Létezhet az hogy két villanymotor és egy nehéz lendkerék összekapcsolásával ingyen energia kinyerhető? A rosszindulatú kommentelők kíméljenek. Köszönöm. Tudom mit tanít a fizika (álfizika)
Megnéztem. De azok megkaptak minden engedélyt? Tényleg lead 5KW-ot? Nem hiszem. A Fizikát nem lehet meghazudtolni. Minden energia a szél kinetikus energiájából származik. A jelenlegi nem olcsó gépekkel ennek az energiának az 1/3-t lehet kivonni ideális esetben. Ez jelen esetben t=1s:
5000*3=15000J energiát jelent másodpercenként.
15 000J=1/2 * m*v^2 m=ro*V*t ro=1,3kg/m^3 V=A*v
30 000 = 1,3*A*v^3 8
Ha A=10m^2 akkor v=13,2m/s ami állandó 47,5Km/h
Mindez az elérhető legjobb megoldásokkal. Hol lesz folyamatos közel 50Km/h szeled? Mennyi ideig? 10m^2 nem kicsi.
Le a kalappal előtted hogy így kiszámoltad de tényleg és ezt nem cinikusan értem. Mi van abban az esetben ha a kerék átmérőjét növelem és több lapátot használok. Több szelet lehet befogni és az átmérő növelésével kisebb szél is megpörgeti. Esetleg lehetne még szélterelőket alkalmazni ami több szelet juttat a lapátokhoz mit gondolsz?
Sörkollektor? Ok, fűtéshez kell minimum 8KW. Mennyi Napenergia kell ehhez? Ha 30% (Ami rengeteg)hatásfokkal is számolsz akkor ehhez hány m^2- kell? Mindezt télen kell, mikor a napból kevés kraft jön, ráadásul rövid ideig. Nem véletlenül vákuumcsövesek (otthon nehézkes megoldani) a megoldások! Szóval lehet számolgatni! :-)
A napból nm2 ként 1kw energia érkezik.Nyilván hogy érjen valamit ahhoz az egész háztetőt be kell borítani sörkollektorral.
A kerék átmérőjéből származik az egyenletben az 'A' ami a felület. Csak példaként írtam, hogy legyen 10m^2. Tedd bele pl 20-t, ami már nagyon nagy ám! Mindezt csak azért írtam, mert még ennyire egyszerű számításokkal is belátható, hogy nincs ingyen semmi. Ezek csak elméleti megfontolások voltak, ennél sokkal-sokkal rosszabb a helyzet. Nem számol olyasmikkel, mint pl hirtelen szélirány változás, turbulens áramlások stb. Vannak leírások keress rá. Gondolod, hogy komoly tudományos igényű munkák nem foglalkoznak ezzel? A jelenlegi erőműveket is igen nagy mennyiségű tudományos és mérnöki (főleg az utóbbi) munka árán valósították meg.
Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy otthon kitalálom, hogy építek egy procit magamnak hiszen minden adott hozzá. Sikerül? Valami esetleg kijön, de versenyezhetek az eddig mások által felhalmozott tudással egyedül? Lehet, de nagyon nagyot kell gurítani ehhez! :-)
Az árakról:
Ahhoz, hogy tényleg a lehető legjobb hatásfokkal működjön rengeteg tervezés kell, ami nem olcsó. Ezt meg ahhoz tudnám hasonlítani, hogy írok egy oprendszert, ami mindegyiknél jobb, de 2000 000 munkaóra van benne akkor miért is adnám ingyen?
Be lehet szállni a versenybe, de ahhoz nagyon mély tudás kell.
Ha sikerül szólj, mert én is szeretnék egyet, de egyelőre nem tudom meggyőzni magamat.
Sörkollektorhoz kis adalék:
Jelenleg Budapestre 452W teljesítménnyel jön a napfény délben. Ha a hatásfok 30% akkor 150W amit kinyerhetsz. 8KW-hoz kellene 53m^2. De ezzel is az a gond, hogy a 30% nagyon optimista becslés, valamint a ház fűtéséhez 8KW teljesítménnyel kellene mennie pl 10 órát. Ennyit nem is süt a nap.
Jelenleg Budapestre 452W teljesítménnyel jön a napfény délben. Ha a hatásfok 30% akkor 150W amit kinyerhetsz. 8KW-hoz kellene 53m^2. De ezzel is az a gond, hogy a 30% nagyon optimista becslés, valamint a ház fűtéséhez 8KW teljesítménnyel kellene mennie pl 10 órát. Ennyit nem is süt a nap
Rásegítésnek jó nem? 53nm2 meg bőven akad a tetőn. - 10C fokban 36C fokos levegőt tud.
Nagyobb kereket nehezebben pörgeti, tudod ott a megnövekedett tehetetlenség. Láttál már leégő villanymotort? Tudod, hogy miért van? Tudod mi a veszteség teljesítmény? Csak indiai yutuberektől tanulsz fizikát? Tudod mi a különbség a kW és kWh között? Tudod mi az a perdület, a nyomaték és az energia? Tudod mi a különbség a napelem és a napkollektor között?
Ennyire nem vok szaki.. De ha nagyobb a fesztáv akkor nem könnyebben pörgeti meg? A csavart nem könnyebb egy hosszabb villásikulcsal meglazítani mint egy röviddel?vertiális szélgépnél nem probléma a változó szélirány pont hogy az ilyen szeleknél is jól működik
Ezek a példák is csak optimista számítások voltak. 53m^2, ha 30% a hatásfok. Ha ennek a fele akkor már 106m^2 kell. Arról nem is beszélve, hogy mindez délben, kb 2 órás intervallumban lehet igaz, verőfényes napsütésben. Én nem tenném tönkre a tetőmet ilyen kevés eredményért. Inkább vákuumcsöves rendszer, de az kicsit drágább, bár az meg pontosan ilyen egyszerű teljesítmény számolások miatt sem éri meg.
pl:
Sikerülne valami csoda folytán 8KW teljesítményt kiszedned két órán át, (vagy napi átlagban ugyanennyi energiát) ami 8000*2*3600J energia. Ez 57,6MJ ami 1,67 köbméter gáz. Havi 50 köb. Ok az 5000 ft/hónap, de ez sem sok, mindenhez kell rossz esetben 100 négyzetméter szétbarmolt tető. Ennyi levegő áramoltatásához nem kevés ventilátor teljesítmény kell, aminek az energia ára sok. Konkrétan több energiát zabál a ventilátor, mint amennyit hőmennyiségben nyersz. Még 50m^2 sörkollektorhoz is kell pár száz W-os venti. Egy cső ventilátor 30 ezer minimum!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!