Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre megyek gimnáziumba és nem tudom, hogy mi lenne hasznosabb és értelmesebb tanulni.Eddig angolt tanultam, ezt folytatni fogom és második idegen nyelvként választhatom a németet, franciát és a latint. A németet egyből kilőttem mert " undorodom " attól a nyelvtől. Már csak kettő közül kell döntsek. Segítettek? :D


2010. jan. 7. 16:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy a némettől nem tudom miért undorodom. Nem szeretem.Amúgy hát most általánosra megyek. És gondolkodtam a biosz-kémián is, de nem vagyok még benne biztos, hogy tényleg orvos szeretnék-e majd lenni. Ezért hagyom ezt a döntést majd gimnázium utánra. Mondjuk én jobban szeretnék latint tanulni, mert szerintem az könnyebb, meg tetszik a nyelv, de azt mondjátok a francia hasznosabb. De am. én arra gondoltam, hogy franciának sincs sok értelme mert azt is csak Franciaországban használhatom, nem ?
2010. jan. 8. 12:43
 12/23 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én jobban szeretnék latint tanulni, mert szerintem az könnyebb"

Dehogy könnyebb. Sokkal nehezebb.

Sokkal több az igeidő, nyelvtani szerkezet, meg hasonlók.

Én nem tudok franciául, de neolatin nyelv révén biztos egyszerűbb, mint az eredeti latin.

Akárcsak az olasz. Azt is szapulják, hogy nagyon nehéz, pedig fele annyi nyelvtani szerkezet meg igeidő, meg egyéb sincs benne, mint a hozzá igen közel álló latinban.

2010. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Brain Storming ***** válasza:

Praktikus lenne legyűrnöd az undorod a némettel kapcsolatban, igaz, az angol után szinte mindegyik nyelvet kissé nehezebbnek fogod találni. (Az eszperantót nem javallom!!!!)


A német valójában sokkal könnyebben tanulható a magyarok számára, mint sokan gondolják, csak a magyar nyelvoktatási kultúra eleddig nem aknázta ki a magyar és a német számos hasonló vonását (nem véletnem: nem maradt nyom nélkül a habsburg-időszak!)


A német és az angol sajátosságainak ismeretével a magyar anyanyelvűek igen sokoldalú nyelvtanulási kontrasztív-kompetenciát tudhatnak a magukénak, ami által a további megtanulandó nyelvek még könnyebbekké válnak.


A németnyelvismeret mellesleg igen fontos lehet, mert az EU-ban a németek igen fontos gazdasági erőt képviselnek.


Ajánlok néhány kedvcsináló cikket, amik segíthetnek legyűrni az undort - tetszeni fognak!:

[link]

2010. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Igen, én is biosz-kémiára akartam menni, de végül úgy voltam vele, hogy nem biztos, hogy 4 évig kitart, hogy én orvos szeretnék lenni.

Most nyelvin vagyok, és az angol mellett tanulok olaszt.

(Olaszt nem szeretem.)

Általánosban 8 évig németet tanultam, letehettem volna a középszintűt, de én is annyira rühellem, hogy képtelen vagyok belekezdeni.


Szerintem a francia tökéletes. A legszebb nyelv, sokan beszélik, és az EU egyik hivatalos nyelve.

2010. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de a némettel tényleg nem szeretnék foglalkozni. Jobban vonzanak a latin eredetű nyelvek. Legszívesebben spanyolt tanulnék, de ebben a gimnáziumban sajnos nincs rá lehetőségem... Majd keresek francia és latin nyelvű szövegeket és meglátom melyik tetszik jobban. :D
2010. jan. 9. 19:02
 16/23 anonim ***** válasza:

A latin tényleg sz@r. Nagyon nehéz, és a haszna 0.


Orvosin sem irodalmi latint oktatnak szerintem, merthogy középsuliban irodalmit oktatnak.

2010. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ok
2010. jan. 10. 19:46
 18/23 anonim ***** válasza:

Franciat hasznalhatod Franciao.ban, EU-s orszagokban, Benelux allamokban, Canadaban, Svajcban, es szamos afrikai orszagban is. (Kamerun, Kongo, Mali, stb)

Valamint egy nagyon szep nyelv, ha jol megtanulod, es szereted az irodalmat, akkor eredeti nyelven olvashatsz sok muvet :)

Sok sikert!

2010. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Átírattam a jelentkezési lapomon a második idegen nyelvet franciára. :D Remélem nem fogom megbánni :P

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat !

2010. jan. 18. 14:13
 20/23 anonim ***** válasza:
Elkéstem. Nos, a latinnak nem anyagi, hanem szellemi haszna van. Meg lehet tanulni, a nyelven nem kell beszélni, hanem megismerkedik az ember a latin nyelvű kultúrával. Azért nem ajánlom, mert nem hülyén tanítják, és így egy ilyen hasonló kérdezőt a pokolba küldtem a latinnal:S De a kultúrához, műveltséghez elengedhetetlen. Mivel irodalmi nyelv, nehézkes, de minél többet gyakorolsz annál jobb. A franciát nem ajánlom, mert a kiejtés a latinban fonetikus, a franciában a poklok pokla. Franciával világ életemben nem találkoztam. Érdemes mindkét nyelvet tanulni, de ha latint választod, ne hagyatkozz a tanárra, vegyél ki a könyvtárból több könyvet, így sokkal többre mész, mint a tanárral. Vedd ki a Fehér Bencéset, ott van amivel tudsz gyakorolni. A nyelvkönyvekhez képest csak 1500 Ft.
2010. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!