Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérhetnék érveket és bizonyíté...

Kérhetnék érveket és bizonyítékokat a lapos Föld "elmélet" híveitől?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallani erről a tévtanról. Úgy vélem, itt az ideje, szedjük össze az érveket. Mik szólnak a lapos Föld mellett?


Abból indulok ki, hogy a tudomány jelenlegi állása szerinti modellt, aki hozzászól, mindenki elvárható szinten ismeri.


Azt várom, hogy a szabad szemmel látható vagy műszeresen kimutatható jelenségeket magyarázzák meg az ő modelljükkel.


Személyeskedést, valamint az égbolt kivetített voltára való hivatkozást, és a vallási megközelítéseket figyelmen kívül hagyom.



2017. dec. 30. 14:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/123 anonim ***** válasza:
90%

Újabb kérdés; honnan tudjuk, hogy jégfal van a világ végén? Miért nem tűzfal? (Csak hogy kedvezzünk egy kicsit a szimulált világ hívőinek is.)

Gondolom ezt sem lehet tudni, mert senki nem látta, csak "valaki mondta".

A másik dolog, hogy az hogyan lehet, hogy a Föld különböző részein más-más az éghajlat? Vegyük példának az Egyenlítőt; ha feltesszük, hogy a "Nap" egy felszegelt lámpa a plafonra, akkor értelemszerűen egy körben kellene nagyon melegnek lennie mindig, azonban az Egyenlítő hosszában nem ugyanolyan hosszú, mint széltében, már pedig ez a körnek egy ismérve.

Végül, de nem utolsó sorban; hogyan lehet, hogy az évszakok is mások? Amikor nálunk (északi-félteke) nyár van, akkor Ausztráliában (déli-félteke) tél van, és fordítva.

2018. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/123 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy képben, még ezekkel sem, akkor mit keresel itt?
2018. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/123 anonim ***** válasza:
Nem az a lényegi kérdés, hogy én mit keresek itt, hanem hogy kioktatás helyett miért nem válaszolsz az általam feltett kérdésekre. Nyilván te birtokában vagy a válasznak, akkor miért félsz megosztani azt?
2018. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/123 anonim ***** válasza:
Nem kioktatni akarlak, csak érdekel, hogy amit megtalálsz a goggle-ban is, kb: 10 másodoerc alatt, azt miért inkább itt a gyik-on kérdezed?
2018. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/123 anonim ***** válasza:

Azért, mert a te álláspontodra vagyok kíváncsi.

Egyébként meg, honnan tudjam, hogy melyik a hiteles válasz a sok közül? Elvégre nem vagyok szakavatott, meg aztán mindenki csak hazudik. Gondolom, te nem vagy hazudós fajta.

2018. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/123 anonim ***** válasza:
Pedig az a fajta vagyok!
2018. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/123 anonim ***** válasza:

Akkor te sem vagy egy megbízható információforrás :(

Viszont az egy érdekes dolog, hogy foggal-körömmel kitartasz a világképed mellett, mégsem tudsz egyik kérdésre sem érdemben válaszolni, ellenben mindenkit hülyének tartasz, aki nem a te álláspontodon van, legyen az bármi is.

Hacsak nem egy mezei troll vagy, az mindent megmagyarázna.

2018. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/123 anonim ***** válasza:

Magadról beszélsz nem?


Nincs saját álláspontom, neked van?

A lapos Földről annyit tudok, amit az elmélet kiötlői megengedtek, hogy az átlag ember is elolvashassa. Bizonyítani pedig akkor tudnám, ha lenne olyan járművem, amivel felrepülhetnék a terem búráig. Persze ehhez engedély is kellene. A te saját álláspontodra én is kíváncsi lennék és a saját bizonyítékaidra, de nem azokra a hazugságokra amik a google-n vannak.

2018. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/123 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudom eldönteni, hogy troll vagy, vagy csak szimplán ennyire hülye, de egy ilyen kis írásba annyi érvelési hibát sikerült felvonultatnod, hogy ha direkt csinálnád, nem menne ennyire jól...


"Nincs saját álláspontom, neked van?"


Mivel én nem állítottam semmit, ezért irreleváns, hogy nekem mi az álláspontom. Sőt, adtam neked egy esélyt, hogy meggyőzz a saját hitedről, de az ujjal mutogatáson kívül nem sikerült semmit felmutatnod.


"A lapos Földről annyit tudok, amit az elmélet kiötlői megengedtek, hogy az átlag ember is elolvashassa."


Tehát ha én kidolgoznék egy elméletet, hogy a Föld valójában Möbius-szalag alakú, és lennék olyan jó fej, hogy megengedném az olvasását, akkor gondolkodás nélkül bekajálnád?


"Bizonyítani pedig akkor tudnám, ha lenne olyan járművem, amivel felrepülhetnék a terem búráig. Persze ehhez engedély is kellene."


Az engedély megadva.


"A te saját álláspontodra én is kíváncsi lennék és a saját bizonyítékaidra, de nem azokra a hazugságokra amik a google-n vannak."


Egyrészt nem tudom, hogy feltűnt-e, de a Google nem egy tudományos ismeretterjesztő oldal, hanem egy olyan keresőprogram, amely megadott kulcsszavak alapján keres meg oldalakat, szóval a "Google-ön" gyakorlatilag minden fent van, nevezetesen az általad említett "lapos Föld"-elméletről írtak is.


Mindenesetre kíváncsi lennék arra a mindenki által elérhető elméletre, amire hivatkozol.

2018. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/123 anonim ***** válasza:
Írni mikor tanulsz meg végre? Ha ennyire hülye vagy, esélytelen a fejlődésed, bár érdeklődésed a téma felöl dicséretes, csak sajnos gagyi vagy hozzá. Nem tehetsz róla, az én hibám, egyszerűbben kellett volna fogalmaznom.
2018. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!