Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012 világvége, ti hisztek benne?

2012 világvége, ti hisztek benne?

Figyelt kérdés

Tudományosan is igazolt több helyen, hogy 12.21.12.-én "világvége" lesz.Ezt többféle verzióban olvashattuk el de a dolgok lényege ugyan az maradt..

Én már majdnem fél éve foglalkozom ezzel..

A NASA oldalán is találtam infokat róla..A maya naptár is csak 2012ig tart..

erre a kérdésre is érdekel a válasz..

Szerintetek vajon miért pont 2012ig számolták?

ők tudhattak valamit amit mi nem..?


2009. nov. 11. 20:37
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
persze. én már elkezdtem búcsúzkodni...:D
2009. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim válasza:

Ha jól tudom, hogy ha vége egy naptárnak akkor újrakezdődik. Ebben az az érdekes hogy amikor december 31 van akkor se mondja senki hogy:'húúú vége a naptárnak VILÁGVÉGEEEE'. Mivel a naptár újrakezdődik minden mássa együtt. Az első az hogy ha hívő vagy akkor hiheted (erre visszatérek), ha nem vagy az akkor meg nem értem hogy az aki nem hisz a természet feletti irányításban az mér hisz abban hogy egyszer csak úgy egy bizonyos időpontban vége lesz a világnak. Már az egész szó nevetség hogy világvége. Az ember által kreát pánik keltő hülyeség. Volt Krisztus utáni százas években egy arc. Ő kezdte ezt, azt mondta az embereknek hogy világvége lesz és hogy fizetnek neki meg imádkoznak vele akkor megmenekülnek. A legjobb az egészben az hogy ezt 3 egymásutáni évben eljátszotta. Nah meg pl 2000-ben is mondták hogy lesz aztán nem lett semmi pedig akkor volt valami korszak váltás. Ha meg hívő vagy akkor mondj majd el egy imát, úgy sincs mitől félned akkor (nem oltásból)

Én nem hiszek benne.

Amúgy ha viccesre akarjuk venni a formát akkor azt mondanám hogy a maja forma aki írta a naptárt lepatkolt és csak ezért nincs tovább. Lusták voltak átvenni a helyét :D

Nah mind1, szerintem nem érdemes félni ettől.Holnap is elüthet egy autó vagy holnapután még se félsz. Élni kell, nem a végén gondolkodni!!!! :)

2009. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

de mi az hogy "12. 21. 12"-én

Kétezer tizenkettő, huszonegyedikhó tizenkettedikén?

a huszonegyedik hónap mindig balszerencsés, lehet hogy tényleg lesz valami:D

2009. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Elírtam na :)

de mindenki tudja/tudta, hogy miről van szó :)

21.12.12 :D Megfelel?:)

2012.12.21

2009. dec. 28. 12:28
 45/55 anonim válasza:
67%

Igazából bolondok kedvéjért 2012.12.21 ez egy eredménye,az apokalipszisnek és 2013-ig tart mellesleg.Tehát az egész nem egy napból áll.De ha nem vettétek észre az időjárást a furcsa híreket a híradókban,már az apokalipszis elkezdődőt.Ez a szó azt jelenti hogy világ vége előtti szörnyűségek.


És amúgy is most mondjátok hogy ez hülyeség meg ilyenek,de mikor majd itt lesz komolyan,és imádkoztok hogy életben maradhassatok,akkor mi lesz? ez nem vicces dolog.Ha hisztek istenbe akkor abban is kell hinnetek ami a bibliában vagy,vagy amelyet a maják jósolnak meg.Én hiszek istenembe.Persze ez nem valami jó,de akkor legalább vegyétek komolyan és próbáljatok felkészülni, 2 és fél év nem valami sok.

A másik nem a világunknak vagy is a földnek jöttel a vég,az majd jó pár milliárd vagy trillió év múlva lesz kb.Hanem mint nekünk az emberiségnek,az élő világnak.


Szerintem ezt jól gondoljátok meg.

2010. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Azóta többet is foglalkoztam a témával és ezer dolgot olvastam róla.

A lényeg, hogy megváltozik a föld és ezzel az emberek is.

Aki tud az " fejlődik " a földdel tovább, aki nem annak sajnos itt a vég.

Igazából nem a világ végét " jósolják ", sőőt nem is nevezném annak ,mert mi sem tudhatjuk, hogy mi lesz pontosan..

Tudunk a bolyóegyüttállásról, és arról, hogy annak milyen következményei lehetnek.

Itt a lényeg, hogy a föld elfordul. Azaz a nap északon kel majd és délen nyugszik.

90 fokos fordulatot tesz meg és ez is annak a bizonyos mágneses mezőnek tehető ki, ami a bolygóegyüttálláskor keletkezni fog.

A maják tzolkin ( ? ) időben számoltak, azthiszem..

azaz náluk 2012.12.21.én 13.0.0.0.0.-án fog állni a naptár..

De sokak szerint az ő számításuk tovább folytatódhatna, míg mások szerint lenullázódna..

Szerintem hosszú folyamat lesz ez az egész..

A mostani időjárást pedig a vulkán miatt gondolom :)

2010. máj. 19. 19:12
 47/55 anonim ***** válasza:

4,6 milliárd évig békésen keringett úgy ahogy most, de 2 év múlva megfordul... Hahahaaaa... Amúgy felőlem jöhet a világvége!


Na de komolyan. Az emberi civilizációnak is eljön a vége, de sokkal valószínűbb, hogy egy háború miatt (a 2. vh ban kb 50 millió ember pusztult meg) Jöhet atomtámadás, aszteroida, de miért kell minden blőd marhaságot elhinni, amivel riogatják az embereket???

2010. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

"Tudunk a bolyóegyüttállásról, és arról, hogy annak milyen következményei lehetnek.

Itt a lényeg, hogy a föld elfordul. Azaz a nap északon kel majd és délen nyugszik.

90 fokos fordulatot tesz meg és ez is annak a bizonyos mágneses mezőnek tehető ki, ami a bolygóegyüttálláskor keletkezni fog. "


hallod ez azért egy qva nagy f@szság, ne hidd el. milyen bolygók állnak együtt? ezt hol olvastad? hoax.hu? esetleg sg.hu? nem kell minden szart bevenni...

linkeld be légyszíves!

2010. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

Könyvben olvastam, de neten is több helyen fent van.

Szerintem van benne igazság.

2010. máj. 23. 13:33
 50/55 anonim ***** válasza:

Ez olyan vicces, hogy egyes emberek komolyan elhisznek ilyeneket :D Érdekes, 2000 ben sem jött világvége, meg 2005.05.05.-én sem. Most sem fog. De ha igen, akkor úgy kell nektek :-)


Bolygóegyüttállás: ennek semmilyen következménye nincs, a gravitációjuk nem befolyásolja a föld mozgását. Ha nem hiszed el, nézz utána Kepler törvényeinek, meg járj el fizika szakkörre... Olyan szánalmas, hogy sok ember ilyen áltudományos dolgokban hisz.

2010. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!