Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre megyek gimnáziumba és nem tudom, hogy mi lenne hasznosabb és értelmesebb tanulni.Eddig angolt tanultam, ezt folytatni fogom és második idegen nyelvként választhatom a németet, franciát és a latint. A németet egyből kilőttem mert " undorodom " attól a nyelvtől. Már csak kettő közül kell döntsek. Segítettek? :D


2010. jan. 7. 16:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Francia. Az EU-ban hasznos.

A német is hasznos lett volna, az azért lett volna jó, mert közel vannak és könnyű kijutni dolgozni.

Latint semmiképpen nem ajánlom! Semmi hasznát nem fogod venni.

2010. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Hát, pedig Magyarországon a német lenne a legelőnyösebb.

Amúgy az a kérdés, hogy gimnázium után mihez akarsz kezdeni. Ha orvosira akarsz menni, történelem, vagy régész szakra, vagy valami ilyesmire, akkor jobb már most elkezdeni a latint. Ha nem, akkor talán a francia előnyösebb.

2010. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz orvos lenni, teljesen felesleges latint tanulnod, a franciával sokkal többre mész. ha orvos akarsz lenni, akkor sem kötelező, az egyetemen úgyis megtanulja mindenki.
2010. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
szerintem a franciát válaszd!
2010. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
sztem is a franciat. A nemetre nem hasonlit mas nyelv, mig a francia utan mar gyerekjatek lesz megtanulni spanyolul vagy olaszul (is)!
2010. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

Szerintem is a franciát, én is azt akartam tanulni, csak nem sikerült.

Csak kíváncsiságból, miért "undorodsz" a némettől?

2010. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Silber ***** válasza:
16:46: Te tanultad mindkét nyelvet? Nem hiszem. Az angol és a német igenis nagyon hasonlít egymáshoz, mivel rokon nyelvek, rengeteg szó van ami hasonló, a nyelvtanuk is bizonyos részint. Viszont ha nem szereti a németet, akkor ne válassza, mert úgysem fogja megtanulni.
2010. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
ANGOL-t érdemes tanulni!
2010. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Siket jelnyelvet is érdemes tanulni. www.hallatlan.hu
2010. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A latint az orvostudományon kívül nem használják, nem beszélik sehol.

Ha nem biosz szakra mész, felesleges, a francia lesz a te nyelved (:

2010. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!