Orbán agyában született meg ez a tudomány, hanem külföldi lángelmék alkotta módszereket vettek át. Lépésről lépésre megtervezett propaganda ette bele úgy magát az ország testébe, eliminálva a konkurenciát, hogy most már tényleg kevés esélyt látok a váltásra. Ez színtiszta pszichológia és idegtudomány.


Meg lehet nézni, végülis Szingapúrban is már 40 éve egypártrendszer van, nincs helye a politikai rivalizálásnak.


A különbség az, hogy Szingapúr egy jóléti állam, és ha el is tartja a szövevényes vezetést, a cirkusz és kenyér + a biztonság miatt egyszerűen nem is ágál senki a hatalom ellen.

Magyarország ehhez képest kanyarban sincs, úgyhogy azt a keveset osztják szét az oligarchák és veszik el a nyomorgó emberektől, létminimumon tartva őket.

2018. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

... ja és az a szomorú, hogy még így is tökéletesen működik, sőt egyre jobban, egyre professzionálisabban csinálják.

A pénzek áramoltatása ma már nyíltan zajlik, hiszen nincs média ami elmondaná a 2/3-nak, ha meg meg is hallanák, vannak fontosabb problémák, migránshadak, Soros stb.


Az meg hogy eközben szétverik a tudományos kutatás függetlenségét, a művészeti platformokat, az oktatást stb... ez senkit nem érdekel 80-90 IQ körül. Pont ami a kultúránkat adná, azt a legkönnyebb szétütni és beültetni a vezetői székbe a pártkatonákat. Ez talán a végső szög az értelmiség koporsójába.


Nem kell ide csippeltetés :D

2018. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:

"Nézd én nem bántani akarlak, de ha minimális természettudományos alapod sincs, nincsenek alapismereteid sem... sőt utána sem nézel a dolgoknak... akkor hogyan tudnál önálló gondolatokat megfogalmazni?"


Utánanéznek ezeknek mások, akiknek ez a szakterületük. Itt nem természettudományról vagy alapismeretekről van szó, hanem a jó öreg emberi természetről, a hataloméhségről, az uralomvágyról, politikai motivációkról. Csupa olyasmiről, amit te tankönyvben hiába keresgélsz.


"Ha én nem tudnám hogyan működik a GPS, nem lenne arcom ide beírni azokat amiket te is. Ha nem tudom, hogyam működik egy pacemaker, akkor nem írok le hülyeséget."


Ezen már túlvagyunk, megbeszéltük, hogy nem csak GPS alapú nyomkövetés lehetséges. Hoztam is rá számos precedenst. A működésükről valószínűleg gőzöd nincs neked se, de nagyon hangoztatod, hogy ezekkel ugyan fizikai képtelenség lenne bárkit is nyomon követni...


"Ugyanis ha valamiről véleményt alkot egy valódi tudományos módszertannal dolgozó szkeptikus, akkor alaposan körbejárja a témát."


Nálad ezekszerint ez kimaradt.


"... és valljuk be őszintén, a konteós gondolataid nem saját kútfőből származnak."


Tehát kizártnak tartod, hogy felnézhettem a fityegő videókamerákra, vagy szeget ütött a fejembe a háziőrizetesek nyomkövető karperece, és megfordult a fejemben az, hogy ha ezt kötelezővé és totálissá teszik, annak mi lesz a vége. Ó de csúcs!

Ezek vagytok ti, birkák. A saját korlátaitokon képtelenek vagytok túllátni, fel se merül bennetek, hogy valaki esetleg nemcsak a fegyvert látja, hanem azt is, kinek a kezében van.


"Hallasz ezt-azt, olvasol ezt-azt anélkül hogy utánaolvasnál, ellenőriznéd a forrásokat... majd gyúrod kicsit, vegyíted, és máris azt hiszed a saját gondolataid."


Nem barátom: amit hallottam és amit olvastam, ugyanazt a következtetést vontam le másoktól függetlenül, amit ők. Nem volt rá szüksége senkinek, hogy manipuláljon. Egy állandóan hordott nyomkövető karperec valószínűleg nem abból a célból készült, hogy 20%-os kedvezményt kap a viselője a TESZKÓban a Rauch Neszteára vagy az étcsokis Sznikerszre. Ezek a technológiák, amiket felsoroltam, mind olyanok, amik 1 kifejezett céllal készültek, és vissza is lehet velük élni.


"Pontosan olyan és annak az áldozata vagy, amit és akiket gyalázol."


No John...YOU ARE the demonz!!!


"Nem értem, mi ez a nagy privacy pánik az ilyen dolgokkal kapcsolatban, ami ezernyi módon tudná kényelmesebbé tenni az életünket."


Mert mondjuk a kényelemért feláldozod a szabadságodat és a személyiségi jogaidat?

Persze a butabirka annyit fog fel, hogy itt a vezetőszár, tök jó, nem kell gondolkodnom, merre menjek...


"Amúgy biztos vagyok benne, hogy ha bevezetik az ilyen chipet, marha rövid időn belül kapható lesz aliexpressen az a filléres kínai kütyü, ami ezt le tudja árnyékolni, ha ahhoz van kedvünk."


Mert nyilván egy filléres kínai kütyüvel le lehet majd csak úgy á lá natúr árnyékolni egy dollármilliókért kifejlesztett elektronikai eszközt...aha...


"Erre a konteós barátunknak az a válasza, hogy a végtelen csilliárd dolláros katonai műholdalakat meg RF hálót nem lehet leárnyékolni."


Le lehet árnyékolni? Nosza, akkor mondd meg, hogyan, mivel, észvitéz.

Hogy is volt a lózung az alapismeretekről meg a természettudományokról? Most szépen a saját csapdádba estél.


"A háttérhatalom annyi pénzt önt a titkos technológiákba, hogy 50 évvel le vagyunk maradva."


Az USA-hoz képest le is vagyunk maradva, nem 50 hanem uszkve 100 évvel, de azért irkáld csak a baromságaidat...


"Az a probléma ezzel, hogy egy bizonyos szintű kontroll után visszanyal a fagyi [...] De ha nulla fizetést ad az alkalmazottainak minden cég, akkor ki fog termékeket vásárolni?"


Az emberek megfigyeltetésének és a fizetéseknek mi köze van egymáshoz?


"Mindenkiben van egy adag ellenállás. Még a legfanatikusabb Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP, DK, akármilyen pártszavazónak is van legalább egy olyan pont, amiben nincs meggyőződve 100%-ig, hogy a pártja a helyes álláspontot képviseli-e az adott témában."


A butabirkákban nincs. Amint látod, azok arra mennek, amerre a kolompot rázzák. Amelyik mégse menne, annak kötél a nyakába és vonszoljuk. Ezeknek már a nyakukba se kell adni, saját maguk dugják a hurokba fejüket, kényelmi szempontokból.


"De miért szükséges a hatalom gyakorlásához az ellenállás teljes hiánya? "


Ezt komolyan el kell magyarázni?

Ha nincs ellenállás, a hatalomnak csak a fantázia szab határt, mit tehet meg az emberekkel.


"Mondjuk tegyük fel van egymillió ilyen nagyon dühös és elkeseredett ember. Lesz ebből forradalom? Nem. "


1 millió ember esetén már simán lehet - és lesz is - forradalom. Ne legyenek illúzióid.


"Mert az emberek azért viszonylagos kényelemben élnek még ha létminimumon tengődnek egyik napról a másikra, akkor is, és van mit veszíteniük. "


Helyes, ha majd a kúrmány elszedi ezt a keveset is tőlük (merthogy el fogja), és nem lesz mit veszíteni, ki fog törni itt, nem forradalom, de polgárháború.


"de azok is hazafutnak némi vízágyú és könnygázgránát után. "


Vagy viszonozzák a karhatalom támadását pár Molotov-koktéllal...ilyesmi is történt nem is olyan nagyon régen...


"Voltak itt heves összecsapásokkal járó tüntetések. És? Lett valami következménye? Semmi."


Kurcsány speciel eltakarodott, tehát volt következménye.


"Gyurcsány azért mondott le, mert tüntetések voltak? Nem, inkább azért, mert a saját pártja számára kezdett vállalhatatlan lenni, a saját pártja hatalmi elitjénél volt meg annak a veszélye, hogy egy belső konkurens vezető maga mellé állítja azt a pár párttagot, akik így is, úgy is benne vannak a hatalmi elitbe. "


Ez nettó baromság, mellémagyarázás és duma. Kurcsány azért mondott le, mert az országon belül vált tarthatatlanná a helyzete, és nem merte megkockáztatni, hogy ha újra kivezényli a policájokat, és éleslőszerrel lövet a tömegbe, elszabadulna a pokol. Az a pár száz koszos zsernyák nem ellenfél több millió felbőszült embernek.


"nem kell a túlnyomó – 95+n% – többséget – ahogy te fogalmaztál – „hülyíteni” médiamoslékkal, elég csak egy laza 20-25%-ot, ami meg nem nehéz,"


Szavazásnál a minél nagyobb százalék a mérvadó, tehát igenis kell. 5-10% az lópikula, ennyi támogatója még a törpepártoknak is van.


"A lényeg így az elkalandozásom után, hogy nem kell mindenkit kontrollálni, vagy lenyomni a torkukon valamiféle propagandát."


Másként nem lehet az emberekre és az életükre hatni, csak közvetlenül (fizikai kényszer) vagy közvetetten (propaganda), tehát igenis kell.


"De még csak a többséget sem kell feltétlenül manipulálni, a hatalmi elit – ha jó eszközökhöz nyúl, kellően rafinált – enélkül is képes megtartani a hatalmát."


Így van, és erre egy nyomkövető chip tökéeltes eszköz.


"Totális kontrollt az akar, aki nem ismeri a történelmet eléggé, vagy elveszítette a racionalitását, paranoiássá vált."


Totális kontrollt az akar, akit a jelenlegi hatalom nem elégít ki. És ilyenből több van, mintsem gondolnád. Sztálin bátyó is ilyen volt, csak mivel anno a technikai feltételek nem voltak adottak, besúgókat, vamzerokat tartott. Durván ugyanaz, mint ma a videókamera, a poloska, meg az RFID-chip. A kocsmában valaki elmorgott egy szitkot a rendszerről, mert a kompót ára 50 kopejkáról 60-ra emelkedett, másnap már meg is kezdte 25 éves lágerbüntetését.


"Mert aki reálisan látja a történelemből levonható tanulságokat, az pontosan látja, hogy a totális kontrollt alkalmazó hatalom elég gyorsan eltűnik, a hatalmi elit tagjai ritkán halnak természetes halált, és még ha van is néhány kivétel, azért jellemzően ez így van."


Mivel még egyetlen olyan állam sincs, ahol a lakosság tömegmegfigyelését bechippeléssel végeznék, így ez az állítás úgy fals, ahogy van.


"Az, hogy a soft-kontroll tekintélyelvű és populáris állam kiépítése egy tudomány. Nagyon sok ember dolgozott és dolgozik rajta, hogy cseppre kimért adagokkal befolyásolják az embereket, miközben az oligarchák felemelkednek. "


Így van. Mindez sok pénzbe és energiába kerül, ráadásul rengeteg az emberi tényező is. Egy megfigyelést szolgáló chip ehhez képest semmibe se kerül, megbízhatóbb, és hatékonyabb. Tehát ezt az apparátust fogja kiváltani a chip.


"Meg lehet nézni, végülis Szingapúrban is már 40 éve egypártrendszer van, nincs helye a politikai rivalizálásnak."


Csakhogy Szingapúr diktatúrájának köze nincs mondjuk a SZU-hoz, vagy az Orwell-féle Nagytesó-rendszerhez.


"Nem kell ide csippeltetés :D"


Szerinted nem. Szerintük meg igen. Erről pedig ennyit.

De tudod mit? Ha ekkora koponya vagy, győzd meg azokat, akik ezt az eszközt fejlesztik. Kapni fogsz pár kedves, elnéző mosolyt.

2019. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Ezekre a konteós agyhalott baromságokra értelmetlen reagálni.


Hívő emberrel értelmetlen vitázni. Rettegj csak tovább az RFID-től és járj alumínium sapkában. Ne csodáld ha megvonják a rokkantnyugdíjadat egyszer :D A barna szövetnadrágban, szódásüveg szemüvegben meg szandálzokniban csoszogásból és konteók mormolásából könnyen csöves életmód lesz ha így folytatod .:D

2019. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 Wadmalac ***** válasza:

Fura ez. Az emberek szeretnének egy biztonságos, kontrollált társadalomban élni, de amint ugyanez a kontrollálás őket érinti, fel vannak háborodva.

A kocsidat feltörő tolvajt jó, ha látja az utcai kamera, de a szombat hajnali szinuszhullámos kocsmai hazatérésedet ne lássa.

A big data előnyeit nem hogy élvezzük, de elvárjuk, viszont azt, hogy ez RÓLUNK is gyűjti az adatot, attól berzenkedünk.

Be kéne látni, hogy minden kényelmi, biztonsági fejlődéssel együtt jönnek annak a veszélyei is. Valamit valamiért.

2019. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!