Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre megyek gimnáziumba és nem tudom, hogy mi lenne hasznosabb és értelmesebb tanulni.Eddig angolt tanultam, ezt folytatni fogom és második idegen nyelvként választhatom a németet, franciát és a latint. A németet egyből kilőttem mert " undorodom " attól a nyelvtől. Már csak kettő közül kell döntsek. Segítettek? :D


2010. jan. 7. 16:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"A latin tényleg sz@r. Nagyon nehéz, és a haszna 0.


Orvosin sem irodalmi latint oktatnak szerintem, merthogy középsuliban irodalmit oktatnak."


Nem a latinnal van a gond, hanem az oktatásával. Ne keverd. Az irodalmi szövegeket lehet jó fordítástechnikával elsajátítani

2010. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Értem. Nos nagyon akartam latint tanulni, de mindenki azt mondta, hogy inkább ne. Ezért inkább francia, de nem bántam meg, sőt örülök neki, mert szép nyelv, és ha majd orvosira akarok menni, továbbtanulni akkor biztosan fogom tanulni a latint és minél több nyelvet tudok annál jobb. :P

Köszönöm a hozzászólásokat ! :)

2010. ápr. 11. 10:39
 23/23 anonim válasza:
egyértelmüen román, és nem viccböl mondom, hanem tapasztalatból
2011. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!